ראשי הסיעות החליטו: "לא נתמוך בהצע"ח פוליטיות"

בחדר ישיבת סיעת ש"ס התקיימה ישיבת משותפת בנושא חילולי השבת. השר דרעי: "הגעתי למרות שאני חולה", ליצמן: "נתניהו חייב להתערב" , גפני "נלך לגדולי ישראל". צפו בתיעוד

המאבק על השבת תופס תאוצה: ישיבת סיעה משותפת לש״ס ויהדות התורה בנושא חילולי השבת התקיימה בצהרים בחדר ישיבת סיעת ש"ס. השרים והח"כים החרדים הבהירו כי לא יהססו ללכת למשבר קואליציוני באם נתניהו לא ייענה לדרישתם.

יו"ר שס השר דרעי התייחס בישיבת הסיעה המשותפת של ש"ס ויהדוה"ת לנושא חילולי השבת: "למרות שאני חולה, הגעתי במיוחד למען כבודה של השבת", סיפר במהלך ישיבת הסיעה.

"הפכו את השבת ליום של תיקונים ושיפוצים. רה״מ נתניהו חייב להיכנס לתמונה. זה לא מתקבל על הדעת",  הדגיש דרעי.

השר ליצמן דיבר מיד אחריו בישיבת הסיעה המשותפת ואמר: "מבין שאנחנו לא יודעים על עוצמת חילולי השבת. שוחחנו גם עם רה"מ וגם עם שר התחבורה. נתניהו חייב להתערב. זה לא חלק מההסכם הקואליציוני. זה הפרה של ההסכם".

אחריו לדבר היה ח"כ גפני שאמר: "רכבת ישראל משדרגת את כל המסילות רק בשבת. זה לא היה ככה כל השנים. אם זה ימשיך, נלך לגדולי התורה ונקבל מהם החלטה האם להישאר בממשלה".

לסיום, ח"כ מקלב עקץ ואמר: "העיתונאים מחפשים רק לדעת שנפרוש מהקואליציה". ח"כ מוזס: "פעמיים נפלו ממשלות בגלל חילולי שבת". ח"כ אייכלר: "נדע לפגוע בהצבעות של הקואליציה".

בסיכום הישיבה, החליטו ראשי הסיעות שלא לתמוך בהצעות החוק פוליטיות, ויתמכו  רק בהצעות ענייניות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.