חייל חב"דניק סירב לגלח זקן ויעומד לדין

חיל חב"דניק בחיל האוויר צפוי לעמוד משפט צבאי בגלל שגידל זקן, כך חושף אתר ynet..

חיל שומר מצוות שמשתייך לחסידות חב"ד ומשרת  בחיל האוויר צפוי לעמוד משפט צבאי בגלל שגידל זקן, כך חושף אתר ynet..

החייל הוא יעקב ביבלאו, בן ה-20, למד כעתודאי ומשרת כהנדסאי מחשבים ואלקטרוניקה.

נורמה ביבלאו, אמו של החייל שעלה עם משפחתו מארה"ב, סיפרה כי עד היום התירו המפקדים את גידול הזקן, מכיוון שפקודות הצבא מעניקות למי שמקיים אורח חיים דתי את האפשרות לגדל זקן.

בשנת 2009 בצה"ל ריעננו את ההנחיות, והוחלט כי הסמכות הבלעדית למתן אישור גידול זקן, בידו של מפקד בדרגת סא"ל.

בעקבות כך, רב הבסיס נפגש עם החייל והעניק לו אישור זמני שלא להסיר את הזקן. אלא שסא"ל א"ה טען כי כדי לחזק את המשמעת הצבאית, על החייל הצעיר לקצץ את זקנו.

החייל חסר אונים, פנה לקו החם של הרבנות הצבאית, ושם נאמר לו כי הוא יכול לקבל אישור לגדל את זקנו . אלא שהשבוע,גילה סא"ל א"ה כי החייל טרם התגלח – ומיהר להבהיר כי מדובר בסירוב פקודה, החייל יועמד למשפט צבאי בעקבות כך.

"פשוט כואב הלב", אומרת אמו של החייל ל-ynet. "הוא רוצה לתרום לצבא ולמדינה. אנחנו חסידי חב"ד, וכל מפקדיו של בני התירו לו להיות עם זקן, יש קצין אחד שמונע את זה ממנו. הבן שלי ממש חושש שבגלל הפרשה הזו כל הקריירה הצבאית שלו תיפגע, אך מצד שני הוא רוצה גם להמשיך ולשמור על מצוות הדת, וכן להתקדם בצבא ולהיות קצין בעצמו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "זכאות לפטור זקן לחייל נקבעת בהתאם להמלצות גורמי הדת והרפואה, ובכפוף לאישור מפקד. בעת מעבר בין יחידות נדרש אישרור מחודש של הפטור על ידי המפקדים ביחידה הקולטת. באשר למקרה המדובר, אישור הפטור עבור החייל יידון על ידי המפקדים בימים הקרובים".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הצבא קורא במילים הכי ברורות "הצבא אינו מיועד לחרדים"! חרדים אל תתגייסו ואל תשתלטו על הצבא.

    רפי |
    הגב
  2. ידוע שבחורים שהם בעלי מחלוקת לא שומרים הברית ונכשלים.. ר"ל יהודים יקרים, מה קורה לכם? איכס!! איכס!! איכס!! מגעיל מגעיל מגעיל. על חילול ד' אין תשובה ויסורים ומיתה מכפרים עד שיקדש את ד'

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב