"חוק העזר של אשדוד ינוסח מחדש": בעקבות פגישת האדמורי"ם

בעקבות התרבות חילולי השבת בעיר אשדוד, יצחק גולדקנוף מזכיר ועדת הרבנים למען השבת נפגש הערב עם ראש העיר ד"ר לסרי, במקביל, נפגשו האדמורי"ם מגור ופיסטבורג ודנו על המשך המאבק

בעקבות התרבות חילולי השבת בעיר אשדוד, יצחק גולדקנוף מזכיר ועדת הרבנים למען השבת נפגש הערב עם ראש העיר ד"ר לסרי. בין השניים סוכם כי העירייה תשכור עו"ד שינסח את חוק העזר שיעמוד במבחן ביהמ"ש. העלות: 250,000 ש"ח. 150 אל"ש מתקציב העיריה. 100 אל"ש יועברו בידי סגרה"ע הרב ליברמן.

בהמשך לפגישה לעיל- מוקדם יותר הערב נפגשו האדמורי"ם מגור ופיסטבורג , הפגישה התקיימה בחדרו הפרטי של הרבי מגור. נכחו הרב עזרא שור והרב יצחק גולדקנופף.

בפגישה סוכם כי המערכה תנוהל בידי הרבי מפיטסבורג. הרב גרוס וגולדקנופ. עזרא שור ירכז את הפעילות.

דרישה נחרצת מרה"ע אשדוד להחמיר את האכיפה בכל חלקי העיר. צויין כי השבוע חולקו דוחות אזהרה בלבד והדרישה היא לדוחות והפעלת המחלקה המשפטית. אם לא יעשה כן לא יתמוך הציבור החרדי בדר. לסרי.

האדמור מפיטסבורג ציין את "המחיר ששילם" הרב ליצמן בעד השבת ונאמר "שאם לא תהיה התקדמות באשדוד" – נראה ג"כ כיצד הנציגים החרדים מוכנים לשלם את המחיר ולפרוש.

במהלך הפגישה, סוכם שנכון לעכשיו הפעילות תתנהל תחת איפול ולכן לא יהיו בשלב זה דיווחים יומיומיים ב"המודיע".

כמו כן, צויינה פעילותו של הרב יונה ארליך המסייר כל שבוע בחנויות וסוכם כי האברכים יתגייסו לסייע ולהשפיע על בעלי החנויות, אך הדבר יעשה במקביל לפעילותה של העיריה.

בחלק מהפגישה יצאו הנוכחים ונותרו האדמורי"ם בלבד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.