"חיילי ארה"ב לא ייסוגו בשום אופן מקוריאה"

קודם לפסגה בין טראמפ למנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, התקיימו מספר דיונים עם בכירים בוושינגטון שדרשו להשיג את התפרקותו של חצי האי הקוריאני כולו מנשק גרעיני בטרם פגישת הפסגה

קודם לפסגה בין טראמפ למנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, התקיימו מספר דיונים עם בכירים בוושינגטון שדרשו להשיג את התפרקותו של חצי האי הקוריאני כולו מנשק גרעיני בטרם פגישת הפסגה.

במקביל, גורמים בממשל דרום קוריאה הבהירו לקוריאנים כי כוחות הצבא האמריקניים הנמצאים במדינה יישארו באיזור וכי הנושא אינו נתון למשא ומתן בין וושינגטון ופיונגיאנג. "זהו עניינן של דרום קוריאה ושל ארצות הברית", הוסיף גורם בכיר במדינה.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נחת השבוע (רביעי) בארה"ב לאחר ששב מהפסגה ההיסטורית בסינגפור. טראמפ הודיע חגיגית כי "אין יותר איום גרעיני מצפון קוריאה". טראמפ הוסיף בציוץ בטוויטר ש"הייתה נסיעה ארוכה, אבל עכשיו כולם יכולים להרגיש בטוחים יותר מאשר היום בו נכנסתי לתפקיד".

"הפגישה עם קים ג'ונג-און הייתה חוויה מעניינת וחיובית מאוד, יש פוטנציאל גדול מאוד לעתיד עם צפון קוריאה", הוא אמר. טראמפ ניצל את ההזדמנות לעקוץ את אובמה "לפני שנכנסתי לתפקיד אנשים חשבו שאנחנו הולכים למלחמה עם צפון קוריאה, הנשיא אובמה אמר שהיא האויב הכי גדול ומסוכן שלנו", אמר טראמפ והרגיע "לא עוד, תישנו טוב הלילה!"

הנשיא האמריקני צייץ מקדם יותר כי קים עשה צעד אמיץ "לקראת עתיד טוב יותר לאנשיו". "הועידה בנוכחות נשיא ארצות הברית ומנהיג צפון קוריאה מוכיח כי שינוי אמיתי זה דבר אפשרי!", כתב. "העולם לקח צעד אחורה מאסון גרעיני פוטנציאלי. אין יותר שיגורי טילים, ניסויים גרעיניים או מחקר! תודה למזכ"ל קים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.