חוק ירושלים: הח"כים החרדיים מתנגדים, כץ מתעקש

ויכוח בין השר ישראל כץ לליצמן וגפני בעקבות חוק ירושלים שאמור לעלות להצבעה הבוקר. כץ: "זהו חוק היסטורי שיבטיח את הרוב היהודי בירושלים ויחזק את אחיזתנו בעיר"

חוסר הודאות שמתרחש הבוקר בועדת שרים לענייני חקיקה, אינו מתבטא רק ב"חוק הצרפתי" של נתניהו, אלא גם ב"חוק ירושלים" לו מתנגדים החרדים.

על אף ההצבעה האמורה להתקיים היום (א') בועדת השרים לענייני חקיקה, שר הבריאות יעקב ליצמן, והח"כים גפני ומקלב הודיעו בסופ"ש האחרון כי הם מתנגדים לחוק ירושלים רבתי. אליהם הצטרפה אמש גם ח"כ עזריה, דבר שמוסיף בלבול בהחלטות הקואליציה בנוגע לחוקים.

השר ישראל כ"ץ התבטא על כך הבוקר ואמר: "מבחינתי ומבחינת מגיש החוק, ח"כ יואב קיש, יש להעלות את חוק ירושלים רבתי להצבעה היום בוועדת השרים לחקיקה, כפי שסוכם.

"זהו חוק היסטורי שיבטיח את הרוב היהודי בירושלים ויחזק את אחיזתנו בעיר. החוק אינו עוסק בסוגיות מדיניות ובוודאי שחשיבותו עולה על כל חישוב פוליטי אלקטוראלי של מגזר כזה או אחר – ולכן אין כל סיבה לדחותו. אני לא מכיר החלטה אחרת, ובכוונתי לשוחח היום בנושא עם רה"מ. הבטחת הרוב היהודי בירושלים היא משימה היסטורית ועל כולנו לפעול במשותף להגשמתה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.