ראשי הכשרויות הגדולות נפגשו(גלריה)

פגישה חשאית בענייני חיזוק הניקור והשחיטה בארץ הקודש התקיימה בביתו של גאב"ד 'העדה החרדית', הגרי"ט וייס {צפו בתיעוד}

לפני ימים מספר התקיימה פגישה חשאית בענייני חיזוק הניקור והשחיטה בארץ הקודש, בביתו של גאב"ד 'העדה החרדית' הגרי"ט וייס, בפגישה השתתף גאב"ד בד"ץ "יורה דעה" הגר"ש מחפוד, ראש ביהמ"ד תבואות שור הגרי"א יאקאב והגרש"י הירש העומד בראש מערכת השחיטה בכשרות העדה החרדית.

בפגישה לובנו נושאים העומדים בראש עולם הכשרות, והיא יוחדה בעיקרה לפרצה הנוראה בחוצה לארץ, בה אינשי דלא מעלי הסמיכו מנקרים חסרי ידיעה בהלכות הסבוכות של תורת הניקור. עובדות מחרידות הועלו בפגישה אודות קלי דעת אלו, שהאכילו חלבים דאורייתא לרבבות אלפי ישראל, בתואנות שווא שכביכול מדובר במנהגים שונים שקיימים אצל אותן קהילות.

או אז הועלה זכרו של הגאון ה'קנה בושם' זצ"ל נושא משא הכשרות בירושלים, אשר לחם בעוז ולא נשא פנים אף לאנשים של צורה ואסר עליהם בכל תוקף לנגוע בקצהו של נושא זה.

הגאב"ד התעניין בפעולותיו של הגר"ש מחפוד כשהגרי"א יאקאב מסבר את אזנו אודות קהילתו הקדושה המתנוססת לתפארת בב"ב, והוא הביע סיפוק גדול למשמע הדברים וציווה להמשיך ביתר שאת את כל המסורה האמיתית בטהרתה כשהוא מלווה את את הנאספים עד במעלה גרם מדרגות ביתו ומרעיף עליהם ברכות חמות להצלחת מעשה ידיהם.

צילומים: עוזי ברק
DSC_0352

DSC_0355

DSC_0293

DSC_0295

DSC_0296

DSC_0299

DSC_0302

DSC_0304

DSC_0314

DSC_0317

DSC_0334

DSC_0336

DSC_0350

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.