עצורים ואלימות: הפלג הירושלמי חוסם את ירושלים

מאות מאנשי הפלג הירושלמי חוסמים כעת את צומת הרחובות יפו ושרי ישראל לתנועת כלי רכב במחאה על מעצרו של תלמיד הפלג הירושלמי יצחק אריה, תלמיד ישיבת בריסק, תיעוד

מאות מאנשי הפלג הירושלמי חוסמים כעת את צומת הרחובות יפו ושרי ישראל לתנועת כלי רכב במחאה על מעצרו של תלמיד הפלג הירושלמי יצחק אריה, תלמיד ישיבת בריסק, שלמד בעבר ב'כנסת יצחק' בקרית ספר. התלמיד, נעצר הלילה לבדיקה שגרתית על ידי משטרת לוד, ולאחר שהתברר כי הוא עריק, בכוונת המשטרה להעבירו לידי המשטרה הצבאית.

מדובר בנכדו של הגר"ג טולידנו זצ"ל ר"י אור ברוך ובנו של הגר"ש אריה זצ"ל שנפטר לפני כשנה.

המשטרה מסרה: "כמה מאות חרדים קיצוניים מפגינים וחוסמים את צירי התנועה ופסי הרכבת הקלה בצומת הרחובות יפו שרי ישראל בירושלים.

כוחות המשטרה פועלים במקום בנחישות להשבת הסדר הציבורי ועצרו עד כה 18 מפגינים והם מועברים לחקירה".

 

 

המשטרה מסרה בתגובה: "חרדים קיצוניים חוסמים את צומת הרחובות יפו ושרי ישראל בירושלים, ומשבשים את תנועת הרכבים והרכבת הקלה.

כוחות משטרת ישראל נמצאים במקום".

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עובדות רבותי!

  צריך להצדיע לכל מי שנאבק על עק'רונות.

  רק אמת! |
  הגב
 2. אנשי הפלג הם הגבורים של עם ישראל

  .

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. פשוט שחובה על כל אחד ואחד להשתתף בהפגנת הפלג כי אנחנו במצב של גזירת שמד שגוזרים על עולם התורה להקריב מקרבו מכסות ויעדים למולך, חובה על כל אחד ואחד להשתתף ולמחות ולהגן בגופו על עולם התורה.

  פשוט שחובה על כל אחד ואחד להשתתף בהפגנת הפלג כי אנחנו במצב של גזירת שמד שגוזרים על עולם התורה להקריב מקרבו מכסות ויעדים למולך, חובה על כל אחד ואחד להשתתף ולמחות ולהגן בגופו על עולם התורה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. פשוט שחובה על כל אחד ואחד להשתתף בהפגנת הפלג כי אנחנו במצב של גזירת שמד שגוזרים על עולם התורה להקריב מקרבו מכסות ויעדים למולך, חובה על כל אחד ואחד להשתתף ולמחות ולהגן בגופו על עולם התורה.

  פשוט שחובה על כל אחד ואחד להשתתף בהפגנת הפלג כי אנחנו במצב של גזירת שמד שגוזרים על עולם התורה להקריב מקרבו מכסות ויעדים למולך, חובה על כל אחד ואחד להשתתף ולמחות ולהגן בגופו על עולם התורה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. כל אלו שפוערים פיהם נגד הנהגת מנהיגי הדור מפלג הירושלמי המדברים עליהם דברי בלע בראש חוצות קבל עם ועדה, כנגד האמור, הם גם מאלו המדברים דברי חירוף לעג ולעז כנגד הנהגת שהנהיג מרן החזו״א.

  יסודות ההנהגה הציבורית מאז קום מדינת הכפירה השמד והזימה, נתקבלו ממרן החזו״א זללה״ה שהורה כיצד לנהוג עם השלטונות והמוסדות הממשלתיים וכל כיוצ״ב, תלמידי החזו׳׳א ידעו היטב את הדברים ממקורם, העבירו את הנחיותיו גם לאלה שלא שמעו, וע"פ הדברים האלה מתנהלת הנהגת הציבור כל עשרות השנים האחרונות.

  וביסודה של הנהגה זו, מונחת הכרה שכאן בא"י אנו בגלות, ויש לנהוג בהנהגת הגלות המסורה בידינו כל הדורות, וכפי שנהג רבינו הקדוש, מסדר המשנה, שלפני שהלך לפני השלטונים עיין בפרשת יעקב והנהגתו עם עשיו (עי׳ מדרש רבה וישלח פע״ח אות טו).

  וגדולי ישראל היינו כל אלו שמשיכים להנהיג רובא דכלל ישראל ע"פ דרך מרן הגאון רבי שמואל זצוק"ל המלאים יראת שמים וחרדה גדולה, לכבודו יתברך, ואחריות לעתיד כלל ישראל בתבונה שקולה, נוהגים בהנהגת מרן החזו״א זללה׳׳ה, ממש כמו שהיה נוהג מרן החזו״א זצוקללה״ה״.

  ומהי קנאות אמיתית: וכאן המקום להבהיר את ענין הקנאות לדבר ד׳, הקנאות האמיתית היא לדעת את האמת בכל ענין, ולהתנהג בדרכי התורה והוראות חכמיה האמיתים בלא פשרות וויתורים, אף כשנדרשים מאמצים והקרבה, וכן להתרחק מכל השפעת החילוניות ושותפיהם הידועים, ולצאת לרחוב להפגין ולמחות בלי פחד מהשלטונות.

  ודבר פשוט הוא, שחובה עלינו ועל ההנהגה ועל גדולי התורה לפעול כמיטב היכולת בכל זה, כנגד זה ניצבת הקנאות המזויפת כמו מחכי"ם של דגל, ויענקושי, וכדומה, המתעלמים מלצעוק, ולהפגין, ׳כח׳ ׳עוז׳ ׳עוצמה׳ ׳וגבורה׳, למען קידוש שם שמים ברבים.

  וכל אלו שפוערים פיהם נגד הנהגת מנהיגי הדור מפלג הירושלמי המדברים עליהם דברי בלע בראש חוצות קבל עם ועדה, כנגד האמור, הם גם מאלו המדברים דברי חירוף לעג ולעז כנגד הנהגת שהנהיג מרן החזו״א.

  אחריות גדולה, ישנה על כל בני התורה גדולים וקטנים, ועל כל החרדים לדבר ד׳ אנשים נשים וטף, לדעת את כל זה, ושכולם חייבים לצאת ולמחות וכו' ואין לך קידוש השם יותר גדולה מזה כדכתיב פנחס הֵשִׁיב אֶת חֲמָתִי מֵעַל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּקַנְאוֹ אֶת קִנְאָתִי בְּתוֹכָם וְלֹא כִלִּיתִי אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּקִנְאָתִי, אין שמירה יותר טובה לעם ישראל מזה. וכל הפועל כנגד ההנהגה הישרה, הרי הוא מהרס את הנהגת הציבור כולה מהמסד ועד טפחות.

  התאחדות בני הישיבות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. הפלג הם היחידים שמקדשים שם שמים

  אין לך קידוש השם יותר גדולה מזה כדכתיב פנחס הֵשִׁיב אֶת חֲמָתִי מֵעַל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּקַנְאוֹ אֶת קִנְאָתִי בְּתוֹכָם וְלֹא כִלִּיתִי אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּקִנְאָתִי.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב