חיים ולדר הפסיק להדיר נשים

חיים ולדר ידוע כסופר ומחבר ספרים לנוער ובוגרים ושדרן ברדיו קול ברמה, מנחה בתוכניתו הקבועה "עצות מהחיים", המשודרת ב"קול ברמה" מדי יום שני בלילה שבה מאזינים משיחים את אשר על ליבם בעיקר בענייני חנוך, וחיים ולדר שומע אותם ומייעץ להם בנושאי חינוך ועוד.

מהיום בלילה בתוכניתו האחרונה שעדיין משודרת כעת, הוא הודיע בפתיחת התוכנית כי מעכשיו הוא יתחיל להעלות נשים, והסדר יהיה כך, אחרי כל כמה גברים תעלה אשה, ותשיח את אשר על ליבה. ולדר הוסיף  ואמר, כי לרגל פתיחת השידור לנשים  לראשונה הוא מקדיש להם את השיר הידוע "אשת חיל מי ימצא".

בהמשך עלה מאזין לתוכניתו והחל לתקוף אותו על כך שהוא החל להשמיע נשים בתוכניתו, אך מערכת ההפקה מיד השתיקה אותו והוא נותק מהקו. ולדר הסביר כי יתכן שהוא צודק, אבל אסור לו כך לתקוף וכזה אין מקומו כאן בתוכנית, עוד הוא הוסיף, כי זאת החלטה שהתקבלה אצל מנהלי הרדיו ולא הוא זה שהחליט זאת. וסיים בבקשת סליחה מאלו שקשה להם עם ההחלטה.

גורמים ברדיו קול ברמה מסרו: "לאחר דין ודברים מול הרשות השנייה ובהמלצת הוועדה הרוחנית של התחנה, הוחלט לאפשר שידור קול אישה בשני מקרים בודדים. הראשון, בעיתות חירום בלבד והשני לאפשר רצועה שבועית בודדת שתאפשר העלאת נשים לשידור בכדי שאלו תוכלנה להביע דעתן בנושאים שונים. הנ"ל בתהליך הדרגתי ומבוקר שמטרתו לבחון את השפעת המהלך הרגיש על ציבור המאזינים הגדול של התחנה, ובמידת הצורך לבחון את הנושא מחדש לרבות חזרה למצב הנוכחי. תחנת הרדיו 'קול ברמה' הוקמה בכדי לתת שירות הולם וראוי לציבור החרדי, על כל גווניו, ותמשיך לשמור על העיקרון של "כל כבודה בת מלך פנימה".

 

 

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תכלס, זו הדרת נשים… "אחרי כל כמה גברים… תעלה אשה.."…
  אם אסור לשמוע דיבור נשים, איך רבנים מקבלים נשים?
  הזויים כמו שרק מסגרת חרדית ספרדית יכולה להיות…

  Etty |
  הגב
 2. מאוד מצחיקים "אחרי כל כמה גברים תעלה אשה, ותשיח את אשר על ליבה" ???
  אם מחליטים שנשים יכולות לדבר, אז תנו להם שוויון – מאזינים מתקשרים ושואלים ומתייעצים תנו גם לנשים כמה שיהיו. מה זה שאחרי 3-4 גברים אישה אחת ???
  וההלכה לא קבעה שאסור לגברים לשמוע נשים, אין הלכה כזו.
  יש מחלוקת האם מותר לשמוע שירת נשים, ובזה נוטים לאסור. ושירת נשים שלא רואים ולא יודעים מי הם יש מחלוקת גדולה אם בכלל יש בעיה.
  אבל דיבור של נשים??? מעולם לא שמענו עד לדור הזה שנאסר, בטח ובטח בצורה רצינית ומכובדת ובטח ובטח באישה שלא רואה ולא מכיר.
  המצאות הזויות שלא מתאימות לרדיו חרדי ספרדי.

  רון |
  הגב
  • "לא שמענו" אינה ראיה, ופשוט לא נחשפת לדעת הרמב"ם ועוד ש"קול" באשה הינו קול ממש בין בשיר בין בדיבור שבסתם איננו שומעים אלא אם כן הוא בתנאים מסוימים

   דוד |
   הגב
 3. כל הכבוד אשריהם ואשרי חלקם בזה ובבא,
  אני אשה שמאוד אוהבת את הרדיו הזה,
  אני לא דורשת לעלות לשידור כי ההלכה קבעה שאסור לגברים לשמוע נשים,
  אבל לפעמים יש דברים שהם לא סובלים דיחוי ואם יש את מי לשאול ויש הרבה רבנים ברדיו קול ברמה וזה טוב ומועיל,
  אשריכם ואשרי חלקכם,

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב