חיים אפשטיין במתקפה חזיתית: "דגל יותר גרועים מלפיד, מעיפים אברכים מכוללים" (הקלטה)

סגן ראש עיריית ירושלים חיים אפשטיין העניק ראיון לוחמני ברשת ב של קול ישראל בו תקף בחריפות את "דגל התורה", "רוצים שאנחנו נתמוך ביהדות התורה? בשביל מה? הם לוחמים באברכים יותר מלפיד, זרקו אברכים מכוללים וניסו לסגור ישיבות

על רקע הגישושים של בני תורה עם מפלגתו של אלי ישי "העם איתנו", סגן ראש עיריית ירושלים חיים אפשטיין, העניק ראיון לוחמני ברשת ב של קול ישראל בו תקף בחריפות את "דגל התורה", "רוצים שאנחנו נתמוך ביהדות התורה? בשביל מה? הם לוחמים באברכים יותר מלפיד, הוא תקף.[alooma ref="2a00e48571077627652fcb97d68c83fa.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

"דגל התורה" סוגרת ישיבות, מעיפה אברכים מכוללים, לוחמת בתשב"ר בחדרים", הוא אמר והמשיך לתקוף: "מדוע הם רוצים את הקול שלי?הרי אסור ללמוד איתי ואסור להתפלל איתי ואסור לאכול את האוכל של אשתי".

אפשטיין עבר לתקוף חזיתית את דגל התורה ואמר: "מי רדף את בני תורה? יאיר לפיד או "דגל התורה"? מי לחם בישיבה קדושה? ישיבת "חדרה" שנרדפה על ידי עסקנים קטנונים שניסו לסגור את הישיבה הזאת. לא יאיר לפיד שלעומתם – לא הגיע עד כדי כך לדיוטא כה נמוכה.

לסיום, התייחס אפשטיין להחלטתו של ראש הישיבה הגר"ש אוירבאך: "מה שראש הישיבה יאמר, זה מה שנעשה".

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דברים כדורבנות, אינני שייך למפלגתו, אבל מה שנכון נכון – באמת הוקיעו ורדפו אותם

  רוני |
  הגב
  • את אשר עשו להם מודיעים אבל את אשר עשו שכחו.
   אברכים ישבו בכוללים ודברו בהפסקות ובכל הזדמנות שהיה שייך על ה' ועל משיחו הדרך היחידה שלא להכניס מאבקים אלו להיכלי הכוללים היה "היפרד נא מעלי".
   משל למה הדבר דומה לזה ששכב ברשות הרבים והפריע הציק והטריד והעוברים ושבים דרכו עליו והוא בוכה ומתאונן…
   ואפרופו רודפי התורה נזכיר מי הם אלו שתבעו ראשי ישיבות וכוללים לערכאות? מי ניסה לעצור תקציבים למוסדות שאינם מוכנים להתכופף לגחמותיהם? מי הם אלו שפנו לועדה המחזית על מנת להפריע להתפתחותה של ישיבה? מי הם אלו שהפריעו לחיידר ידוע בב"ב להתנהל כמו שצריך והכל בגלל דמיונות ממוח פורה של קוראי עיתון מסויים. מי הם אלו שהעלו בירושלים ראש עיר שמחפש לחלן את העיר ולהצר את צעדי החרדים בעיר? מי העלה בירושלים רב שאינו מתאים לה כלל?
   מה תאמרו שהיה זה בהוראת רבותיכם (דבר שאינו נכון) אז גם מה שאולי עשו לכם או דמיינתם שעשו לכם גם זה היה בהוראת רבנים.
   אז בואו תעזבו…

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 2. החצוף הזה מדבר רק על הרב שטינמן כי כל הדברים שהוא דיבר זה בהוראה של הרב שטינמן חצוף עפרא לפומיה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב