אפשטיין בתגובה ראשונה: "דגל וש"ס טרפדו את הסיכויים למועמד חרדי"

מועמד ה'פלג' לראשות העיר ירושלים, חיים אפשטיין, שפרש הלילה מהמועמדות, הסביר הבוקר בראיון מדוע החליטו בפלג הירושלמי לתמוך באלקין

בפלג הירושלמי הפתיעו הלילה, כאשר הכריזו על ביטול מועמדותו של המועמד מטעמם לראשות העיר, חיים אפשטיין, ותמיכה דווקא בזאב אלקין, ולא, נניח במועמד החרדי יוסי דייטש, שבנה כל העת על קולותיהם עם התקרב הבחירות.

חיים אפשטיין הסביר הבוקר בראיון לנועם זיגמן ב'קול ברמה' את המהלך: "החלטנו לתמוך בזאב אלקין", אמר, "מכיוון שדגל וש"ס לא השכילו לתמוך וטרפדו את הסיכוי למועמד חרדי, כעת השאלה האם תומכים במועמד שומר תורה ומצוות או גורמים לבחירת מועמד חילוני".

כשנשאל מדוע לא לתמוך במשה ליאון, דתי גם הוא, הסביר אפשטיין: "ליאון אמנם דתי, אבל מחויב לליברמן ודגל שמחרימים אותנו".

בעיתון 'הפלס' מתפרסמת הבוקר כתבה בה נקראים ציבור 'הפלג' להצביע לאלקין לראשות העיר: "מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, החליטו כי למנוע את בחירתו של מועמד שר הביטחון אביגדור ליברמן לראשות עיריית ירושלים, וזאת ע"י תמיכה במועמד לראשות העיר השר זאב אלקין".

הלילה, הקריין בקו 'במערכה' של הפלג הירושלמי, הכריז בפתאוס על התמיכה במועמד הליכוד לראשות העיר, ונימק: "בהוראת גדולי הדור שליט"א חיים אפשטיין יסיר את מועמדותו לראשות העיר, ציבור בני התורה מתבקשים לתמוך בזאב אלקין שהינו מועמד חובש כיפה.

על דייטש אמר הקריין: "הוא רק מתרברב שהוא חרדי ואחראי להוצאת החרדים לשוק העבדים".

עכשיו מקוים בפלג הירושלמי כי לאחר "הכשרת השרץ", יצטרפו גם אגודת ישראל ו'יחד' למהלך, ויחברו יחד להכתרתו של אלקין לראשות העיר. "אם הפלג תומך באלקין – אז בטח גם חסידי גור יכולו לתמוך בו", סבורים בפלג.

הפלס מוסיף כי גדולי ישראל שליט"א אמרו, שבמצב שנוצר, יש לפעול כדי למנוע בחירת מועמדו של השר ליברמן, הלוחם בצורה אקטיבית נגד כל דבר שבקדושה ואשר עומד מזה שנים בראש המערכה העויינת נגד בני הישיבות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.