הבית מתפרק? רוב חברי הבית היהודי נטשו את המליאה בהצבעה על חוק שטרן

 

הצעת חוק שטרן אושר בקריאה טרומית במליאת ברוב של 53 תומכים ו-14 מתנגדים.

  בהצעת החוק של ח"כ אלעזר שטרן שנוגע להרחבת הגוף הבוחר של הרבנים הראשיים לישראל נרשמה מתיחות בין ישי עתיד לבית היהודי שהעדיפו לחמוק מאולם המליאה.

בסיעת הבית היהודי החליטו להעלות את הטונים   בשל חוסר הסכמה בתוך הסיעה על תמיכה בחוק שטרן.

 בערוץ 7 דווח כי חברים בסיעה טוענים כי בנט מסרב להיפגש איתם על בחירת הרב הראשי לישראל.  "אי אפשר להצביע במקביל גם על הצעת חוק שטרן ובמקביל לקדם את הצעת החוק של ח"כ זבולון כלפה המקדמת את בחירת הרב יעקב אריאל לרב הראשי". אמרו בסיעה.

 לדברי החברים   בנט, אורבך וחברת הכנסת שקד תומכים בבחירתו של הרב סתיו, מול  יתר החברים שתומכים בדיל הרב עמאר והרב אריאל.

 "בנט מעביר מסרים לחברי הכנסת של סיעתו כי עליהם לעשות 'קיזוז'", חשף גורם בבית היהודי לערוץ 7,  "שעל כל ח"כ מהסיעה שמצביע לחוק שטרן, יצביע ח"כ אחר מהסיעה לחוק של ח"כ כלפא על הדיל לבחירת הרב אריאל והרב עמאר. הוא נמנע מלהיפגש איתנו, אך במקביל הוא מחליט לנו מה לעשות. הוא משחק משחק כפול", אמר בזעם..

עוד ציין הגורם,  "לא כל דבר אנחנו מתייעצים עם רבנים, אך בסוגייה זו – שכל כולה ענייני רבנות, צריך לקיים דיון ולשמוע את הרבנים שלנו ואת חברי מועצת הרבנות הראשית, על מנת לקבל החלטה יותר נבונה. נקדם את חוק הרב אריאל ובבחירות הבאות לרבנות נקדם את חוק שטרן".

כתב החצר של בנט חגי סגל כתב  בפייסבוק בתגובה: אוי לאותה בושה: רוב חברי הבית היהודי הצביעו עכשיו ברגלים נגד החוק המתבקש כל-כך להרחבת הגוף הבוחר של הרבנות הראשית. רק איילת שקד והשרים בנט ואורבך הצביעו בעד, כל השאר יישרו קו עם ש"ס ויהדות התורה, שמעוניינות להנציח את המצב הישן ברבנות (ובכללם מזכ"ל בני עקיבא לשעבר מוטי יוגב, וסרוגים מובהקים כמו אורי אריאל, ניסן סלומינסקי, שולי מועלם ואבי ורצמן). למרבה המזל המפלגות החילוניות הצילו את המצב. אלעזר שטרן, שעל שמו קרוי החוק, יוכל להגיד בקרוב שהוא הציל את הרבנות הראשית מהפוליטיקאים הציוניים דתיים

עמית סגל כתב חדשות ערוץ 2 ניתח אף הוא וכתב: אובדן שליטה של בנט 9 מ12 חברים יצאו במפוגן מהמליאה.

בנט נמצא בין הפטיש לסדן, בין לפיד לרב דרוקמן והוא משתמש בכל הכלים העומדים לרשותו מצד אחד הוא מעביר את חוק אריאל מצד שני תומך בחוק הגדלת הגוף הבוחר .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.