"חוששים שמסמכי ילדי תימן ילכו לאיבוד" (וידאו)

לאחר שהתחדש המאבק לחשיפת הפרוטוקולים בענין חטופי תימן, שרת המשפטים ביקשה את המסמכים מארכיון גנזי המדינה וסורבה בתקיפות. נציגי החטופים ומובילי העתירה לבג"צ חוששים שהם ילכו לאיבוד בכוונה {מדוע המדינה מסרבת לחשוף?}

השערוריה נמשכת: לאחר שהתחדש המאבק לחשיפת הפרוטוקולים בענין חטופי ילדי תימן, שרת המשפטים ביקשה את המסמכים מארכיון גנזי המדינה וסורבה בתקיפות. נציגי החטופים חוששים שהם ילכו לאיבוד במזיד, כמו ארכין פרדס חנה שנשרף כולו.

חברי אחים וקיימים – פורום משפחות הילדים החטופים פנו לשרת המשפטים איילת שקד וביקשו ממנה להסיר את החיסיון מן החומרים (העדויות והמסמכים) הסודיים בפרשת הילדים החטופים.

השרה שקד העומדת בראש וועדה של שלושה שרים (האחרים הם שטייניץ ורגב) שבסמכותם לאשר את החיסיון (שהטיל גינזך המדינה) או לבטל אותו, הבטיחה לעיין במסמכים ולהשיב ל"אחים וקיימים".

בסוף השבוע שעבר נודע ל"אחים וקיימים" שגנזך המדינה סירב להעביר את החומר לעיונה של שרת המשפטים.

עורכת הדין שמייצגת חלק מהמשפחות אומרת כי נדהמה לגלות שמסרבים למסור לשקד את החומר החסוי: "גנזך המדינה נעל את הפרוטוקולים החסויים של ועדת החקירה הממלכתית על ילדי תימן החטופים עד שנת 2071, למה עד 2071?! אין תשובה טובה, הרי אין מה להסתיר, נכון? אולי זה בשביל לכסות על אלו שעדיין חיים ומעורבים, אולי זה בשביל שכשיפתח הארכיון לא יהיה כבר מי שיצעק, וההורים והילדים ישארו רק כתם אפל בתולדותיה של מדינת ישראל, ואולי בכלל יחליטו ב 2071 שעוד 100 שנה יעזרו למטייחים ועוד 100 שנה, עד שלעולם לא יתגלו הפרוטוקולים".

https://www.facebook.com/bamizrah/videos/1051347351569186/

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.