חוק פיזור הכנסת עבר בטרומית; הבחירות ב-17 במארס

נתניהו: "מי שרוצה שנמשיך להנהיג שייתן מנדט לליכוד" ■ זהבה גלאון: "כל מפלגה בגוש מרכז-שמאל צריכה להתחייב שתהיה חלק מקואליציה שהמסר שלה הוא 'רק לא ביבי'"

חוק פיזור הכנסת עבר היום (ד') בכנסת בקריאה טרומית ברוב של 84 תומכים מול אפס מתנגדים. הכנסת תצא לפגרת החורף כבר ביום שני.

על רקע הסערה הפוליטית שהובילה להחלטה להקדים את הבחירות, ראשי הסיעות החליטו כי הבחירות לכנסת ה-20 ייערכו ביום שלישי, 17 במארס 2015. התאריך הסופי נקבע בתום פגישה של ראשי הסיעות עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין.
הצעות החוק לפיזור הכנסת יעלו היום במליאה בקריאה הטרומית ואם יהיה להן רוב, יעברו להמשך הדיון בוועדת הכנסת.
אדלשטיין אמר בתחילת הדברים: "חשוב מאד לחסוך מהציבור מערכת בחירות ארוכה ומשתקת ויהיה נכון לשאוף לתאריך קרוב ככל האפשר, באופן מוסכם ובהבנה בין הסיעות".

ראשי הסיעות הערביות העלו בדיון סוגיה שלאור העלאת אחוז החסימה, יקשה עליהם להתארגן למערכת בחירות מהירה ובלתי צפויה. יושב ראש הכנסת הבטיח לבדוק את הסוגיה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת סיעת הליכוד כי "הבחירות הקרובות הן על שאלה אחת: מי ינהיג את המדינה אל מול האתגרים הביטחוניים והכלכליים שניצבים בפני ישראל. הליכוד היא המפלגה היחידה שבאה בחשבון. מי שרוצה שנמשיך להנהיג את המדינה, שייתן מנדט לליכוד".

יו"ר מרצ זהבה גלאון, אמרה בישיבת סיעתה: "מרצ רואה עצמה כשותפה לגוש מרכז-שמאל גדול. כל מפלגה בגוש צריכה לרוץ על דגלה וכולן צריכות להתחייב ולהכריז שתהיינה חלק מקואליציה שמסר העל שלה הוא 'רק לא ביבי'. למרצ יהיה משקל מכריע בגוש הזה, משום שככל שמרצ תהיה גדולה יותר היא תכריע האם הממשלה הבאה תהיה גוש מרכז-ימין או גוש מרכז-שמאל שיהיה מחויב להגנה על הדמוקרטיה, לסגירת הפערים הכלכליים, למתן פתרונות ליוקר המחיה ולסיום הכיבוש ופתרון שתי מדינות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.