חייל חרדי הותקף בעיצומו של תפילת מנחה

חייל חרדי ממרכז הארץ הותקף הצהריים (שני) בשעה שהגיע להתפלל בשטיבלאך המרכזי בשכונת 'בית ישראל' בירושלים בשעה שהגיע להתפלל תפילת מנחה {התפרצות זעם}

חייל חרדי ממרכז הארץ הותקף הצהריים (שני) בשעה שהגיע להתפלל בשטיבלאך המרכזי בשכונת 'בית ישראל' בירושלים בשעה שהגיע להתפלל תפילת מנחה.

החייל ניסה להימלט אל מחוץ לשטיבלאך אך הוקף בידי המון קיצוניים, והזעיק את המשטרה שלא הגיעה למקום, החייל חולץ על ידי עוברי אורח.

כאמור, אזרחים חילצו את החייל ללא פגע מבדיקת 'קוקר' עולה כי החייל הגיע לשטיבלאך ולאחר שזוהה בידי מספר קיצוניים אלו חסמו בעדו את היציאה מהמקום והחלו בקריאות גנאי לעברו.

ל'קוקר' נודע כי החייל שנפגע פיזית מההמון הקיצוני הזועם צפוי להגיש תלונה במשטרת ירושלים בגין תקיפה.

"החייל לבוש מדים התכונן לצאת מהשטיבלאך המרכזי במקום ואז קיצונים קראו לו חרד"ק", סיפר עד ראייה שהיה במקום, "הוא ניסה להימלט למבנה סמוך, אך ההמון הקיף אותו בקריאות גנאי. התוקפים נמלטו, אבל המהומה כבר החלה". העד מתאר כי מאות אברכים התאספו ליד החייל, בעוד הוא מנסה להיכנס אל מקום סמוך ולהימלט.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איך אנשים יכולים לתקוף באלימות אדם שבא להתפלל עמם, איך הם לא רואים שזה חילול ה'?!
  ונניח שהם לא מסכימים עם בחירתו בדרך, ואפילו היא נראית להם מסוכנת – מה קרה לדרכי נועם?

  יעל |
  הגב
 2. לא תמיד מי שנכנס לצבא והוא מבית חרדי אשם במצבו לפעמים הוא במצב אנוס מחמת ממון או מהכלאה וכו' אבל הוא לא אמור להסתובב בין החרדים עם מדים האלו של המאנסים ועל זה ניתן לצעוק עליו ואפילו אם אין לו ברירה מוטב שיתפלל במקום צדדי או בזמן שהציבור מתפללים ממה שייכנס למקום קדוש שמתפללים בו עם בגדי צואה

  היהודי האוטנתי |
  הגב