חילולי השבת: האדמו"ר מגור והרבי מפיטסבורג נועדים בשעה זו

על רקע המתיחות סביב חילולי השבת באשדוד, נסע האדמו"ר מפיטסבורג לירושלים על מנת להיפגש באופן דחוף עם האדמו"ר מגור – בכדי לעצור את המשך חילולי השבת

בסוף השבוע האחרון פרסם עיתון "המודיע" על כך שרבני העיר התאספו בביתו של האדמו"ר מפיטסבורג בנושאי חילול השבת המתמשך בעיר ודרשו את התערבותו המיידית של ראש העיר ע"מ שהאחרון ימנע את חילולי השבת ויטיל קנסות על בתי העסק הפותחים בשבת, כל זאת שברקע חוק המרכולים של השר דרעי עתיד לעבור כבר מחר.

ואכן, בשבת האחרונה קיבלו בתי עסק רבים בעיר אשדוד התראה לפני תשלום קנס בגין הפרת חוק העזר העירוני. בין העסקים שקיבלו התראות קיימים גם הקניונים הגדולים בעיר הנמצאים באזור לא מיושב ומוחרגים מחוק העזר.

מליל אמש ועד עתה העיר אשדוד כמרקחה, וההסתה ברחבי הרשת נגד החרדים וראש העיר ד"ר יחיאל לסרי הולכת וגוברת. חשוב לציין שהעיר מאופיינת ברובה כחילונית, אך כמעט שליש ממנה חרדית.

הערב אנחנו מפרסמים, כי על רקע המתיחות סביב חילולי השבת נסע האדמו"ר מפיטסבורג לירושלים על מנת להיפגש באופן דחוף עם האדמו"ר מגור, כשהנושא הוא כיצד להמשיך לפעול בעניין חילולי השבת בעיר. לפגישה התלווה חבר מועצת העיר מטעם חסידות פיטסבורג עזרא שור.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גור ישמרו על השבת אם השבת תשמור עליהם..

  בחיפה ויתרו על הכל בשביל כמה כופתאות

  גור כח מבנים שליטה |
  הגב
 2. האמת הנצחית מול האוירה הכפרנית המוחדרת ע''י משרד החינוך - משרד השמד. בשנים האחרונות עדים אנו לתופעה חדשה-ישנה החודרת לתוך מחנינו, של הדחקת סיפורי מסירות נפש אמיתיים של כל הדורות שעליהם גדלו כל הדורות להלכה ולמעשה, ונשמעת הטענה שלא לספר זאת לפחות בגיל הרך משום שזה אכזריות במקרה הגרוע (של קלקול האומר) או שלפחות זה קשה הבנה לגיל הרך (במקרה שהאומר לא נתקלקל לגמרי), ולצערינו הרב טענה זו הולכת ותופסת מקום בלבותינו אצל החרדים יותר ויותר, ולא חלי ולא מרגיש שזוהי דרך הרסנית שמגיעה ממקומות פסולים ביותר. הם דורשים שלא לספר על בריאת העולם ע"י הקב"ה, דור המבול, דור הפלגה, אברהם אבינו, חנה ושבעת בניה, מעשה דר' אמנון ממגנצא, יציאת מצרים, ועקידת יצחק, הרי עוד יתכן שיגיע היום והם ידרשו שלא לבאר את פרשת קריאת שמע, על פי פירוש חז“ל 'בכל נפשך' - אפילו הוא נוטל את נפשך! -כנסו דחוף- /-כנסו דחוף- / -כנסו דחוף- /-כנסו דחוף-

  הנה האמת הנצחית מול האוירה הכפרנית המוחדרת ע"י
  משרד החינוך – דהיינו משרד השמד.

  בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה חדשה-ישנה החודרת לתוך מחנינו, של הדחקת סיפורי מסירות נפש אמיתיים של כל הדורות שעליהם גדלו כל הדורות להלכה ולמעשה, ונשמעת הטענה ש[ח"ו] לא לספר זאת לפחות בגיל הרך משום שזה אכזריות במקרה הגרוע (של קלקול האומר) או שלפחות זה קשה הבנה לגיל הרך (במקרה שהאומר לא נתקלקל לגמרי), ולצערינו הרב טענה זו הולכת ותופסת מקום בלבותינו בפרט אצל החרדים יותר ויותר, ולא חלי ולא מרגיש שזוהי דרך הרסנית שמגיעה מאפיקורוסים גמורים ומקומות פסולים ביותר. הם דורשים מהחרדים לא לספר על בריאת העולם ע"י הקב"ה, דור המבול, דור הפלגה, אברהם אבינו, חנה ושבעת בניה, מעשה דר' אמנון ממגנצא, יציאת מצרים, ועקידת יצחק, הרי עוד יתכן שיגיע היום והם ידרשו שלא לבאר את פרשת קריאת שמע, על פי פירוש חז“ל 'בכל נפשך' – אפילו הוא נוטל את נפשך!

  ובתוך עמנו אנו יושבים ואין אנו מנותקים מהנעשה והמתרחש בארצנו בשנים האחרונות, הגמ' אומרת שהעוון הגדול ביותר שאין לו כפרה רק מיתה, זה עוון חילול השם, וידועים דברי רבינו יונה ז"ל בשערי תשובה שעל עוון חמור זה ישנו רק דרך הצלה אחת והוא קידוש השם גדול, המכפר על חילול שמו יתברך. אנו חיים בתקופה שכבוד שמים מחולל ר"ל בראש כל חוצות, פורקי עול בלבושים שונים
  רודפים את התורה ואת לומדיה; שבת קדשנו נרמסת ונדרסת ברגל גאוה בהיקף
  חמור ביותר וחסר תקדים; מזייפי היהדות ומסלפיה באמצעות מקום המשפט, שם
  הרשע פוגעים, בכל היקר והקדוש לנו מדורי דורות, ובכללם חילול המקום הקדוש ביותר שממנו לא זזה שכינה מעולם; פגעי הטכנולוגיה הורסים כל חלקה טובה
  ומטמאים את פלטרין של מלך; השכם והערב נשמעים דברי חירוף וגידוף ר"ל, וכולנו החרדים מהקטרוגים ח"ו על עם ישראל בארץ הקודש השרוי בסכנות חמורות.

  …בשעה קשה זו לישראל על המנהלים/ת והמחנכים/ת של צאן קדשים דור העתיד דורו של משיח, לתרום את חלקם בהרמת כבוד שמים וקידוש השם שיכפרו ויגנו על כלל ישראל, וזאת על ידי מתן חינוך תורתי אמיתי לילדי ישראל, אותם הם מחנכים ומעצבים כשותפים לקב"ה ביצירת האדם ובבניית קומתם ודמותם הרוחנית.

  החינוך שלנו מושרש ונטוע עמוק במסורת עתיקת יומין שקיבלנו דור אחר דור מאבותינו ורבותינו, הוא קידוש השם הגדול בעולם, למראה רבבות רבבות ילדי חמד, בהם גם רבים המגיעים ממשפחות המנותקים מכל זיק של יהדות, שתולים בחצרות בית ד', אלו הם בתי הספר כפי שנאמר במ"ר, עד שכל רואיהם מביטים עליהם בגאווה ובהתפעלות ומצביעים עליהם ואומרים, אשרי רבו שלימדו תורה כדברי חז"ל. זה מקדש את שם שמים ברבים.

  …יעזרנו השי"ת נותן התורה שנזכה כולנו למילוי בקשתנו ותפילתנו, ונהיה אנחנו
  וצאצאינו וצאצאי כל עמך בית ישראל, כולנו יודעי שמך ולומדי תורתך לשמה.

  האמת הנצחית מול האוירה הכפרנית המוחדרת ע''י משרד החינוך - משרד השמד |
  הגב