חיים אמסלם מצטרף לבית היהודי

הרב אמסלם הסביר בפייסבוק מדוע הוא מצטרף לבית היהודי: "החלטתי להצטרף לשורות הבית היהודי. אני קורא לכל מי שהאחדות, הציונות ואהבת ישראל התמימה חשובים לו להצטרף אלי בדרכי החדשה ישנה. הדרך שתחבר סוף סוף את חובשי הכיפות מכל הצבעים. {"ערכים זהים"}

שנים לאחר שהודח מש"ס הרב חיים אמסלם עוזב את הליכוד ומצטרף לבית היהודי: לפני כשעה התייחס אמסלם בדף הפייסבוק שלו להחלטתו להצטרף למפלגת הציונית דתית.

החיבור בין יוצאי עדות המזרח ובין הציבור הדתי-לאומי, הוא דבר שפשוט צריך לקרות", כתב אמסלם.

לדברי אמסלם, "אנו חולקים ערכים זהים. רבני עדות המזרח לאורך הדורות היוו גשר של מתינות וקבלה, לא של החמרות. תמיד דגלנו בפרנסה בכבוד, בהשכלה ובעבודה קשה, עם לימוד תורה יחדיו והכי חשוב, ואת זה יש לומר בקול ברור – יהדות המזרח המקורית היא ציונית. תמיד היתה ציונית, ולעולם תשאר כך" הוא מסביר.

אמסלם  מסביר על הקשר בין ארץ ישראל לעדות המזרח, "הכמיהה לציון תמיד ליוותה אותנו. אנחנו חלק מהציבור הישראלי, תמיד היינו. אנחנו, ממש כמו אבותינו, לא מתביישים לומר: אנחנו אוהבים את המדינה שלנו, אנחנו אוהבים את בנינו ובנותינו, החיילים שלנו, אנחנו אוהבים את האחים שלנו. ללא הסתייגויות וללא תנאי"ם.

לסיום כותב אמסלם: "החלטתי להצטרף לשורות הבית היהודי. אני קורא לכל מי שהאחדות, הציונות ואהבת ישראל התמימה חשובים לו להצטרף אלי בדרכי החדשה ישנה. הדרך שתחבר סוף סוף את חובשי הכיפות מכל הצבעים וגם את אלו שאינם חובשים אותן. ביחד נחזיר עטרה לישנה, אבל הפעם באמת".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הציפי ליבי של הדתיים
    חה חה חה – זה כל מה שעולה בראש כשחושבים עליו

    הוא |
    הגב