פחות חילול שבת: נבחרת ארגנטינה לא תגיע לישראל

נבחרת ארגנטינה החליטה היום (שלישי) שלא להגיע לישראל – כך מדווחים כלי תקשורת בארגנטינה

חילול השבת יבוטל: נבחרת ארגנטינה החליטה היום (שלישי) שלא להגיע לישראל – כך מדווחים כלי תקשורת בארגנטינה. בהודעה רשמית של ההתאחדות בארגנטינה נמסר כי המשחק המתוכנן לא יתקיים.

ביטול המשחק הגיע בשל לחצים פוליטיים אדירים על נבחרת ארגנטינה שלא להגיע לישראל. ברחבי ארגנטינה נערכו הפגנות בהן קראו לליאו מסי וחבריו לא לשתף פעולה עם "צבא הכיבוש".

יו"ר התאחדות הכדורגל של הרשות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב קרא למוסלמים לשרוף תמונות וחולצות של כוכב ברצלונה ונבחרת ארגנטינה במידה והמשחק יתקיים.

מהפקת המשחק בישראל נמסר בתגובה לדיווח כי "המצב לא נראה טוב. הארגנטינאים הודיעו לנו שהתשובה הסופית תתקבל בשעות הקרובות אך הכינו את הקרקע לביטול. נבחרת ארגנטינה סיימה היום את האימון בברצלונה שם היא עורכת מחנה אימונים ונתקלה בהפגנות אנטי-ישראליות קיצוניות שכללו את חולצות שחקני נבחרת ארגנטינה מוכתמות בדם. בשל לחץ כבד על השחקנים ובני משפחותיהם הארגנטינאים יצרו קשר עם ההפקה הישראלית והודיעו להם על ההתפתחויות. כאמור, מאמצים נואשים לשנות את רוע הגזרה".

מוקדם יותר פרסמנו על החשש בקרב הח"כים החרדים מגל חילולי שבת, שיתקיימו בשבת הקרובה בירושלים בשל משחקה של נבחרת ישראל מול ארגנטינה במוצאי השבת, בעיקר בשל ההכנות והאבטחה העצומה הכרוכה סביב הכדורגלן העולמי לינואל מסי שמגיע לישראל ערב המונדיאל. "כמי שפועל רבות לשמירה כל קדושת השבת במרחב הציבורי, אני קורא לשרת התרבות והספורט מירי רגב לממש את הצהרותיה, להתערב באופן מידי ולהפעיל את סמכויותיה על מנת לבלום את חילול השבת הצפוי בעקבות המשחק נגד נבחרת ארגנטינה" כך הגיב לפני זמן קצר ח"כ יואב בן צור ל'אקטואליק': "אין לו מקום במדינה יהודית", הוסיף בן צור.

יש לציין שהמשחק היה אמור להתקיים בחיפה, אלא שאחרי לחצים אדירים מצד גורמים פוליטיים, המשחק בין ישראל לארגנטינה עבר מחיפה לירושלים ויתקיים באצטדיון טד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.