חוק חדש בעקבות השימוש בניצולי השואה

בעקבות השימוש של מפלגת יש עתיד בניצולי השואה התכנסה הבוקר הוועדה המשותפת לועדת הכנסת וועדת המדע והטכנולוגיה לדון בהצעה לסדר היום בנושא "אבטחת מאגרי מידע ממשלתיים ואופן השימוש בהם"

יו"ר הועדה המשותפת לועדת הכנסת וועדת המדע והטכנולוגיה, ח"כ יואב קיש אמר במהלך הדיון "הועדה מביעה זעזוע מהניצול הציני והמזלזל של מפלגת יש עתיד שעשתה שימוש במידע של ניצולי שואה לצורך מטרות פוליטיות"
הועדה המשותפת לועדת הכנסת וועדת המדע והטכנולוגיה בראשות ח"כ יואב קיש התכנסה הבוקר לדון בהצעה לסדר היום בנושא "אבטחת מאגרי מידע ממשלתיים ואופן השימוש בהם". הדיון נקבע בעקבות השימוש הבלתי חוקי של מפלגת יש עתיד במאגר של ניצולי שואה.
יו"ר הועדה, ח"כ יואב קיש הוביל החלטה בתום הדיון וסיכם: "הועדה מביעה זעזוע מהניצול הציני והמזלזל בשימוש במידע של ניצולי שואה, לצורך מטרות פוליטיות על ידי מפלגת יש עתיד ובשיתוף פעולה של העמותה שאמורה לדאוג לניצולי השואה.
הועדה מודאגת ממצב החוק כיום. מגובה הקנס שאינו מרתיע מביצוע עבירות, מהחשש והקושי של הרשות הממונה לפנות להליך פלילי ולא רק מנהלי וקוראת לממשלה , למשרד המשפטים ולכנסת לתקן את החוק ולקיים בו הרתעה משמעותית.
הועדה מבקשת להפנות את תשומת הלב של המפלגות וחברי הכנסת לחובות הקבועות בחוק בכל הנוגע לשמירה על מאגרי מידע ופרטיותם של בוחרים."
ההחלטה תונח על שולחן הכנסת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.