חיילים חילוניים זועמים: "ההטבות המפליגות לחרדים שישרתו – סטירת לחי ללוחמים"

סערה בעקבות הפרסום אמש על ההמלצות של הוועדה בראשות מנכ"ל משרד הביטחון להטבות מפליגות למשרתים החרדים. "יותר משזה מרגיש שהמדינה לא סופרת אותי, זה יותר שהיא נותנת להם הרבה יותר מאשר נותנים לי. מדוע צריך לתגמל מישהו על ציות לחוק?"

"זו סטירת לחי לכל הלוחמים שנתנו את החיים שלהם למדינה, וברגע האמת לא יקבלו ממנה כלום":חיילים ופעילים חילוניים לשיוויון בנטל מגיבים הבוקר בזעם ליוזמה להעניק הטבות מפליגות לחיילים חרדים.

מדובר בהמלצות שגיבשה וועדה בראשות מנכ"ל משרד הביטחון, וכוללות בין היתר קריאה להקמת מנגנון שיעניק הנחה משמעותית לחיילים חרדים ברכישת דירה. "אנו ממליצים שמנכ"ל משרד הבינוי והשיכון בשיתוף עם משרד המשפטים, משרד האוצר ורמ"י (רשות מקרקעי ישראל), יבחנו האפשרות לכינונן של אמות מידה שיאפשרו הנחה משמעותית ברכישת דירה ו/או הקלות/ תעדוף בהקצאת שטחים ליוצאי צבא ומי ששירת בשירות לאומי-אזרחי מקרב הציבור החרדי, זאת בשכונות המיועדות לציבור החרדי. במסגרת בחינה זו תינתן הדעת אף למשמעויות המשפטיות של הטבה מעין זו", נאמר במסמך שהפיקה הוועדה.

אתר YNET שחשף אמש את המלצות הוועדה, מפרסם הבוקר את התגובות הזועמות שהיא מעוררת בקרב החיילים החילוניים. "אני משתחרר בעוד שלושה חודשים וכבר התחלתי לבדוק אפשרויות לימודים ותעסוקה…זה הזוי שיש אוכלוסיה שלמה שתקבל הנחות לרכישת דירה בלי שאותם אנשים יאלצו לעבור את מסלול הייסורים שאני וחברים שלי נעבור. תרמתי שלוש שנים למדינה ודווקא למי ש'עושה טובה' המדינה בוחרת להעניק הטבות. זה הזוי, מקומם, ובעיקר מאכזב", אומר אחד מהם.

אילוסטרציה. צילום: פלאש 90
אילוסטרציה. צילום: פלאש 90

חייל אחר שמצוטט בכתבה טוען: זה הזוי בטירוף ומעצבן. אני עושה מילואים ואמשיך לעשות מילואים…יותר משזה מרגיש שהמדינה לא סופרת אותי, זה יותר שהיא נותנת להם הרבה יותר מאשר נותנים לי. מאז שהשתחררתי אני רק חוסך כסף, עובד קשה, לא עשיתי טיול וגר עם ההורים ועדיין לא בטוח שיהיה לי בסוף מספיק כסף לדירה זה הזוי שלחרדים יתנו הטבות על זה שהם עושים את הברור מאליו".

בכתבה מצוטטים עוד מספר חיילים הטוענים טענות דומות. כך למש אומר תצפיתנית שהשתחררה משירות לפני חצי שנה: "זה כמו לתת פרס לאדם שעוצר ברמזור אדום. החוק מחייב את כולם להתגייס ולא צריך לתת פרס על מילוי החוק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.