חיילים חוייבו לבקר בכנסיה בניגוד לפקודות

"כואב מכל, לראות את הרבנות הצבאית מושתקת, מנוטרלת ולא רלוונטית"{מזעזע}

חיילים מהנדסה קרבית חויבו היום (שלישי) לבקר בכנסייה במסגרת "סדרת חינוך" שצה"ל מבצע עבור החיילים.

הביקור בכנסייה נעשה בניגוד גמור לפקודת מטכ"ל. החיילים פנו לרב הצבאי הראשי תת אלוף הרב איל קרים בבקשה שימנע את הביקור במבנה הנוצרי אך עד כה לא נעשה דבר.

נציין כי פקודת מטכ"ל אוסרת להכניס חיילים לכנסייה ללא צורך מבצעי, "מפקד לא יחייב חייל להיכנס לכנסייה אלא אם הדבר נדרש עקב או לשם פעילות מבצעית", נאמר בפקודת מטכ"ל 340301.

מטרות הסדנה, כפי שמופיעות במסמך רשמי של חיל החינוך, הן "חיזוק תחושת השייכות והמחויבות של החייל לחברה הישראלית, למדינת ישראל ולצה"ל, תוך בחינת עולם ערכיו וביטויים בחיי היומיום, באמצעות החשיפה והסיור הרגלי באזור הצפון.

"הגליל ובקעת כנרות מזמנים מפגש עם תרבויות, דתות ועדות שונות אשר יוצרות ומרכיבות יחד את החברה הישראלית. במהלך סדרת החינוך נחשף לפסיפס האנושי בחברה וננסה להבין כיצד הוא בא לידי ביטוי בצה"ל".

עמותת צו 1 מסרה בתגובה "כפיית חיילים (ובתוכם דתיים ושומרי מסורת רבים) לבקר בכנסיות היא קו אדום ומנוגדת לפקודות צה"ל. אנו מתריעים במשך חודשים רבים על האווירה העכורה שהולכת ומשתלטת על צה"ל.

מישהו שם שכח מה ייעודו של הצבא במדינה דמוקרטית ומה ייחודו של הצבא במדינה יהודית. הגיע הזמן שהצבא יחתור לניצחון ולהכרעה צבאית ולא לחינוך לרב תרבותיות. וכואב מכל, לראות את הרבנות הצבאית מושתקת, מנוטרלת ולא רלוונטית"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.