"חושבים שאני מפחד אם יפטרו אותי"

הסערה סביב דברי הרב הראשי לירושלים שלמה עמאר בראיון ל"ישראל היום" נגד קהילת התועבה שכינה אותם "כת של תועבה", והרפורמים שהם "רשעים" לא נרגעת, חברי סיעת "ירושלמים" וארגונים נוספים יפגינו נגד הרב ויקראו להתפטרותו. רבה של ירושלים מגיב לראשונה על הסערה הקוראת להתפטרותו. כל הפרטים {הרב עמאר מגיב }

הסערה סביב דברי הרב הראשי לירושלים שלמה עמאר בראיון ל"ישראל היום" נגד קהילת התועבה שכינה אותם "כת של תועבה", והרפורמים שהם "רשעים" לא נרגעת, חברי סיעת "ירושלמים" וארגונים נוספים יפגינו נגד הרב ויקראו להתפטרותו. רבה של ירושלים מגיב לראשונה על הסערה הקוראת להתפטרותו.

הרב עמאר התייחס היום לנושא בשיעורו השבועי ואמר כי "אמרו לי שכועסים עלי למה אמרתי שזה 'תועבה', צריכים להביא לנו איזה מחק בכדי שחלילה נמחק מה שכתוב בתורה…". הרב הוסיף כי "חושבים שאני מפחד אם יפטרו אותי… זה דברים בטלים".

מסיעת "ירושלמים" נמסר כי "דבריו הקשים הופכים אותו ללא ראוי לשמש רבה הראשי של העיר שבה נרצחה שירה בנקי ז"ל במצעד. דברי הסתה חמורים אלו עלולים להוביל לפשעי שנאה נוספים".

מולם מתכוננים להפגין קבוצה של תומכי הרב בראשות חבר מועצת עיריית ירושלים אריה קינג.

קינג פרסם הודעה בה הוא קורא לכל מי שכבוד התורה חשוב בעיניו לבוא: "ביום ראשון ב16:00 מתייצבים מול לשכת הראשל"צ, הרב שלמה עמאר שליט"א, הרב הראשי הספרדי לירושלים. יחד נגן על כבוד התורה ועל כבוד הרב. הצביעות הזו של אנשי השמאל היא בלתי נתפסת: כאשר יפגינו "אבירי הזכויות" השמאלנים מול לשכותיהם של האימאמים בירושלים שמעודדים פגיעה ביהודים, כאשר יפגינו "הירושלמים",כנגד המנהיגים הנוצריים שפועלים ומתבטאים כנגד הקהילה הלהט"בית, כאשר יפגינו נגד מורי ההלכה המוסלמים שנתנו היתר להרוג את מי שמוכר נכסיו ליהודים….אז, ורק אז לא נתנגד למחאת השמאל, נגד רב ש"חטא" בכך שציטט את ההלכה היהודית ואת התורה הקדושה. סיעת 'ירושלמים', אל תהיו צבועים". לשון ההודעה.

דברי הגרש"מ עמאר עוררו הדים גם בחו"ל: בליגה נגד השמצה אמרו כי "דבריו הם עיוות של ערכי הליבה של היהדות". גם ב־BBC ציטטו את הידיעה תחת הכותרת "גינויים לרב עמאר על דבריו כי התורה מצווה עונש מוות".

הרב עמאר בראיון לישראל היום בשישי האחרון אמר, "בשנים האחרונות הם מייבאים את זה, את התרבות הזאת. מה שהם עושים זו הסתה. זה לא עניין של מצוקה אישית, זה פוליטיקה". לדבריו, "אני משתדל לדבר דברים נוחים, אבל אני לא נמנע מלדבר על הרפורמים והתועבה. אני לא מסכים לשנות מה שכתוב בתורה".

הרב התייחס לאנשי התועבה ואמר: "כשזה התחיל, בתל אביב, באה אלינו לבית הדין אישה שלא הפסיקה לבכות. היא סיפרה שהיא ניצלה מהשואה ויש לה בן יחיד ועכשיו הוא הלך עם הכת הזו, נתפס למועדון הזה, ועכשיו היא בוכה".

"אני אומר כת. זו כת של תועבה, זה ברור. זו תועבה. התורה מחייבת על זה מיתה. זה בשורה הראשונה של החמורה בעבירות. צריך לדעת את האמת. אומרים 'נטייה', 'סטייה' – שטויות. יש תאווה, ואדם יכול להתגבר עליה אם הוא רוצה, כמו כל התאוות. זה מהתאוות האסורות ביותר. החמורות ביותר. כשהרגו את הילדה שירה בנקי, עשו 'שלושים,. ביקשו שאבוא, ולא הסכמתי. כתבתי להם מכתב, הבעתי צער גדול והתנגדות בלשון הכי חמורה למעשה של אותו אדם. מצד שני אני קורא לכם, אם אתם רוצים לעשות עילוי נשמה, קבלו עליכם לתקן את דרככם הרעה. זה דבר שאסור בתורה. התניתי איתם שיקריאו את המכתב במלואו. רצו להקריא את חציו. לא הסכמתי".

גם חברת הכנסת ויו"ר מרת זהבה גלאון קראה לסלק את הרב עמאר,"הרב עמאר מקבל כסף ממדינת ישראל. האם הוא טוען שצריך להוציא אותם להורג? האם הוא גם ממליץ על סקילה, כפי שמורה התורה? מי עוד צריך למות לפי כבוד הרב? האם בישראל צריך לחסל מי שחילל שבת? ועובד עבודה זרה? גם הם חייבים מיתה על פי התורה, אבל משום מה אני לא רואה את הרב עמאר מטנף עליהם. ומה עם עיר הנידחת? האם צריך לחסל את אוכלוסייתה של עיר שרוב תושביה פנו לעבוד עבודה זרה? גם זה בתורה. איפה הרב?", תהתה גלאון.

גלאון ממשיכה ומשתלחת ברב עמאר: לרב עמאר לא היתה אפילו הבושה לסתום את הפה לגבי שירה בנקי, שנרצחה בדיוק בגלל אנשים כמוהו. הוא מספר שהוא לא הסכים לבוא לאזכרה שלה. "אתם רוצים לעשות עילוי נשמה," אמר להוריה, "קבלו עליכם לתקן את דרככם הרעה". הוא אמר את זה להורים של נערה שנרצחה, פחות מחודש לאחר הרצח. זה האיש, זו דרכו. הוא יכול להתכסות בתורה ככל שירצה, אבל יש רבנים אחרים במדינה הזו והם לא נראים, מתנהגים ונשמעים ככה. את הרב עמאר שמענו היום, לא את התורה. והגיע הזמן להפסיק לממן את משכורתו. היא קראה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.