חזר בו? יו"ר הקואליציה ל'אקטואליק': "לא נספיק לסיים את חוק הגיוס מחר"

בניגוד להבטחות – בשיחת מסדרון עם אתר 'אקטואליק' אמר אמסלם "אני לא מאמין שנסיים הכל מחר, בשלב הזה זה אפילו נראה בלתי אפשרי"

הבוקר פרסמנו על דיוני ועדת הגיוס המתקיימים במשכן הכנסת, זאת במטרה להכין את חוק הגיוס לקריאה שניה ושלישית, בהסכמת המפלגות החרדיות שנמנעו ואף הצביעו נגד מהצבעה בקריאה הראשונה שהתקיימה ביום שני האחרון במליאת הכנסת, והסתמכו על תמיכתם של יש עתיד והימנעותם של הרשימה הערבית המשותפת.

דיוני הוועדה ביומיים האחרונים היו בעיקר כוללניים, ולא ירדו לפרטים מעמיקים בעניין שינוי החוק כבקשת המפלגות החרדיות, וזאת על מנת שאלה יצביעו יחד עם הקואליציה בעד חוק הגיוס לקריאה שניה ושלישית.

יו"ר הועדה הוא יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם, שנקרא לדגל ע"י ראש הממשלה במטרה למנוע משבר פוליטי בחוק הגיוס, אמסלם אמר הבוקר לחברי הכנסת ומשתתפי הדיונים בסיום הועדה המשמימה "מחר מתחילים ב-9:30 בבוקר ועד שנסיים את ההצבעה בשעות הקטנות של הלילה, תבואו מוכנים" ונראה היה כי קיבל הנחיה להביא את החוק להצבעה בכל מצב זאת חרף התנגדותם הנחרצת של אגודת ישראל.

באגודת ישראל זעמו על הנחרצות של יו"ר הקואליציה, שכן לאחר מס' שעות הוא נשמע אחרת לגמרי. בשיחת מסדרון עם אתר 'אקטואליק' אמר אמסלם "אני לא מאמין שנסיים הכל מחר, בשלב הזה זה אפילו נראה בלתי אפשרי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. סיפור של מסירות נפש, שהיום לא מספרים סיפור הזה... כנסו ותהנו מהסיפור

  .
  סיפור של "מסירות נפש – על גיוס השמד"

  כשאנו מתבוננים בהיסטוריה של עם ישראל, על אף העובדה שהאויבים שלנו בכל דור ודור ניסו לחסל אותנו, (שֶׁבְּכָל דּוֹר וָדוֹר עוֹמְדִים עָלֵינוּ לְכַלּוֹתֵנוּ) בסיכומו של עניין אותן אימפריות היו ואינן, ואילו עמנו הינו העם הנצחי שצלח את כל המאורעות הקשים בעזרת השם יתברך. אי אפשר שלא להתפעל ולהתפעם, כיצד בני עמנו מסרו את נפשם פעם אחר פעם נגד השמד, כדי לגלות נאמנות למי שאמר והיה העולם [הקב"ה] ולא לבגוד בדתינו.

  הנה הסיפור: בשנת ה'תר"ג (למס' 1842) הייתה תקופה קשה לעם ישראל. השלטונות הרוסיים רצו למנוע את לימודי הדת ובנוסף ביקשו לאסור את לימוד החסידות והמוסר. לשם כך כינסה ממשלת רוסיה אסיפת רבנים בעיר פטרבורג. האדמו"ר הצדיק הרב מנחם מנדל שניאורסון (שהיה האדמו"ר השלישי בשושלת אדמו"רי חסידות חב"ד ועמד בראשה בין השנים ה'תקפ"ח ועד ה'תרכ"ו 1866-1827 המכונה ה'צמח צדק' על שם ספרו) גם השתתף בועידה זאת, כנציגם של החסידים ברוסיה. באותה תקופה עברו על הרבי ה'צמח צדק' תלאות רבות, והשלטונות הרוסיים אסרו אותו כמה פעמיםַ בזמן הועידה כדי להכניעוַ להישמעַ לדרישותיהם.

  ואז אירע מעשה נורא בעיר המבצר קרונשטט, הסמוכה לעיר הבירה פטרבורג. בעיר קרונשטט שכנו חיילים רבים של הצבא הרוסי, ביניהם היו גם חיילים יהודים, מדובר בקנטוניסטים, ילדים בגילאי 12 שנים בלבד, שנלקחו בכח הזרוע ונגזלו מהוריהם על ידי הרשויות ברוסיה, וחונכו להיות חיילים נאמנים לצאר ניקולאי הראשון שר"י. אותם ילדים לא הורשו לצאת לביתם, ושוחררו משירותם הצבאי רק בהגיעם לגיל 43 שנים! כלומר, היה עליהם לשרת לפחות 31 שנים רצופות. (חלקם אף נאלצו לשרת יותר מזה!) המטרה היתה כמו שמטרת הגיוס היום במדינת ישראל. דהיינו המטרה הלא מוצהרת הייתה לנצרם ולהשכיח אותם מדתם, ולהעניק להם חינוך צבאי נוצרי ח"ו, מתוך מגמה שבגמר תקופת השירות הם יחזרו ויתערו בקהילות היהודיות, והנחת הייסוד הייתה, כי יהודים חיילים אלו יגרמו להם לשנות את תפיסת עולמם. כמובן, הקהילה היהודית שילמה שוחד בסכומי עתק כדי לבטל את הגזירה- אולם ללא הועיל.

  בסיכומו של עניין, אותם ילדים שנחטפו כמעט ולא זכרו שום דבר מהתורה ומצוות, ממש כמו שיש ילדים כאלו היום במדינת ישראל. אולי הם זכרו בקושי קטעים מתפילות, ורק עניין היותם יהודים לא נשכח מהם.

  כששמעו, שהרבי ה'צמח צדק' נמצא בפטרבורג ביקשו ממפקדיהם להזמינו לנאום לפניהם. המפקדים נאותו לבקש רשות משר הצבא, ולהפתעת החיילים – השר הסכים לבקשתם. ואכן הרבי ה'צמח צדק' הופיע לפני החיילים היהודים, אמר לפניהם מאמר [חיזוק והתעוררות] מאמר חסידות בנושא התשובה, וגם ציטט להם ממאמרי חז"ל. נוסף על כך, הוא תאר להם את מסירות נפשם של יהודים לקיום התורה, ועודד אותם לשמור מצוות. בסיום דבריו אמר, שכל אדם צריך להתפלל לשלום ארצו ומנהיגיה.

  וכשעמד הרבי ה'צמח צדק' לעזוב את פטרבורג ולשוב לביתו בליובאוויטש, הגיע הדבר לאוזני החיילים, והם רצו להיפרד ממנו. הם מסרו את בקשתם למפקדה הראשית, ואנשי המפקדה נענו להם והודיעו לרבי, שיום שלמחרת יבואו שלושה גדודים של חיילים יהודים להודות לו על הדברי חיזוק ששמעו ממנו, דהיינו על שהואיל לבוא לנאום בפניהם ולברך אותם וכו'. בהזדמנות זו הם ביקשו ממנו להיזהר בדבריו, בטענה ששרי הממשלה פוקחים עליו עין, כי דבריו הנחרצים גרמו לשערוריה גדולה. ואכן למחרת התאספו כשש מאות חיילים יהודים בכיכר גדולה בעיר פטרבורג לשמוע את דברי הרבי ה'צמח צדק'.

  הרבי פתח במאמר [חיזוק והתעוררות] מאמר חסידות, על חשיבות קיום המצוות ועל מעלת התשובה. לבסוף אמר להם, שאם יהודי יעמוד בניסיון של המרת דת ח"ו, הוא חייב למסור את נפשו, ולמות על קידוש השם, ואפילו אם הקיסר בכבודו ובעצמו מבקש להמיר דתם, חייבים למסור את הנפש, ואסור לשמועַ לו. הרבי ביקש לפרסם את דבריו אלה לכל החיילים היהודים. מובן שדברים של הרבי ה'צמח צדק' עוררו סערה גדולה בלב החיילים היהודים, והשאירו בהם רושם עז.

  והנה באחד מהימים, לאחר חמש שנים של שירות בצבא הרוסי הגיע הקיסר בכבודו ובעצמו לבקר את החיילים במחנה הצבאי, כמובן החיילים ביצעו כל מיני תעלולים למצוא חן בעיניו. הקיסר נהנה מתעלוליהם ואז שאל לשמותיהם. כשגילה שאלה שמות של יהודים מובהקים בער בחמתו, ודרש מהם להמיר את דתם מיד!!!

  החיילים היהודים סיפרו לקיסר הרוסי על המפגש שהיה להם חמש שנים קודם לכן עם הרבי ה'צמח צדק' ועל הדברים שאמר להם בעד מסירת נפש בפועל. (שאם יהודי יעמוד בניסיון של המרת דת ח"ו, הוא חייב למסור את נפשו, ולמות על קידוש השם, ואפילו אם הקיסר בכבודו ובעצמו מבקש להמיר דתם, חייבים למסור את הנפש, ואסור לשמועַ לו) וטרם הגיב הקיסר ההמום על דבריהם, כולם מיד קפצו לים ומסרו את נשמתם הטהורות לבורא העולם, ומתו על קידוש השם!!!!! ובלבד שלא יאלצו להמיר את דתם ח"ו! לצערינו היום לא מספרים סיפור הזה…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב