חייבים את ש"ס במפה הפוליטית / מנדי גרוזמן

דקות לפני העצרת והניסיון להוכיח כי "אנחנו על המפה", מנדי גרוזמן, מסכם מדוע שווה לכולנו שהמחלוקות בש"ס יסתיימו, ולו כדי שהיא "תישאר על המפה":

מנדי גרוזמן, כתב nrg ו'מקור ראשון', כותב הערב (א'), את תובנותיו על מפלגת ש"ס ובוחריה, שמתאספים היום, לרגל מלאות שנה לפטירתו של מרן הגאון ר' עובדיה יוסף.

וכך הוא כותב בדף הפייסבוק שלו:

"רגע לפני תחילת העצרת, כמה מילים על ש"ס:

לא נעים לראות את המריבות הפנימיות בש"ס, גם לא לעיתונאים צמאי דם. ש"ס היא כל כך הרבה יותר ממפלגה. זוהי תנועה דתית-חברתית שההיסטוריה של מדינת ישראל, בעשורים האחרונים הייתה נראית אחרת בלעדיה. היא הצליחה לאסוף את הרגשות הדתיים העמוקים, שהיו פזורים בערים ובעיירות ולהפוך אותם לכוח חזק שאיש לא יכול להתעלם ממנו.

אם מדברים על מהפך ב-77, הרי שבאיזשהו מקום הקמת ש"ס, שנים ספורות לאחריו, השלימה את השינוי המהותי במאזן הכוחות ששרר פה מאז קום המדינה. לא בטוח שהטרנד של התקרבות למורשת ישראל, שנראה בסביבה לאחרונה, היה מתעורר אם לא ש"ס ששימרה את גחלת היהדות בקרב העם הזה.

ש"ס לא חייבת להישמר בצורתה הנוכחית. שינויים לגיטימיים, אולי אפילו הכרחיים. ייצוג משמעותי יותר לקהילות מקומיות, הוא אחד מהם.

אבל – ואני אומר זאת לא למרות שאני עיתונאי, אלא דווקא בגלל זה – שווה לכולנו שהמחלוקות שם יסתיימו ויחסרו קצת אייטמים צהובים, אם תמורת זה קולה של ש"ס, ימשיך להישמע בשיח המרתק המתקיים בארצנו. יהיה פה הרבה יותר משעמם בלעדיו. ש"ס חייבת להיות חלק ממפת הכוחות כאן. תפקידה עדיין לא הסתיים".

אז מה יקרה והאם ש"ס, תישאר? ימים יגידו…

**********

מנדי גרוזמן, הינו כתב nrg ו'מקור ראשון'

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.