"חוק נהרי יריה ברגל לנסיונות לשלב ליבה בחינוך החרדי"

בתגובה לאישור חוק נהרי לקריאה שניה ושלישית פה אחד בועדת החינוך של הכנסת, בחדו"ש זועמים. ירייה ברגל של נסיונות מדינת ישראל לשלב את מקצועות הליבה בחינוך החרדי.

בתגובה לאישור חוק נהרי לקריאה שניה ושלישית פה אחד בועדת החינוך של הכנסת, בחדו"ש זועמים.

 

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון,  עו"ד אורי רגב, אמר ש"העברת חוק נהרי בועדת החינוך היא ירייה ברגל של נסיונות מדינת ישראל לשלב את מקצועות הליבה בחינוך החרדי. במקום להתנות את תקציבי החינוך החרדי בלימודי ליבה מלאים, מחייבים עכשיו גם את הרשויות המקומיות לממן מוסדות ללא ליבה. קיים חשש כבד שזה רק צעד ראשון בשורה של מהלכי כניעה של הקואליציה למפלגות החרדיות במסגרת אישור התקציב וחוק ההסדרים, מהלכים שיפגעו קשות בשילוב החרדים בשוק העבודה ובחברה הישראלית".

לדברי רגב, "חמור במיוחד שהתיקון לחוק אושר פה אחד ללא מתנגדים. מחקר דעת הקהל השנתי של חדו"ש 'מדד הדת והמדינה' מראה בקביעות שכ-80% מהציבור תומכים בחובת לימודי ליבה בחינוך החרדי. אבל נראה שהאופוזיציה פתחה בתחרות עם הקואליציה מי יציע יותר למפלגות החרדיות. זה מותיר את הבוחרים החילונים והמסורתיים, כלומר הרוב המכריע של הציבור, ללא ייצוג וללא הגנה אמתית על כספי המסים שהם משלמים. כדאי לח"כים לשים לב", אמר רגב, "לתביעה שהגישו השבוע עשרות יוצאים לשאלה בדרישה שהמדינה תפצה אותם על הרשלנות החינוכית כשאפשרה לא ללמד אותם חשבון ואנגלית. אולי זה יגרום להם לחשוב פעמיים לפני שהם ממשיכים להזרים סכומי עתק לחינוך הרסני למשק ולילדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.