חזן הגיע לקרב עם מקבילו הירדני: "מכבד את רה"מ"

ראש הסגל בלשכת רה"מ הורה לח"כ חזן לא להגיע למעבר אלנבי. חזן שהגיע למעבר הגבול הודיע כי העימות יידחה למועד אחר

חבר הפרלמנט יחיא אל-סעוד אמור היה להיפגש הבוקר במעבר הגבול בין המדינות בגשר אלנבי עם אורן חזן לעימות שנקבע ביניהם. אלא שראש הסגל בלשכת רה"מ הורה לח"כ חזן לא להגיע למעבר אלנבי. חזן שהגיע למעבר הגבול הודיע כי העימות יידחה למועד אחר. "בסופו של דבר יש ראש ממשלה בישראל וכשהוא מבקש אני מכבד את בקשתו – ודי לחכימא ברמיזה", אמר.

חזן הוסיף: "התבקשתי ע"י ראש הממשלה שלא להגיע לגשר ולא לקיים את הפגישה", אמר חבר הכנסת. "אנחנו נדחה את הפגישה להזדמנות אחרת. אני אפנה למשרד החוץ ואקווה שהיא תתקיים בצורה מסודרת. כמו שאתם רואים – קמתי הבוקר, התגלחתי, הסתפרתי, באתי מוכן למפגש של שלום ושל הידברות. פניי לשלום".

מנגד, חבר הפרלמנט אל-סעוד לכלי התקשורת להתייחס לעימות המתוקשר בכובד ראש. "אני מבקש מהתקשורת לא להתייחס לסיפור הזה בזלזול", הצהיר חבר הפרלמנט. "זה סיפור רציני. התקוממתי למען העם הפלסטיני".

הסיפור התחיל לאחר התקרית בירדן, חזן  תקף את הירדנים בדף הטוויטר שלו על התקרית עם איש האבטחה הישראלי. "נראה ששכנינו ממזרח לירדן, אלה שאנו משקים במים ושומרים להם  יומם ולילה, צריכים קצת חינוך מחדש", צייץ חבר הכנסת. "זה מתחיל להרגיש כמו שלום ולא להתראות".

הציוץ עורר את זעמו של חבר הפרלמנט יחיא אל-סעוד, שהשיב לחזן: "אם הוא גבר, שיבוא לפגוש אותי בגשר אלנבי".  יחד עם תומכיו  היה אמור להיפגש איתו הבוקר בעמאן, ומשם ייצאו ביחד לגשר אלנבי. חזן נענה לבקשה וסיכם איתו להיפגש הבוקר במעבר אלנבי.

אלא שלשכת ראש הממשלה העבירה הוראה לח"כ אורן חזן שלא להגיע לגשר אלנבי לפגישה עם חבר הפרלמנט הירדני והוא החליט להענות לדרישת רה"מ.

ח״כ שלי יחימוביץ הגיבה מוקדם יותר על העימות הצפוי בין אורן חזן ובין יחיא סעיד: ״אלמלא היה לנו הסכם שלום עם ירדן, היה אפשר לומר שהלוואי וסכסוכים עקובים מדם בין מדינות היו מוכרעים בקרב איגרוף בין פוליטיקאים. אלא שהטרגדיה היא שהמלך עבדאללה אינו אויב אלא ידיד, וירדן היא בעלת ברית איסטרטגית חשובה מאין כמותה. אל המשבר הקשה והמסוכן מולה דרדר אותנו ראה״מ נתניהו, ולא אורן חזן. מופע החיבוקים ההזוי עם המאבטח, ההחזרה השגויה של השגרירה לישראל, והתנהלות כללית שמעדיפה פוטואופ על פני פתרון משברים ויציבות פגעו עמוקות בברית עם ירדן ויש להתעשת ולתקן זאת בדחיפות״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.