"חוששות שנשמתם וגופם של בנינו נפגעו לנצח" (וידאו)

אימהות של חשודים במעורבות בהצתת בית משפחת דוואבשה בכפר דומא ביולי האחרון פנו היום (שלישי) לנשותיהם של מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, וראש שירות הביטחון הכללי (השב"כ), יורם כהן, כדי שישכנעו את בעליהן – האמונים על החקירה – לחוס על בניהם {האמהות מדומא לאשת המפכ"ל}

ארבע אימהות של חשודים במעורבות בהצתת בית משפחת דוואבשה בכפר דומא ביולי האחרון פנו היום (שלישי) לנשותיהם של מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, וראש שירות הביטחון הכללי (השב"כ), יורם כהן, כדי שישכנעו את בעליהן – האמונים על החקירה – לחוס על בניהם.

האמהות כתבו בין השאר במכתב, "כותבות מתוך לב שבור וכואב, ומתוך תקווה".

עוד במכתב ששלחו האימהות לשירה אלשיך, אשת המפכ"ל, ואל אסנת כהן, אשת ראש השב"כ, נכתב: "אנחנו פונות אלייך כאימהות אל אם. בשבועות האחרונים בנינו היקרים, חלקם קטנים, עונו באכזריות במרתפי השב"כ, תקופה ארוכה נמנע מהם לפגוש עורך דין".

המכתב

פניה

האמהות מעלות חששות כבדים לגבי הנזק העתידי של המעצר: "לא ברור לנו האם נחזור לקבל את אותם הילדים שנלקחו מאיתנו בידי המשטרה והשב"כ, או שהתוצאה של מעשי האכזריות שהופעלו כלפיהם היא שנשמותיהם וגופם נפגעו לנצח" וגם קובלות על דרכי הפעולה: "הענישה האכזרית הזו, ללא משפט ותוך החלטה למחוק את האישיות של ילדינו ולהוציא מהם "הודאה" בכל מחיר, היא עוול ששובר את ליבנו. אנו מקוות שהדבר לא נעשה בשל חזותם החיצונית (בעלי פאות וכיפה גדולה), כחלק מהקושי שיש למערכות מסוימות בקבלת השונה".

הן חותמות את המכתב מתוך לב שבור וכואב, ומתוך תקווה שהמכתב ויפעל את פעולתו, בבקשה אל השניים: כיצד נוכל להגיע ללב של הבעל, ולנסות לתקן את העוול? וכן בבקשה לעמוד בקשר, כדי לחשוב יחד כיצד ניתן למנוע את המשך המעשים הללו, ופגיעה שכזו בנערים.

המחאה בעקבות העינויים נמשכת, פעילי מטה יהודי לא מענה יהודי צפויים להפגין מול ביתו של השר בנט וכן מול ביתו של ראש השב"כ יורם כהן בירושלים.

בצהריים בית משפט המחוזי מרכז בלוד דחה את ערר המשטרה והורה על שחרורו למעצר בית של החשוד בפרשת דומא שאתמול הוגשה כנגדו הצהרת תובע בחשד לקטטה עם בדואים לפני כשנתיים ללא קשר לארוע בדומא.

נזכיר כי הנער נחקר במשך 29 ימים בידי השב"כ בחשד לפרשת דומא, וכעשרים יום היה מנוע מפגש עם עו"ד. הופעלה כלפיו אלימות קשה שכללה טלטולים, מכות, הטחת הראש בקיר, מתיחת הראש לאחור עד שהקיא, ומניעת שינה במשך יממות שלמות.

בימ"ש המחוזי דחה גם את הערר שהוגש ע"י החשוד והותיר את תנאי השחרור אשר קבע אתמול בימ"ש השלום בפ"ת הכוללים מעצר בית וערבויות כספיות.

עו"ד חי הבר מארגון חוננו אשר מייצג את החשוד מסר בסיום הדיון "לאחר חודש ימים שבהם החשוד זועק שלא קשור לדומא, וזעק שאינו עשה שום דבר, ולאחר שאתמול בימ"ש השלום הבין זאת, ערר המדינה היום נדחה והחשוד ישוחרר. החקירה יצאה מכל פרופורציה, המעצרים הנרחבים, היד שהיתה קלה על ההדק הן מבחינת החקירה, הן מבחינת המעצרים והן מבחינת שיטות החקירה האלימות, הביזוי, ההשפלה והעינויים שעברו כאן החשודים, דברים שעוד נחשף אליהם בעתיד הגיע הזמן לסיים את הפרשה ואני שמח ששוחרר."

צפו בדברי העו"ד של חוננו

סופי : עצור רביעי בפרשיית העינויים משוחרר.רק שיתוף יסיים את הפרשייה העגומה הזו!בית משפט המחוזי מרכז בלוד דחה לפני זמן קצר את ערר המשטרה והורה על שחרורו למעצר בית של החשוד בפרשת דומא שאתמול הוגשה כנגדו הצהרת תובע בחשד לקטטה עם בדואים לפני כשנתיים ללא קשר לארוע בדומא.נזכיר כי הנער נחקר במשך 29 ימים בידי השב"כ בחשד לפרשת דומא, וכעשרים יום היה מנוע מפגש עם עו"ד. הופעלה כלפיו אלימות קשה שכללה טלטולים, מכות, הטחת הראש בקיר, מתיחת הראש לאחור עד שהקיא, ומניעת שינה במשך יממות שלמות.עו"ד חי הבר מהארגון אשר מייצג את החשוד מסר בסיום הדיון "לאחר חודש ימים שבהם החשוד זועק שלא קשור לדומא, וזעק שאינו עשה שום דבר, ולאחר שאתמול בימ"ש השלום הבין זאת, ערר המדינה היום נדחה והחשוד ישוחרר. החקירה יצאה מכל פרופורציה, המעצרים הנרחבים, היד שהיתה קלה על ההדק הן מבחינת החקירה, הן מבחינת המעצרים והן מבחינת שיטות החקירה האלימות, הביזוי, ההשפלה והעינויים שעברו כאן החשודים, דברים שעוד נחשף אליהם בעתיד הגיע הזמן לסיים את הפרשה ואני שמח ששוחרר."ערוות הפרקליטות והמשטרה בתיק זה נחשפה, זו שערוריה. לאחר 29 ימים בחקירות קשות בשב"כ, טלטולים, מניעת שינה, אלימות פיזית ונפשית, מתברר כי כל הטענה כנגד הנער הזה היא מעורבות בקטטה עם בדואים לפני קרוב לשנתיים! אנו מקווים כי אכן תוקם וועדת חקירה שתבחן את התנהלות השב"כ וגורמי האכיפה של מדינת ישראל בתיק הזה.בוידאו: עו"ד חי הבר בהצהרה לתקשורת בסים הדיון.

פורסם על ידי ‏ארגון חוננו – הדף הרשמי‏ ב- יום שלישי, 29 בדצמבר 2015

בארגון חוננו אמרו כי ערוות הפרקליטות והמשטרה בתיק זה נחשפה: "זו שערוריה. לאחר 29 ימים בחקירות קשות בשב"כ, טלטולים, מניעת שינה, אלימות פיזית ונפשית, מתברר כי כל הטענה כנגד הנער הזה היא מעורבות בקטטה עם בדואים לפני קרוב לשנתיים! אנו מקווים כי אכן תוקם וועדת חקירה שתבחן את התנהלות השב"כ וגורמי האכיפה של מדינת ישראל בתיק הזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.