חיזבאללה נלחם במורדים – ומתקרב לגבול הגולן: "ההישגים יהיו גדולים"

בשעות אלו מתנהלים קרבות עזים בדרום סוריה בהובלת הצבא הסורי והחיזבאללה, המטרה: להשיב את השטחים שנכבשו מידי המורדים. החשש: הצלחה תוביל את ארגון הטרור לקו הגבול עם ישראל

המלחמה בין המורדים הסורים לבין החיזבאללה גורמת לחשש בישראל: בראשית השבוע פתחו כוחות צבא אסד בסיוע לוחמי חיזבאללה, במתקפה נרחבת על אזורים הסמוכים לגבול עם ישראל ברמת הגולן. באם המבצע יצליח – קיים שחיזבאללה ישתלט על החזית שמול הגבול הישראלי בקוניטרה – ויפעל להוציא משם פיגועים.
סגן מזכ"ל חיזבאללה, נעים קאסם, איים היום (שבת) כי למבצע, הנערך תחת פיקוד אירני עם סיוע ארטילרי, טנקים של הצבא הסורי ומגוון לוחמי מיליציות למען אסד, "יהיו הישגים גדולים מאוד".

בחיזבאללה טוענים, כי המורדים ששולטים בגזרה  מקבלים סיוע מישראל. "זו הסיבה שעוסקים בתקשורת הישראלית במבצע הזה", הוסיף קאסם. "הישראלים חוששים שהשתלטות שלנו על הגזרה לא תשרת את האינטרסים שלהם באזור".

על פי מקורות זרים, כוחות הצבא הסורי וחיזבאללה נוחלים הצלחה בקרבות נגד המורדים בגבול רמת הגולן. עד כה כבשו הכוחות שניתלים אסטרטגיים החולשים על השטח ועוד כמה כפרים.

כיוון המתקפה הוא ממזרח מערבה לעבר מרחב העיר קונייטרה. המורדים מתקשים לבלום את ההתנגדות, והמטרה הבאה של חיזבאללה להשתלט על תל חארה – נקודה אסטרטגית נוספת.

הלחימה מתנהלת בערך 10 קילומטרים מקו הפרדת הכוחות בגולן,  ישראל כבר הבהירה שלא תאפשר לחיזבאללה ליצור בסיס לפיגועים בצד הסורי של הרמה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.