חיבוק הדוב של נתניהו

בנימין נתניהו, נאלץ בעל כורחו לתמוך במעומד הליכוד, רובי ריבלין. אחר הצהרים הוא כבר ישב לצידו של ריבלין בטקס קבלת הפנים בכנסת לנשיא הנבחר ראובן ריבלין:

מי שזיגזג לאורך כל המירוץ הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו, בתחילה הריץ את דוד לוי, לאחר מכן  פסל  את  סילבן מאימת ג'ודי, ולבסוף נאלץ בעל  כורחו לתמוך במעומד הליכוד, רובי  ריבלין.

 אחר הצהרים הוא כבר ישב לצידו של  ריבלין  בטקס קבלת הפנים בכנסת לנשיא הנבחר ראובן ריבלין:   ניצחונו של ריבלין נזקף לזכותו של שר הפנים גדעון סער  שהוכתר לאדריכל הניצחון של ריבלין, מה שמחזק את מעמדו של  סער בתוך הליכוד ומחליש את  נתניהו. 

. .

נתניהו חיבק את ריבלין למה שנראה כ'חיבוק דוב', נתניהו פתח ואמר. "רובי, אני רוצה לברך אותך על היבחרותך. אתה שואב מבאר עמוקה ועשירה של מורשת ישראל, של מורשת הציונות, של מורשת היהדות – אני מכיר את הערכים הללו היטב. אנחנו מכירים ומוקירים את הדרך הארוכה שאתה עשית, שאביך ז"ל עשה. אמרת לפני כמה דקות שהוא קבור בהר הזיתים, משם השקפת פעמים רבות על ירושלים. אתה איש ירושלים ואתה איש ארץ ישראל והאזרח הראשון של מדינת ישראל. אנחנו שומרים על התקנים, נאמר לי בקפדנות שאנחנו צריכים לחכות שישה שבועות, נחכה.

ואתה כאיש ארץ ישראל וכאזרח הראשון של מדינת ישראל, אני חושב שעומדות בפנייך שתי משימות גדולות מאוד: המשימה הראשונה היא ללכד את העם מבפנים על כל חלקיו, על כל שכבותיו; והמשימה השנייה היא לייצג את מדינת ישראל כלפי העולם. מדינת ישראל היא מדינה מאוד מאותגרת, היא המדינה המאותגרת ביותר עלי האדמות. עד היום בשנות עצמאותנו הצלחנו להדוף את האיומים על קיומנו, לפתח את המדינה שלנו, לקלוט מיליוני עולים וכמובן לבנות כאן מדינה לתפארת. אבל אי אפשר לנוח על זרי הדפנה ואני יודע את מלוא האחריות ואת כובד המשקל שמונחים במוסד הנשיאות, אני בטוח ואני יודע שאתה יודע את זה גם כן. אני חושב שלשתי המשימות הללו של ליכוד העם, האחדות הפנימית וגם האחדות מול האתגרים החיצוניים, אני יודע שאתה תעשה את כל מה שביכולתך כנשיא המדינה. ואני מבטיח לך שאני כראש ממשלה שבא מרקע דומה, אעשה יחד עימך. אני מודה לך, אני מעריך מאוד את פועלך במהלך השנים הארוכות שעבדנו יחד ואני רוצה לברך אותך בהצלחה מלאה כנשיא הבא של מדינת ישראל". צילום: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.