חיזוק ל'טוב' בבית-שמש: האנגלוסכסים מצטרפים לרשימה

בית שמש: חרדים דוברי אנגלית חוברים למפלגת ׳טוב׳

לאחר שנים שקולם אינו נשמע במועצת העיר, חוברים חרדיים ודתיים דוברי אנגלית בבית שמש למפלגת ׳טוב׳ בראשותו של אהרון סלומון. את הקבוצה, שמונה אלפי תושבים בעיר, מייצג הרב אברהם לוונטל, פעיל חברתי ידוע בקרב הציבור האנגלוסכסי בבית שמש, שיוצב במקום השני ברשימת מפלגת ׳טוב׳ לעירייה.

הרב אברהם לוונטל, בן 45, יליד ארצות הברית. נשוי לעשקי, אב לשישה ילדים, וסב לנכדה. למד בישיבות חרדיות בארצות הברית והוסמך שם לרבנות. בארה״ב שימש במשך שנים כאיש חינוך ומורה בישיבה וכיו"רארגון "אהבת ישראל" בבולטימור. לוונטל עלה לארץ עם משפחתו לפני כשמונה שנים והשתקע בבית שמש. בעיר היה לפעיל בולט בארגון הצדקה והחסד  ׳למען אחיי׳, ולאחרונה אף מונה למנהל הארגון. כמו כן, הקים בבית שמש קהילה גדולה של חרדיים ודתיים דוברי אנגלית.

״כולם שאולים אותי, למה החלטתי להצטרף ל׳טוב׳? התשובה, למעשה, פשוטה מאוד והיא מסתכמת במילה אחת: איכפתיות״, מסביר לוונטל את החיבור. ״לצערי בשנים האחרונות בית שמש שינתה את פניה. מתחת לאפינו שנאת החינם, שבאה לידי ביטוי בפלגנות ובשבטיות, צמחה למימדים מדאיגים. הכל פועל בשיטתה׳אנחנו והם׳. חרדי מול לא חרדי. בית שמש הישנה מול השכונות החדשות. עולים מול ותיקים. אם מישהו לא מהשבט שלהם לא איכפת להם ממנו. והדבר בא לידי ביטוי, לצערי, גם בעירייה. במקום לדאוג לכולם, הפכה העירייה שבטית ומגזרית. אפילו כאשר הדבר מגיע לפעילות של חסד. כאשר הייתי נצרך לעזרת העירייה בכדי לסייע בפעילות ארגון החסד ׳למען אחיי׳ – השאלה הראשונה הייתה תמיד, באיזה מגזר אנחנו תומכים, והתשובה לשאלה הזו הכריעה את ההתגייסות, או במקרה המדובר את אי ההתגייסות, של העירייה״.

לוונטל מוסיף כי ״במפלגת ׳טוב׳ מצאתי שיח שונה לחלוטין. כבר בקדנציה הקודמת מצאתי איכפתיות ואוזן קשבת לכל פנייה ולכל בקשה, אף שלא הייתה כלל קשורה לבוחרי המפלגה. הם גם שומרי מצוות וגם חברתיים. זה שילוב מנצח וזה בדיוק מה שהציבור האנגלוסכסי שומר המצוות זקוק לו בבית שמש״.

ב׳טוב׳ מברכים על החיבור. אהרון סלומון, היו״ר הטרי של ׳טוב׳ שנבחר לא מכבר בהליך תקדימי של פריימריז, ציין כי ״החיבור של הרב לוונטל ל׳טוב׳, ויחד איתו הציבור האנגלוסכסי שומר המצוות בבית שמש, הוא חיבור טבעי והוא חיבור מנצח. הגיע הזמן שקולו הייחודי והשפוי של ציבור של אלפי דוברי האנגלית בבית שמש יישמע ויבוא לידי ביטוי בכל הכבוד הראוי במועצת העיר. בית שמש זקוקה לזה, ואנו שמחים שהם בחרו ב׳טוב׳ לשמש אכסניה נאמנה עבורם״.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.