חיידק הסלמונלה בתוך הקורנפלקס

בימים האחרונים נרשם מחסור חמור באריזות "קורנפלקס אלופים" ו"דליפקאן" של חברת "יוניליוור-תלמה" לאחר שהתברר כי נמצא זיהום במוצרים. { מחדל חמור}

בגלל זיהומים: כל אחד מאיתנו מן הסתם נתקל בתעלומת הקורנפלקס בבואו לחנות המכולת. כן הקורנפלקס שאתם כל כך אוהבים, מזוהם.

בימים האחרונים נרשם מחסור חמור באריזות "קורנפלקס אלופים" ו"דליפקאן" של חברת "יוניליוור-תלמה" לאחר שהתברר כי נמצא זיהום במוצרים.

בתכנית חיסכון נודע כי ביום שלישי המוצרים נלקחו לבדיקה אולם בחברה הכחישו אז כי קיימת בעיה עם המוצרים.

לידי מערכת תכנית חיסכון הגיעו פניות מקמעונאים וצרכנים שדיווחו על מחסור שנוצר על המדפים בקורנפלקס. אלא שב"יוניליוור" טענו כי אין כלל בעיה.

רק מאוחר יותר, הסכימו לגלות כי כי קיים זיהום במוצרים. ב"יונילוור" לקחו עשרות אלפי יחידות של המוצרים לבדיקה במפעל דגני הבוקר, בעוד שעצם קיומה הוסתר מעיני הציבור.

בלחץ משרד הבריאות נערכה בדיקה, מהתוצאות התברר כי במוצרים נמצא חיידק הסלמונלה. רק לאחר פניות כלי התקשורת הבהירה החברה את האמת.

ב"יוניליוור-תלמה" ציינו כי מדובר ביחידות מוצר שהתגלתה בהן בעיה כבר בתהליך הייצור ולא הגיעו למדפים. צרכנים רבים הביעו חשש כי רכשו מוצר מזוהם. "אני לא לוקח סיכון", אמר נ', הורה מודאג לתכנית חיסכון. "אני זורק את האריזות שיש אצלי בבית לפח. מי מבטיח לי שהחיידקים לא הגיעו גם לאריזות הישנות יותר?".

מ"יוניליוור-תלמה" נמסר בתגובה: "בעקבות פניות שקיבלנו מהתקשורת ומאחר ונוצרה אי בהירות, ברצוננו להבהיר כי במסגרת בקרת האיכות העצמית של החברה נמצא זיהום משני באחד מקווי היצור במפעל הדגנים שגרם לאי עמידה של מספר לא גדול של מוצרים בדרישות המיקרוביאליות המחמירות שלנו, ולכן החלטנו ביוזמתנו שלא לשווק את המוצרים הללו. חשוב לנו להדגיש כי כל מוצרי החברה שנמצאים בשוק בטוחים לחלוטין לשימוש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.