חיה"א תקף את בית החולים וואפא בשג'אעיה; צה"ל: ירו עלינו משם בלי הפסקה

הפלסטינים: בית החולים לא היה מאוכלס בעת התקיפה ■ עובד זר נהרג מפגיעת פצמ"ר באשכול ■ מטחי טילים לעבר הדרום ■ כ-30 חיילי מילואים סירבו לעלות על נגמ"ש ה"זלדה" – ושוחררו

היום ה-16 למבצע "צוק איתן": לאחר שעות של שקט, חודש היום (ד') ירי הרקטות מרצועת עזה לעבר עזה, עם אזעקות באזור עוטף עזה, אשקלון ובאר שבע. כיפת ברזל יירטה מספר רקטות מעל אזור אשקלון. עובד זר נהרג מפגיעת פצמ"ר באשכול. בצהריים נורו רקטות לעבר אשדוד.

בסביבות 13:00 תקף צה"ל את מתחם בית-החולים וואפא בשכונת שג'אעיה. דובר צה"ל מסר כי "תקיפת יעדי הטרור במתחם בית החולים התבצעה לאחר ימים ארוכים בהם נורתה אש לעבר כוחותינו מתוך מתחם בית החולים, בין בנייניו ועל ידי מחבלי ארגון הטרור חמא"ס. הירי מתוך המתחם לעבר כוחותינו כלל ירי נק"ל וירי נ"ט. מתחם בית החולים שימש להפעלת חדרי-מלחמה ופיקוד של ארגוני הטרור חמא"ס והג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני. מתאם פעולות הממשלה בשטחים העביר התראות חוזרות ונשנות לארגונים בין-לאומיים, למנהל בית החולים הפלסטיני באופן ישיר ולגורמים פלסטינים נוספים. הירי הוסיף והתגבר גם בשעות האחרונות תוך סיכון כוחותינו. על כן הוחלט בצה"ל לתקוף מוקדי טרור פעילים במתחם בית החולים". הפלסטינים מדווחים כי בית החולים לא היה מאוכלס בעת התקיפה.

בינתיים, הפעולה הקרקעית של כוחות צה"ל ברצועת עזה נכנסה הבוקר ליומה השישי, ונדמה שהמאמץ מתרכז כעת בין היתר בפגיעה ביעדי טרור בדיר אל-בלח. סוכנויות הידיעות הפלסטיניות מדווחות על נזק רב שם,כמו גם במחנה הפליטים אל-מע'אזי – כתוצאה מתקיפות ארטילריה מוגברות על האזורים הללו. לפי הדיווחים, הותקפו בין היתר בתים וגם שטחים חקלאיים. הפלסטינים מדווחים על הפגזות גם בבית להיא ובחאן יונס. לדברי גורמי רפואה ברצועה, עד כה נהרגו 639 אנשים ונפצעו 4,060.

הזרוע הצבאית של חמאס, עז א-דין אל-קסאם, הודיעה הלילה כי לוחמיה הצליחו לפגוע במטוס קרב ישראלי בשמי דיר אל-בלח, אולם לדבר אין כל אישור רשמי, וצה"ל דחה את הפרסום בתוקף.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תיכף ומיד צריכים חברי הכנסת "החרדים" לעשות חוק חדש שאוסר ע"פ תורתינו הקדושה "מצעדי תועבה" באשדוד, תל אביב, חיפה, וירושלים, וכו' אפילו אם הוא לא יוסכם משאר חברי כנסת החילונים, אבל לפחות לא יחשבו אותנו בשמיים לטומאה הנוראה הזו בפלטר של מלך מלכי המלכים הקב"ה. ככתוב בתורה "כי הוא הנותן לך כח לעשות חייל", אבינו מלכנו נקום נקמת דם עבדיך השפוך, אבינו מלכנו פתח שערי שמים לתפילתנו.

  ולאחיינו החרדים הלטאים: השחתת הזקן וגידול הבלורית ופיאות מאחורי האוזניים יש בזה כמה איסורים חמורים ביותר עיין באורחות יושר של ר' חיים שליט"א, חזו"א וח"ח…. ממש ויחזק ד' את לב פרעה.

  אני מזועזעת! תגידו לי מה עם הדרת נשים בצה"ל: אני בכלל לא מבינה, למה לא מרשים להם-לחיילות, להיכנס לעזה, איפה "ההדרת נשים" – איך זה שרק חיילים נכנסים ונהרגים, איפא החיילות החזקות הפרוצות של צה"ל…. כך מתנהגים בעת צרה בזמן שיהודים בסכנה? אין שנאה כמו שנאה עצמית!! זה פוגע בכל העם הישראלי. "עת צרה היא ליעקב" וככה אתם מתנהגים נגד נשי הצה"ל?

  בכלל לא מבינה למה לא מרשים להם (לחיילות) להיכנס לעזה, היכן אבירי הצדק היכן מגיני הנשים למיניהם למה כעת כולם שותקים???????????? בבקשה, תנו מיד לחיילות החזקות של ישראל להיכנס לעזה להראות "צבא שוויוני אמיתי" במדינת ישראל. פשוט כך מתנהגים שונאי ישראל.

  —————
  תודה רבה לבורא עולם על הניסים, כולנו קוראים תהלים. שבעזרת השם ית' שמו, רק יגמר הכל בבשורות טובות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב