הסתה ברשת נגד החרדים במטוס: "הרביצו לדיילות שפורצות בבכי"

עשרות חרדים שהיו על טיסת אל – על בדרכה לישראל נחתו באתונה כשעה לפני שבת מחשש לחילול השבת. ישראלית שהיתה על המטוס פרסמה פוסט בו היא שיתפה את תחושתיה והאשימה את החרדים שהיו על המטוס. אלא שיהודה שלזינגר שהיה על המטוס הזים את הפייק נויז

עשרות חרדים שהיו על טיסת אל – על בדרכה לישראל נחתו באתונה כשעה לפני שבת מחשש לחילול השבת. ישראלית שהיתה על המטוס פרסמה פוסט בו היא שיתפה את תחושתיה והאשימה את החרדים שהיו על המטוס.

וכך כתבה רוני מיטל: "לצערי עוד לפני ההמראה החלה האלימות. זה התחיל בהתקהלות מסביב לדיילים. 'תפתחו את הדלת מיד כי לא נספיק לשבת'. הצוות ניסה, ללא הועיל, להושיב אותם ומתחייב שנגיע בין שעה לשעה וחצי לפני כניסת השבת.

פורסם על ידי ‏‎Roni Meital‎‏ ב שישי, 16 בנובמבר 2018

"למרות ההבטחות קבוצת המאמינים ממשיכה להשתולל ללא רסן וההמראה מתעכבת. לאחר בערך כשעה הם התרצו והמראנו. הקפטן הודיע כי בשל העיכוב ידאגו להסעות (למי שקרוב) ולמזוודות. למי שלא קרוב ידאגו ללינה ולכל מה שצריך כדי לקיים את מצוות השבת".

מיטל כתבה כי "הסאגה הנוראית הזו הסתיימה בנחיתה באתונה לטובת שומרי שבת ואילו מי שרצה חזר לארץ בטיסה של ישראייר. האם לרגע בכל הערך החשוב הזה של שמירת שבת, נלקחו בחשבון גם ערכים אחרים כמו כבוד כלפי הזולת? ומעבר לזה, האם הם לקחו בחשבון שבשל העיכוב שהם גורמים הם למעשה גורמים לאחרים לחלל שבת?".

גם שמעון שבס ששימש מנכ"ל משרד ראש הממשלה בתקופתו של יצחק רבין היה על המטוס. "תוך שינה עמוקה אני שומע צעקות", כתב שבס בעמוד הפייסבוק שלו. "שקרנים, רמאים, וידיים מונפות ומרביצות לדיילות שפורצות בבכי. אם לא ראיתי, לא הייתי מאמין. הוחלט לנחות באתונה ולשחרר את שומרי השבת לקידוש".

יהדוה שלזינגר מישראל היום שהיה על הטיסה פרסם פוסט בו הזים את המסיתים: וכך כתב
תכננתי לעלות פוסט ביום ראשון תחת הכותרת "על אילו חרדים 'רעים' אתם מדברים?" רציתי להתייחס לכל סיפורי העבר נגד החרדים בטיסות ולספר לכם על החרדים שהיו איתי בטיסה.

ואז פתחתי במוצ"ש את אתרי החדשות וראיתי כותרת מטורפת על חרדים 'רעים' אחרים ש"דחפו דיילת ואיימו לפרוץ לתא הטייס".

הלם. בחיי, הלם.
אלפי לייקים, מאות שיתופים, טונות של רעל על פייק ניוז מוחלט.

כמה רוע, הסתה, שיסוי ובעיקר פייק ניוז.תכננתי לעלות פוסט ביום ראשון תחת הכותרת "על אילו חרדים 'רעים' אתם מדברים?" רציתי להתייחס לכל סיפורי העבר נגד החרדים בטיסות ולספר לכם על החרדים שהיו איתי בטיסה.ואז פתחתי במוצ"ש את אתרי החדשות וראיתי כותרת מטורפת על חרדים 'רעים' אחרים ש"דחפו דיילת ואיימו לפרוץ לתא הטייס".הלם. בחיי, הלם. אלפי לייקים, מאות שיתופים, טונות של רעל על פייק ניוז מוחלט. לצערם של אנשי אל על (וכלי תקשורת) היה עיתונאי על הטיסה, וכשיש דרמה, עיתונאי פותח מצלמה. וכך יצא שראיתי ותיעדתי כמעט הכל. ראיתי חרדים שמשקרים להם ומערבבים אותם והם שותקים.ראיתי חרדים שכולאים (ממש ככה) אותם במטוס והם פותחים בשירה.ראיתי ותיעדתי דיילים שהחליטו להעניש את הנוסעים ולא לתת שירות.ראיתי חרדים שמוכנים לישון בנתב"ג כדי שהחילונים לא יחללו שבת.ראיתי חרדים שנוסעת ברוטאלית (שכתבה את הפוסט) צועקת עליהם ומקללת אותם והם שותקים.ראיתי ותיעדתי דייל אלים שלוקח לי את המצלמה (ביקשתי את שמו ואחרי ששמע שאני עיתונאי (ואם אני לא?!) מיהר להתנצל אז לפנים משורת הדין לא אעלה את הוידאו שלו ללא טשטוש)ראיתי חרדים שמודיעים להם שלא יראו את הילדים שלהם השבת (או את המזוודות שלהם) והם דאגו להצטופף בחדרים ביחד באתונה כדי לעבור את השבת עם מה שיש.ראיתי את הביזיון של אל על, את הפייק ניוז, את כמויות הרעל ולא יכולתי לשתוק.כמה פופולרי להיכנס בחרדים, כמה רחוק הסיפור האמיתי.יש מספיק רעל בין אחד לשני (ועוד לפני בחירות)שתפו כי באמת אין צורך בעוד. @@@@@@@ולעובדות בקצרה: הטיסה הייתה אמורה לצאת ביום חמישי בשש וחצי. איחור של שעה וחצי לא הטריד מדי. שלג, קורה. אלא שעל המטוס נודעה הסיבה האמיתית: הדיילות יצאו מאוחר וצריך לחכות להן. (כל הנוסעים ידעו שיש שלג וצריך להגיע מוקדם והדיילות לא?! אם אני הייתי מאחר היו מחכים לי?!)ואז, הושיבו אותנו במטוס וכל פעם סיפרו שקרים "הדיילות כבר פה", "כבר יוצאים", "אנחנו ראשונים בתור", "נוסעים בנתיב המהיר" , "הפשרה ונוסעים". שלוש שעות במטוס, המון שקרים.נוסעים שביקשו לרדת סורבו, והקברניט הבטיח חד משמעית- "מגיעים שעה-חצי שעה לפני שבת".שעתיים לפני הנחיתה מודיע הקברניט על תכנון חדש את הדתיים מורידים באתונה, החילונים ימשיכו. ההתקוממות הייתה משני הצדדים, חרדים וחילונים. שיקרו לנו. במצח נחושה ובלי להתבלבל.

פורסם על ידי ‏‎Yehuda Shlezinger‎‏ ב שבת, 17 בנובמבר 2018

לצערם של אנשי אל על (וכלי תקשורת) היה עיתונאי על הטיסה, וכשיש דרמה, עיתונאי פותח מצלמה. וכך יצא שראיתי ותיעדתי כמעט הכל.

ראיתי חרדים שמשקרים להם ומערבבים אותם והם שותקים.

ראיתי חרדים שכולאים (ממש ככה) אותם במטוס והם פותחים בשירה.

ראיתי ותיעדתי דיילים שהחליטו להעניש את הנוסעים ולא לתת שירות.

ראיתי חרדים שמוכנים לישון בנתב"ג כדי שהחילונים לא יחללו שבת.

ראיתי חרדים שנוסעת ברוטאלית (שכתבה את הפוסט) צועקת עליהם ומקללת אותם והם שותקים.

ראיתי ותיעדתי דייל אלים שלוקח לי את המצלמה (ביקשתי את שמו ואחרי ששמע שאני עיתונאי (ואם אני לא?!) מיהר להתנצל אז לפנים משורת הדין לא אעלה את הוידאו שלו ללא טשטוש)

ראיתי חרדים שמודיעים להם שלא יראו את הילדים שלהם השבת (או את המזוודות שלהם) והם דאגו להצטופף בחדרים ביחד באתונה כדי לעבור את השבת עם מה שיש.

ראיתי את הביזיון של אל על, את הפייק ניוז, את כמויות הרעל ולא יכולתי לשתוק.

כמה פופולרי להיכנס בחרדים, כמה רחוק הסיפור האמיתי.

יש מספיק רעל בין אחד לשני (ועוד לפני בחירות)

שתפו כי באמת אין צורך בעוד.

ולעובדות בקצרה: הטיסה הייתה אמורה לצאת ביום חמישי בשש וחצי. איחור של שעה וחצי לא הטריד מדי. שלג, קורה. אלא שעל המטוס נודעה הסיבה האמיתית: הדיילות יצאו מאוחר וצריך לחכות להן. (כל הנוסעים ידעו שיש שלג וצריך להגיע מוקדם והדיילות לא?! אם אני הייתי מאחר היו מחכים לי?!)

ואז, הושיבו אותנו במטוס וכל פעם סיפרו שקרים "הדיילות כבר פה", "כבר יוצאים", "אנחנו ראשונים בתור", "נוסעים בנתיב המהיר" , "הפשרה ונוסעים". שלוש שעות במטוס, המון שקרים.

נוסעים שביקשו לרדת סורבו, והקברניט הבטיח חד משמעית- "מגיעים שעה-חצי שעה לפני שבת".

שעתיים לפני הנחיתה מודיע הקברניט על תכנון חדש את הדתיים מורידים באתונה, החילונים ימשיכו. ההתקוממות הייתה משני הצדדים, חרדים וחילונים. שיקרו לנו. במצח נחושה ובלי להתבלבל.

גורם בכיר באל על סיפר ל-ynet גורם בכיר בחברה כי בעוד נוסעים של חברות אחרות, שביטלו טיסות, יגיעו רק כעבור יום או יומיים לישראל, הרי בחברה החליטו להמריא ולהנחית את הטיסות ברומא ואתונה. "נוסעים שיהיו מעוניינים לחזור מאתונה לארץ יגיעו למעשה באיחור של 7 שעות במקום להישאר בניו יורק עוד שעות ארוכות בשדה התעופה", הסבירו באל על.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.