"חוק השבת יביא לביטול שמירת השבת בישראל"

החוק המוצע יבטל למעשה את חוקי העזר העירוניים הנהוגים כיום

הצעת החוק של חברי הכנסת עזריה, זוהר ושטרן מתיימרת להסדיר את שלל הסוגיות הנוגעות ליום השבת אך למעשה תגרום לחילול שבת מסחרי ולביטול מוחלט של הסטטוס קוו.

המצב כיום הוא שפתיחת עסקים בשבת אסורה, למעט בתי אוכל ומקומות תרבות, בכך נשמר הצביון היהודי של מדינת ישראל במרחב הציבורי במהלך השבת.

ניתוח החוק על ידי מרכז ליב"ה מעלה כי החוק המוצע יבטל למעשה את חוקי העזר העירוניים הנהוגים כיום. החוק החדש מתיר פתיחת פאבים ומקומות רועשים והוצאת שולחנות למרחב העירוני, כל פעילות תרבות כולל במוסדות עירוניים רשמיים- תיאטרון, קולנוע, גלריות, מתנ"סים ועוד, פתיחת מרכולים, פתיחת "מקום לממכר מזון ומוצרי צריכה לשימוש אישי או ביתי"- כלולות גם חנויות למוצרי חשמל.

כמובן הדבר יוביל להעסקת עובדים יהודים בשבת, פתיחת מרכזי קניות על כלל העסקים שבהם- בנקים, חנויות שונות ועוד, וכן הפעלת תחבורה ציבורית עירונית.

החוק אף מטיל על שר התחבורה לפתוח קווי תחבורה בין עירוניים.

ממרכז ליב"ה נמסר: ״במסווה של הסדרת הפעילות בשבת, תוך התעלמות מדעתו של הרוב הדומם, החוק המוצע למעשה מבטל כל הסכמה לאומית שנקבעה בעבר וקובע כי הכל מותר. אין סייגים ואין גבולות.

אנו קוראים לכנסת ישראל להתעשת ולא להעביר את החוק החמור הזה. שמירת צביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית הינו ערך עליון ואינטרס מובהק של כלל את אזרחי המדינה.״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.