חידוש בענף הבנקאות-סניפים ניידים

הסניף הנייד, הכולל מכשיר כספומט, עמדת מידע ובנקאי, מאפשר ללקוחות לבצע את כל הפעולות הבנקאיות

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר, ערכה אתמול ביקור בסניפי בנקים בנגב: סניף נייד של בנק לאומי, שהגיע לתת שירותי בנקאות בבית אבות ביישוב עומר, וסניף בנק הפועלים ברהט. הביקור הוא חלק משגרה קבועה של ביקורים שעורכת המפקחת ברחבי הארץ במטרה לפגוש לקוחות ועובדים ולהתרשם מאופן התנהלות הדברים בשטח.

על רקע מגמת סגירת סניפי קבע והצורך לתת מענה לאוכלוסיות המתקשות במעבר לעידן הדיגיטלי, פירסם הפיקוח על הבנקים בשנת 2016 היתר להפעלת סניפים ניידים וחלקיים. לאחרונה החלו שלושה בנקים – לאומי, פועלים ואיגוד – להפעיל סניפים כאלו.
סניף נייד מציע כמעט את כל השירותים הבנקאיים ובכלל זה, הפקדת ומשיכת מזומן, הפקדת שיקים, הפקדה לחיסכון, נטילת הלוואה, הפקת דפי חשבון, ביצוע העברות ועוד. סניפים ניידים פועלים באופן רציף ומגיעים לבתי אבות ברחבי הארץ ולישובים מרוחקים שאין בהם סניף קבוע.

המפקחת שוחחה עם עובדי הסניפים ועם לקוחות והתרשמה לטובה משביעות רצון הלקוחות ומפעילות הסניפים, בעיקר מהנגשת השירותים ללקוחות מבוגרים שמאפשר הסניף הנייד, ומהמעבר של הלקוחות בבנקאות בכל המגזרים לשימוש באמצעים הישירים בביצוע חלק גדול מהפעילויות הבנקאיות. נמסר לה ש- 50% מהפעולות הבנקאיות ברהט מבוצעות באמצעים הישירים, כגון שימוש במכשירים האוטומטיים המונגשים לציבור, באתר האינטרנט ובאפליקציה בטלפון הנייד.

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר: "במטרה לתת מענה ללקוחות מבוגרים המתקשים להסתגל לשינויים בבנקאות ובפרט לסגירת סניפי בנקים ועמדות טלר, הפיקוח אפשר לבנקים להפעיל סניפים ניידים, שיגיעו בתדירות קבועה למספר שעות לאזורים מרוחקים וינגישו ללקוחות את השירותים. זאת לצד כלים חדשים רבים נוספים שדרש הפיקוח ופיתחו הבנקים, שנועדו להקל על לקוחות לעבור לבנקאות דיגיטלית. הביקור היום בבית האבות עם הגעת הסניף הנייד המחיש לי שאכן שירות זה מסייע לאוכלוסיית האזרחים המבוגרים, אשר הביעו שביעות רצון גבוהה מהמהלך החדש. הסניף הנייד, הכולל מכשיר כספומט, עמדת מידע ובנקאי, מאפשר ללקוחות לבצע את כל הפעולות הבנקאיות ובמקביל לקבל הדרכה אישית מבנקאי לגבי הכלים הדיגיטליים החדשים של הבנק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.