הרבנים החרדלי"ם בעד אלי ישי: "ירא שמים ומוכשר, יביא ברכה לאומה"

זריקת עידוד לאלי ישי: רבנים בולטים באגף החרדל"י של הציונות הדתית הביעו תמיכה במפלגה החדשה

פחות מיממה לאחר שהשיק את המפלגה באופן רשמי, מקבל אלי ישי חיזוק משמעותי מהאגף החרדל"י בציונות הדתית, כאשר כמה מבכירי הרבנים שם כבר הודיעו על תמיכה במפלגה.

בראש התומכים ניצבים בשלב זה הרב שלמה אבינר, הרב אליקים לבנון והרב צבי טאו.

ברשת הופץ בשעות האחרונות מכתב תמיכה נלהב של הרב שלמה אבינר במפלגה החדשה.

הרב אבינר כותב: "מפלגתו החדשה של אלי ישי, שיוני שטבון יצטרף אליה, יכולה להביא ברכה גדולה לאומה. יש לאלי ישי הרבה מעלות. הוא אדם ישר, אדם עם מידות טובות, אדם חרוץ, אדם לא מגזרי ובכל דבר טוב שהוא יכול לעזור הוא עוזר. יחד עם זה, אלי ישי הוא מוכשר מאוד.
ָָָ
על פי רוב, אין לבן אדם שתי המעלות של ישרות וכשרון גם יחד, אך יש לו. מגיל צעיר הוא מילא הרבה תפקידים חשובים: סגן ראש הממשלה, שר הפנים, שר התמ"ת, שר העבודה והרווחה ויושב ראש ש"ס. אך הוא גם אדם מן השורה. הוא לא איש אצולה אלא איש עובד. הוא שירת שלוש שנים בצה"ל תחילה כטנקיסט ואחר כך כמש"ק דת ביחידת תובלה. והוא עבד במוסך כמסגר. הוא גם נקט עמדות עקרוניות: פרש מהממשלה בעקבות ועידת קמפ דיוויד, הקים את הרשות לסחר הוגן, מתנגד לחומת מגן כלכלית והיה בעד מבצעים צבאיים. כלומר הוא אדם ירא שמים ומוכשר שהביא, מביא ויביא הרבה ברכה לאומה.

יוני שטבון הוא גם איש ירא שמים. הייתי ביחד איתו בחו"ל בשליחות בעד עלייה והוא אדם צנוע ונעים הליכות. והוא גם מוכשר. הוא היה רב סרן בצה"ל ביחידת אגוז (חטיבת גולני) וקיבל צל"ש הרמטכ"ל. יש לו כושר ארגון והסברה נפלא.

ומה שמקללים ומחרימים את אלי ישי ומה שנענש יוני שטבון על התנגדותו לחוק הגיוס והחליטו להשתיקו- זה דבר מעולה! כאשר מקללים אדם במקום לומר דברים לעניין, זה סימן שאין להם מה להגיד לעניין. אין טענות אמת נגד אלי ישי ואין טענות אמת נגד יוני שטבון".

בסיום דבריו כותב הרב אבינר: "הצירוף של יוני שטבון עם אלי ישי יביא ברכה גדולה. יוני שטבון יביא יותר ארצ-ישראליות ואלי ישי יביא יותר תורת ישראל ויראת שמים. יש לספרדים כיוון יותר ארצ-ישראליות ממה שקיים בש"ס, ולציבור הדתי-לאומי יש יותר תורת ויראת שמים ממה שיש בבית-היהודי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרב אבינר זה לא זה שאמר שהוא מתפלל שבחורי הישיבה יתגייסו? למרות דמעותיו הרבות של מרן זצוק"ל.

    אחד האברכים |
    הגב