חזון טראמפ: "ישראל לא אשמה"

בתכנית החדשה אותה פרסם הערב, טראמפ מנכה מאשמה את ישראל ביצירת מהומות ומלחמות במזרח התיכון

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כינס הערב מסיבת עיתונאים בה התייחס למדיניות אסטרטגית חדשה – תחת הכותרת "אסטרטגיה ביטחונית לאומית חדשה לעידן חדש". בתכנית יש יותר התייחסות לבעיות הפנים אמריקניות, אך גם ישראל מוזכרת. בתכנית טראמפ מנכה מאשמה את ישראל ביצירת מהומות ומלחמות במזרח התיכון.

על עמדתו בסכסוך הישראלי-פלסטיני, כתב טראמפ כי "מדינות ריבוניות הם התקווה הגדולה ביותר לשלום עולמי, ותפיסה זו מגדירה את האינטרסים הלאומיים שלנו". טראמפ הצהיר כי מטרת העל שלו היא "להשאיר לילדיו ולנכדיו אומה חזקה יותר, טובה יותר, חופשית יותר, גאה יותר ועוצמתית יותר מאי פעם".

"במשך דורות רבים, הסכסוך בין ישראל לפלסטינים פורש כגורם המרכזי שמונע שלום ושגשוג באזור", ציין הדוח, טראמפ נוקב בביקורת מפורשת על מדיניות ממשל אובמה. "כיום, האיום מצד ארגוני הטרור הג'יהאדיסטים והאיום שנשקף מצד אירן מוביל להבנה שישראל אינה הסיבה לבעיות במזרח התיכון".

טראמפ הציג בנאום בשידור ישיר, את התכנית והאשים את הנשיא הקודם אובמה בסירוס הצבא. טראמפ הבטיח כי הצבא יביא לעוצמה חסרת תקדים, שבתקווה תוביל לשלום חסר תקדים". על האיום הצפון-קוריאני התייחס טראמפ "נטפל בזה, אין לנו ברירה".

טראמפ הכריז גם על תכנית חימוש נרחבת, בעלות של כ-6 מיליארד שקלים. בנושא המדיני אמר נשיא ארה"ב: "ניצור שותפויות חדשות עם מדינות בעלות אינטרסים משותפים, לא נאפשר לאידאולוגיות מזדמנות להיות מכשול לשלום".

"האסטרטגיה החדשה קוראת להתעוררות מחדש של אמריקה, שחזור הביטחון ולידה מחדש של פטריוטיות, שגשוג ושלום", אמר נשיא ארה"ב. "עלינו להילחם ולנצח שוב למען עתיד ילדינו ונכדנו למען ארה"ב גדולה ועוצמתית מתמיד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.