לילה ראשון בעזה: חייל צה"ל סמל איתן ברק מהרצליה, נהרג הלילה בעזה

דובר צה"ל התיר לפרסום כי חייל צה"ל נהרג הלילה (ו') בשעה 3:00 לפנות בוקר במהלך תקרית ירי בצפון רצועת עזה.

 

חייל חטיבת הנח"ל, סמל איתן ברק מהרצליה, כבן 20, נהרג הלילה באזור השעה 3:00 בבית חאנון. ברק נורה מנשק קל ונפצע באורח אנוש, ובבית החולים ברזילי באשקלון נקבע מותו. ההערכה היא כי הוא נפגע מאש כוחותינו.

כמו כן, חמישה חיילים נפצעו באורח קל עד בינוני. אחד מהם נפצע מירי וסובל מפגיעה בצווארו ובזרועו. השני נפגע מנפילת פצצת מרגמה וסובל מפגיעה בראשו. הם פונו לבית החוילם סורוקה שבבאר שבע. מצבם של שלושה חיילים נוספים מוגדר קל, והם סובלים מפגיעת רסיסי פצצת מרגמה. שניים מהם פונו לבית החולים סורוקה, ואחד נוסף לבית החולים שיבא שבתל השומר. הודעה נמסרה למשפחותיהם.

מאז תחילת המבצע הקרקעי נהרגו 22 פלסטינים, כך על פי דיווחים של הפלסטינים, כאשר על פי צה"ל מחצית מהם מעורבים בלחימה.

 בלילה (ו') פונה החייל לבית החולים ברזילי באשקלון על ידי  מסווק, מצבו הוגדר אנוש ומותו נקבע בבית החולים.

האירוע התרחש שעות ספורות לאחר כניסת הכוחות לרצועה.

צה"ל החל  הלילה במימוש מדרגת הפעולה הבאה במדרג הפעולה העולה של מבצע "צוק איתן", אליו יצא צה"ל על רקע ירי הרקטות הנרחב ליישובי הדרום. הפעולה היבשתית הינה ממוקדת ומטרתה סיכול תשתיות הטרור ברצועת עזה. בשלב זה של המבצע פועלים בשטח רצועת עזה כוחות חי"ר, שריון, הנדסה, ארטילריה ומודיעין בשיתוף פעולה עם זרועות האוויר והים ובסיוע השב"כ וגורמי ביטחון אחרים, בהובלת פיקוד הדרום.

במהלך המבצע ביצע צה"ל תקיפות אינטנסיביות של יעדי טרור ברצועה. מתחילת המבצע נתקפו 2037 מטרות טרור ברצע"ז, ביניהן מעל ל-940 משגרים וכ-181 בתים המשמשים לפעולות טרור. כמו כן, בוצעו כ-211 תקיפות מנהרות טרור ברחבי הרצועה. מתחילת המבצע בוצעו למעלה מ-145 יירוטים של כוחות "כיפת ברזל" כנגד רקטות שכוונו לריכוזי אוכלוסין.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.