חוק שכירות הוגנת עבר לקריאה שניה

יו"ר סיעת כולנו אמר היום בדיון בוועדת החוקה בנוגע לחוק 'שכירות הוגנת' לקראת קריאה שניה ושלישית "דירות שכורות היום לא נתפסות כאלטרנטיבה לרכישת דיור

יו"ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן אמר היום בדיון בוועדת החוקה בנוגע לחוק 'שכירות הוגנת' לקראת קריאה שניה ושלישית "דירות שכורות היום לא נתפסות כאלטרנטיבה לרכישת דיור בגלל העדר שוק יציב ומוסדר שיאפשר דיור ראוי גם למי שידו לא משגת לרכוש דירה. יש צורך במענה אמיתי ל-2 מיליון שוכרים ולהבטיח זאת גם בחקיקה ובהחלטות ממשלה. החוק המקודם מביא חידושים גדולים לשוק השכירות. מעבר לסעיפים אודות האחריות לתיקונים ומצב הנכס, היום בועדה ביקשתי לכלול שני סעיפים נוספים לחוק שכירות הוגנת. הראשון הגדרה למושג חוזה ארוך טווח והנושא השני, טיפול בתיווך ומתווכים, מניעה של הפלה חד צדדית של הוצאות התיווך על השוכרים. עשינו היום עוד צעד לשיפור שוק השכירות עבור מיליוני שוכרים".
בוועדה נידונו שני הסעיפים החדשים שח"כ פולקמן הציע שיכללו כחלק מחוק שכירות הוגנת.

 

 

שכירות ארוכת טווח – חוק שבפני עצמו לא נגעו בו מ-1971, אך הוא כן מופיע בחוקים אחרים כמו חוק התכנון והבניה וחוק עידוד השקעות הון.

 

 

ח"כ פולקמן מציע חוזה שכירות למגורים שנחתם לתקופה של לפחות שלוש שנים, ואשר שכר הדירה בו קבוע ואינו משתנה במשך תקופת השכירות, למעט הפרשי הצמדה למדד המחירים לצרכן שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

 

 

תיווך – מניעה של הפלה חד צדדית של הוצאות תיווך על השוכרים. המתווך ימסור הסכם לפחות 24 שעות לפני החתימה, אפשרות לבטל את הזמנת התיווך 24 שעות לפני, אם הלקוח שכר את הדירה.
גובה דמי תיווך- עד 0.5% משבוע שכירות, גביית דמי התיווך-חצי מהשוכר חצי מהמשכיר.

 

 

תיקון נוסף שנידון בוועדה – מחוייבות לתיקונים בדירה שמוסדרת- אחריות לתיקון פגמים שמתוקן בחוק הזה מאפשר לשוכר סעד עצמי- אפשרות להוריד משכר הדירה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.