"חיזבאללה השיג את מה שחיפש בבחירות"

"מדובר בהישג פוליטי ומוסרי להתנגדות", אמר נסראללה בנאום טלוויזיוני

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נשא הערב נאום ניצחון בו שיבח את הישג חיזבאללה בבחירות לפרלמנט בלבנון בו גרף הישג עצום שיביא לשליטה של  ארגונו בפרלמנט. "מדובר בהישג פוליטי ומוסרי להתנגדות", אמר נסראללה בנאום טלוויזיוני בו תיאר את תוצאות הבחירות ככאלו "המבטיחות הגנה על זרועות ההתנגדות".

נסראללה אמר עוד בנאומו כי "הרכב הפרלמנט החדש מהווה ערבות וכוח גדול להגנה על הבחירה האסטרטגית הזאת ולהגנה על משוואת הזהב: הצבא-העם-וההתנגדות שלפי דעתנו בתנאים הנוכחיים ובמצב הנוכחי באזור, ובהתאם למאזן הכוחות ולהתפתחויות הנוכחיות היא הדבר היחיד, נכון לעכשיו, שיכול להגן על העם".

"חיזבאללה השיג את מה שחיפש בבחירות – יעדינו הושגו", הוסיף.  וטען עוד כי "התמיכה בהתנגדות מכל המגזרים הובילה לנצחון הזה, אנחנו מודים לכל מי שהפגין נאמנות". בנאומו הוא ציין כי תוצאות הבחירות יתרמו להגנה על המדינה מפני "טרור חיצוני".

ארגון הטרור והמפלגות המזוהות עימו בפרלמנט צפויים לזכות יחדיו ביותר ממחצית המושבים בפרלמנט, כך לפי המדגמים ותוצאות האמת שהחלו לזרום.

מפלגת המיעוט הנוצרי במדינה הכפילה את כוחה: לפי הדיווחים, מפלגת "הכוחות הלבנוניים" שבראשה עומד סמיר ג'עג'ע צפויה לזכות ב-15 מושבים בפרלמנט, ואילו חיזבאללה והמפלגות המסונפות אליו צפויים לזכות ביותר מ-67 מושבים בפרלמנט ובכך ליצור גוש חוסם.

בקרב גורמי הביטחון היתה הערכה כי עד לבחירות חיזבאללה ואיראן לא יגררו לתקיפות נגד ישראל. עתה לאחר שזכו ברוב מוחץ, מתגבר החשש כי ידו של ארגון הטרור מאבדת כל רסן בדרך למלחמה אפשרית עם ישראל.

שר החינוך נפתלי בנט התייחס מוקדם יותר לתוצאות הבחירות הצפויות. "מבססות את תפיסתנו מזה זמן", כתב בנט בחשבון הטוויטר שלו. "חיזבאללה=לבנון. מדינת ישראל לא תבדל בין מדינת לבנון הריבונית לבין חיזבאללה ותראה בלבנון כנושאת באחריות לכל פעולה היוצאת משטחה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.