חיים בדיור מוגן – לא מרגישים את הגיל

הגיל השלישי טומן בחובו לא מעט אתגרים עבור האדם אשר מגיע אליו. אחד האתגרים שיש על האדם המגיע לגיל זה לא פעם להתמודד עימם הוא: הבדידות. מדובר בגיל שבו מרבית הקשישים כבר אינם עובדים וחיים בנחת מקצבת הפנסיה, אשר עליה עמלו כל חייהם

מרבית הקשישים חיים בגבם, כאשר ילדיהם עבר עזבו את הבית והקימו משפחות משלהם. ביקורים של הילדים והנכדים אינם מתבצעים באופן תדיר ולא פעם, הקשיש חש בודד. הפתרון הטוב ביותר עבור כל אדם המגיע לגיל השלישי וחש תחושת בדידות הוא: מגורים בדיור מוגן. עבור לא מעט משפחות, המושג "דיור מוגן" לעיתים נשמע מרתיע והם חוששים שהאדם הקרוב לליבם יתגורר בדיור מעין זה, אולם, כאשר מכירים כיום את מיזמי הדיור המוגן הקיימים כיום, הרי שניתן לראות שמדובר באיכות חיים וברמת חיים גבוהה עבור כל קשיש המתגורר שם.

מהו דיור מוגן

כאשר מדובר על דיור מוגן, מדובר על מתחמי דירות הרלוונטיים עבור מגורים של אנשים בגיל השלישי. יחידות הדיור הן יחידות איכותיות ונעימות מאוד למגורים. כל יחידות הדיור מצויות במתחם אחד, אשר כולל מלבד יחידות הללו שירותים נוספים הרלוונטיים במיוחד עבור הקשישים המתגוררים במקום כגון: חדר כושר, מרפאה, בריכה, חדרים הרלוונטיים לתרבות, בילוי ופנאי, קפיטריה, חדר אוכל ועוד. אין ספק שמדובר במקום הטוב ביותר למגורים עבור קשיש אשר חש בודד. במקום ניתן למצוא אנשי מקצוע שונים כגון: אב בית הדואג לתחזוקה שוטפת של יחידות הדיור ולמתן מענה עבור בעיות שונות, רכז או רכזת חברתיים האחראים על התוכן בדיור המוגן, רופא העובד במרפאה ועוד. דיור מוגן מהווה מקום מגורים יוקרתי, ייחודי, יפיפה ונוח עבור כל קשיש אשר חש שמגורים לבד או רק יחד עם בן הזוג שלו, יוצרים אצלו תחושת בדידות.

מדוע כדאי לבחור בדיור מוגן עבור בני הגיל השלישי

כאמור, לא מעט משפחות המחפשות מענה עבור קשיש יקר וקרוב לליבם אשר חי בגפו, חוששים להציע לו להתגורר בדיור מוגן. אולם, למעשה מדובר בפתרון הטוב ביותר עבור כל אדם המגיע לגיל השלישי וחש שחייו ריקניים ובודדים. החיים ביחידות הדיור של הדיור המוגן, מספקים ראשית כל חברה לכל קשיש המתגורר בהם. הקשיש נהנה באופן יומיומי מחברתם של קשישים נוספים המתגוררים במקום. חיי החברה מסייעים לכל קשיש שלא לחוש בודד. מעבר לכך, מגורים בדיור מוגן מספקים פעילויות חברתיות רבות לקשישים המתגוררים במקום. כלומר, כל קשיש יכול ליהנות ממבחר פעילויות שונות ויומיומיות, אשר מארגנים במיוחד עבורו. אין ספק שפעילויות חברתיות המלוות את הקשיש ביומיום שלו, מסייעות לו להרגיש כי הוא ממלא את ימיו בתוכן וחי בשמחה ובסיפוק.

כאשר בוחרים בדיור מוגן בצורה הנכונה, ניתן ליהנות ממגורים נעימים ואיכותיים, במתחמי מגורים יוקרתיים. הדיור המוגן מספק חיים מלאים עבור הקשיש ומסייע לו ליהנות מחיי חברה פעילים ומאיכות חיים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.