חזן וסמוטריץ' מאיימים להפיל את הממשלה

חברי הכנסת אורן חזן, איוב קרא (הליכוד) ובצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) איימו הבוקר (שישי) כי לא ישתתפו בהצבעות הקואליציה בכנסת בעקבות פינוי המתיישבים היהודים מבתי המריבה בחברון. { בעקבות הפינוי בחברון}

בעקבות פינוי בית המריבה בחברון חברי הכנסת אורן חזן, איוב קרא (הליכוד) ובצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) איימו הבוקר (שישי) כי לא ישתתפו בהצבעות הקואליציה בכנסת.

השניים הודיעו שייעדרו  מהדיונים במליאה עד שהמפונים ישובו לבתים. "האופן שבו התבצע הפינוי והמדיניות הפרטית שמנהל השר יעלון לא מקובלים", טען חזן הבוקר בשיחה עם חדשות 2 Online. "אם כך קורה, אז אני לא ממהר להצביע ביום שני. זה לא איום, זה עניין של מציאות. חצי שנה אנחנו עוברים פה גל טרור ובסוף אנחנו מקבלים פינוי שכזה".

"אין שום מניעה שאדם שרכש את הבית שלו בכסף בין אם בתל אביב ובין אם בחברון ייכנס לביתו", הוסיף חזן. "מכיוון שהשר יעלון מנהל מדיניות פרטית שהיא מדיניות של הקפאה והיא שונה בתכלית מדרכה של מפלגת הליכוד אני לא מתכוון לתת יד לדבר הזה".

ולא רק חזן, גם סמוטריץ' תקף את שר הביטחון יעלון. "בחודשים האחרונים מוביל שר הביטחון, בגיבוי ראש הממשלה, מדיניות מדינית וביטחונית שאיננו יכולים להסכים לה", ציין. "לאור האמור עדכנתי הלילה את ראש הממשלה ואת ראש המפלגה שלי כי ככל שמתיישבי חברון יפונו מהבתים שנרכשו לא אשתתף בהצבעות במליאה עד שיתאפשר להם לחזור".

גם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין תקף בחריפות את פינוי המתיישבים שרכשו את הבתים בחברון. "כאשר מתיישבים פועלים על-פי החוק, הדבר הנכון הוא להמתין עם הפינוי ולבחון את האופציות החוקיות לחיזוק ההתיישבות מתוך דאגה לשלטון החוק", הבהיר. "אני קורא לדרג המדיני הממונה על גורמי הביטחון להזדרז ולבדוק את חוקיות הרכישה ולא להלהיט את הרוחות בפינוי מתיישבים".

 

גם השר זאב אלקין חבר הקבינט אומר ״אני קורא לשר הביטחון לעצור באופן מיידי את פינוי המתיישבים מהבתים בחברון שנקנו על ידם כדת וכדין. זה זמן להילחם בטרור ולתמוך בחיזוק ההתיישבות ולא להילחם במתיישבים. מי שמדבר בשם החוק והסדר מוזמן קודם כל לטפל באנשי הרשות הפלסטינית ובפעילי שמאל קיצוניים שמוציאים להורג פלסטינים, שמעיזים למכור אדמות או בתים ליהודים!״

תגובת הבית היהודי לפינוי בחברון: ״בעיצומו של גל טרור, שר הביטחון פועל בנחישות, ללא פשרות ובאטימות דווקא לזריקת יהודים מביתם.

מדובר בחוסר אחריות, קיבעון מחשבתי והלהטת הרוחות כל ללא סיבה ברורה.

את אותו להט ונחישות מוטב שיפנה שר הביטחון לטיפול בטרור הערבי ובבניה בלתי חוקית ברורה ביישובי המחבלים. את בדיקת מסמכי הרכישה ניתן לבצע גם ללא השלכת יהודים מביתם. ״

השרה מירי רגב לפינוי בחברון:"גאולת קרקע בארץ ישראל היא פעילות מבורכת, כל שכן בעיר האבות חברון. הרוכשים טוענים שקנו את הדירות על פי כל דין ואם אכן הדברים הם כך זכותם המלאה להתיישב בדירות הללו. ההתיישבות היא פעולה ציונית חשובה ועלינו להמשיך ולהתמיד בה."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.