חילול השם הגדול והנורא

ghj

חילול השם הגדול והנורא

בתוך זירה אחת נמצאים מתאבקים אשר זורים הרס וחורבן זה בגופו של האחר, זה נותן ימנית מצד זה, האחר נותן שמאלית מצד זה ושניהם רואים בדמיונם  את ניצחונם הקרב ובא, כל זאת תוך ניסיון נואש להתעלם מהכאב החד שמורגש עם כל מהלומה נוספת שניחתת, כאב אותו יחושו במלוא עוצמתו ותפארתו ברגע הראשון בו האדרנלין הזורם בשצף קצף בגופם ישכח מעט ואת מקומו תחליף מערכת העצבים הפגועה והפצעים המדממים.

את שורות אלה ממש אני כותבת בדם נפשי, דם נשמתי הדואבת, כצופה מהצד באותו מאבק אכזרי אשר בסופו מי ישורנו.

במהלך כל התקופה הקשה והנוראית שהתרחשה במהלך הטרום בחירות לכנסת ה-19 ולרשויות המקומיות, כיסיתי וניסיתי במסירות נפש שאין כדוגמתה לאטום את אוזניי עד היכן שידי מגעת, תוך ניסיון ללכת בעיניים עצומות ולגשש באפלה מבלי ליפול בדעתי ובנפשי לנוכח חילול השם האיום והנורא שהתחולל במעין מחול שדים, מעשה ידי שטן לו היינו ועודנו עדים בכל הנוגע להתבטאויות ולהתדרדרות הקשה בסקטור המגדיר עצמו כחרד לדבר השם יתברך ויתעלה שמו. התנהלות שלא הייתה כדוגמתה, אם זכרוני הקצר אינו מטעני, בדור האחרון.

קטונתי עד עפר מלהביע את דעתי לכאן או לכאן, מלהיכנס בין שרפים וחיות הקודש העומדים על משמר התורה הקדושה יומם ולילה ואינני מתיימרת ולו לרגע, להבין מה בדיוק התרחש פה, בין ענק שבתורה זה, למשנהו, ואומנם אין זה מוריד ולו במעט, את הצער העמוק שכל נשמה יהודית חווה בימים טרופים אלה לנוכח הצער שבוודאי ובוודאי נגרם בעולמות עליונים שסודם ועניינם נסתרים מעינינו ומהבנתנו, ואשר מחכים שעולמנו זה כבר יגיע לתיקונו. בני תורה שכל עניינם להאיר את העולם באור יקרות, באמת צרופה מתבוססים פצועים ומדממים בתוך זירה מלוכלכת שכלל אינה תואמת את עדינותם וטוהר נשמתם. בני התורה אשר מלאכת קידוש שם השם בעולם ההיעלם, בעלמא דשיקרא, מוטלת על כתפם מביאים, על אף כוונתם שבוודאות מוחלטת טובה היא, לחלישות הדעת גדולה ולמורך בלב העם.

"התנערי מעפר קומי, לבשי בגדי תפארתך עמי", ואכן הגיעה העת לעצור! לחזור אל המקום הראוי לנו כי רגע לאחר שהקלפיות נסגרו, ורגע לפני שמתחילים לחשוב מי יישב בשלטון ואיפה ימוקם, חשוב שכל אחד ואחד מאתנו יערוך חשבון נפש גדול ועצום עם עצמו ומול בוראו, מגדול ועד קטן. שכן לא די בכך ששנאת החינם זרתה הרס בכל פינה פורחת אפשרית, הרי שגם כל המעורבים בזירת האגרוף, מהצופים מהצד, הטוקבקיסטים המניחים ראשם בין רגלי החכמים, דרך אנשי השטח והעסקנים ועד ראשי עדתנו ומנהיגנו, כולם כאחד יתנו הדין על עצם מעורבותם הפאסיבית או האקטיבית בזירה הרוויה נגעים וחוליים רעים ונוראים וכנאמר בדברי חכמינו זכרונם לברכה – אדם המקדים לעשות עם עצמו דין, קרי, חשבון נפש אמיתי על פועלו פה בזה העולם, אין עושים עימו דין למעלה. ואכן, כל בר דעת המקפיד על לימוד הלכות לשון הרע בהתמדה, ייחרד וייתבהל עד לשד עצמותיו מגודל הרעה ומהלאווין והעשיין שעוברים מי שאינו נזהר בדברים האיומים שבעוונם חרב בית המקדש ושלדאבוננו עוד לא נבנה בימינו. ומי שדבר השם בלבבו, ראוי לו שיחליט בכל חפץ על לימוד הלכות אלה מתוך ספרי ה'חפץ חיים', יום ביומו למען לא יהא כעיוור ההולך באפלה, כדברי המסילת ישרים.

אז יהי רצון שדווקא מתוך המשבר החמור הזה נזכה להשכיל ללמוד ולצמוח בכדי לעשות כל שביכולתנו להחזיר עטרה ליושנה, להתחזק באהבת חינם ובעזיבת המחלוקת והשנאה ורק נתחזק מתוך המשבר בדרך העולה אל עבודת השם מתוך יראת שמיים, אהבת חינם ואחדות המחנה.

 מאת

חגית אמאייב, מהתוכנית "אשת חיל" בערוץ 10, מפתחת שיטת הטיפול הזוגי הייחודי באמצעות קלפים "בשניים" המותאמים לציבור הדתי/החרדי לפתרון בעיות תקשורת, למניעת השחיקה הזוגית ולחיזוק הקשר. ובקרוב מאוד – משחק ההמשך "בשניים ויותר" לעבודת תקשורת והידוק הקשרים בין הורים לילדים! פרטים באתר הבית "בשניים ויותר"  http://www.b-two.co.il/

 

ומנהלת האתר "טוב צימר" צימרים המותאמים במיוחד לציבור הדתי-חרדי ובאתר הביתhttp://www.tuv-bait.co.il/

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מרן הראב”ד ר’ משה שטרנבוך: אין לעזוב את ישיבת חדרה. הגאון רבי משה שטרנבוך שליט”א ראב”ד העדה החרדית ירושלים עיה"ק ת"ו, פרסם שלשום מכתב חריף נגד פילוג ישיבת חדרה, ובו הוראה לבחורים "שלא לעזוב" את הישיבת חדרה בשום פנים. תוכן המכתב: בעניין שאלתו אודות הישיבה הקדושה בחדרה, עם כשש מאות בחורים לתפארת, כל המעיין ביושר ישפוט צדק, שחורבנה ח”ו כשריפת התורה, ועלול להביא ח”ו חרון אף. כל מי ששותק היום כבולע הקודש, ידע כי אחריותו רבה מאוד. מצווה גדולה לעשות בארץ וחו”ל, וכל מי שעוסק בזה יתברך בברכת ה’, ‘ברוך אשר יקום את דברי התורה הזאת’, אמן.

  ומכל זאת מבואר בנידון שאלתו, ק”ו שאסור לו לעזוב כעת הישיבה בשום אופן, ועליו לידע כי אפילו כוונתו טהורה, יירשם לנצח כשותף, ומי שנזהר יזכה לברכה והצלחה וסייעתא דשמיא בכל אשר יפנה”. אמן

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אנו צריכים להפסיק להפריע לגדולי ישראל מלימוד התורה שלהם, ובפרט מהפאליטיק של הבחירות בא"י, שבענין זה העסקנים מקיימים "פני הדור כפני הכלב"

  היום כבר הגענו למצב שזה לא קורה ברוסיה ולא במדינות של ערביים אלא כאן בארה"ק אצל בני תורה, כל השנים נלחמנו נגד החופשיים הכופרים השולטים, שהם בעל כרחינו רצו לפגוע בתורתנו הקדושה, ועכשיו העסקנים עושים מעשה זמרי וכו'. העסקנים הקשורים לגדיילים גוזרים עוד ועוד גזירות על עולם התורה, ובפרט על אבריכי הכוללים. מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו – מי היה מאמין שיהודים בלבוש חריידי, הם שיגזרו על עקירת התורה בארץ ישראל? האברכים הבני תיירה נאנקים תחת עול הגזירות של העסקנים! כוחות הטומאה והרשע של העסקנים נמצאים במלחמה נוראה כנגד עולם התורה, יש גזירה נוראה של בחירות החדשה של עץ, הכוללים, מוסדות התורה, החינוך הטהור. במצב של עקירת הדת, הוא יום יום. המצב נורא!!!

  ואם יש כאלו שמוחים על כבוד התורה, אומרים להם, מי בקש מהם למחות, תישבו בבית בשתיקה, ואלו שמבינים ואמרים כך ה"ז מפני שחסר להם את "לב היהודי", חסר להם לב והרגשה לאבינו שבשמים, כי אילו היה להם קצת הרגשה יהודית, היו לפחות מבינים את זה שכן אכפת לאלו על כבוד שמים שמתחללת, ועל העבירה החמורה שנעשית שגורם צער נורא בשמים וצער נורא להשכינה הק'.

  אם רוצים לבחון ח"ו נפטר אם הוא עדיין חי, אז תוחבים לו מחט, ורואים אם הוא נזדעזע אז רואים שהוא חי, ואם לא אז יודעים שהוא לא חי, יהודי שיש לו קדושה, הוא מתרגש, בפרט כשעוקצים בו עם מחט, זה מה שבוחנים היום, אם היהדות של היהודי עדיין חי בלבו הוא יהודי. כל יהודי צריך לדעת שבוחנים אותו פשוט, לא רק אם הוא צדיק או רשע, צדיק או בינוני, איזה מדרגה הוא, אלא אם הוא יהודי או לא, אם יש לו בכלל עדיין זיק של יהדות בתוכו, זה המבחן היום, וזה ברור מאוד.

  כתוב בזוה"ק שכשיגיע המשיח רשעי ישראל (לכאורה-העסקנים) יצטרפו יחד עם רשעי אומות העולם וילחמו יחד נגד המשיח, איך יהיה דבר כזה? אבל זה מה שקורה היום, לצערנו שמצטרפים בנ"א שהם בלבם רשעים שלמים עם הכופרים החפשיים, שהם דינם כגוים, ומצטרפים אתם ללחום נגד המשיח, כלומר נגד הגאולה השלימה, ואין תמיהה כבר אם יגיע המשיח שימשיכו ללחום נגדו, ועוד יאמרו זה שנלחמים נגדו הוא קידוש ד', זה פשוט מאוד.

  היום כבר מראים לנו מהשמים התמונה מה שעומד להיות כשיגיע המשיח בקרוב, וזה צריך להפחיד אותנו, כ"א צריך לפחד על עצמו, איפה הוא עומד, מי יודע? לפני שיגיע המשיח הבירור יהיה, בין האמת לשקר, הבירור הוא אחרת ממה שאנחנו מבינים אותה כי עיקר הבירור יהיה על הלבבות איפה לבו של כל אחד ואחד.

  בישעי' יש הרבה פסוקים שמדבר על הזמן שיהיה לפני הגאו"ש באחרית הימים, כתוב בישעי' (ג' י"ד) "ד' בּמִשׁפּט יָבוֹא עִם זִקְנֵי עַמּוֹ וְשׂרָיו וגו' ופרש"י על שהיה להם למחות, וע"ז אומר הפסוק ד' יבוא במשפט גדולי הדורות על שלא מיחו בעם בכל מה שקורה.

  חז"ל אומרים, "עשה לך רב" לא אמרו "עשה לך עסקן" שקרן חומד ממון וכבוד וכו' ועל העסקנים האלו שהם מבני קרח אמר דוד המלך "אין אלוקים לנגד עיניו". לזכור ש "ד' יבקש את נרדף". תעשו העתק הדבק ותראו שהתפרסם מאמר של הרב שטיינמן בכיכר השבת שבו הרב שליט"א אומר, שהוא לעולם לא זרק בן ישיבה, ועכשיו רוצים לזרוק אלפים מישיבות וכוללים? גזירת שמד ממש!!! ברור שזה טריק מהעסקנים מבני ברק (שהם חברי הערב רב) ולא ח"ו מהרבנים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. חגית
  דברים כדורנות והלואי ויעשו את דרכם לאוזניים הרצויות.
  חבל רק שאחרי משא כלל כך יפה ונוקב את מותירה למטה פרסומת. לא שאני לא מפרגן לך להיפך אבל את מוזמנת לכתוב עוד על נושאים פחות ריגישם ונוראיים כל כך ושמה להשאיר את הפרסומת לא במאמר כך כך רגיש וטעון!
  פשוט כאשר אני בא לערוך חשבון נפש או אז נופלות עיני על הפרסומת ואז יצר הרע טוען לי באוזן: אה זה כל הענין? דברים יפים בעבור חופן שקלים?
  חבל!

  סלמן |
  הגב
 4. כולנו נדהמים וכואבים בפלצות לב ונפש על השמועות הנוראות המהלכות בתוכנו אודות דברים שאינם בכלל אפשר שלא יעלו על הדעת הזויים ומנותקים מכל בסיס של מציאות, אשר אינשי דלא מעלי, הכופרים בשם ובתורתו, מעיזים בחוצפתם ובגסות לבם, לפעור ולנבל פיהם, במלא שחץ על כבוד קדושת הרב הצדיק הגאון ר' אליעזר ברלנד שליט"א, ת"ח אמיתי !!! מגדולי הדור, ממש צדיק!! מקדש שם שמיים בעולם!! אשר אין לו בעולמו אלא תורה, תפילה, קדושה, פרישות, מזכה הרבים במסירות נפש לכל יהודי באשר הוא, ואבוי למתירין דמו של צדיק זה בפרהסיה, מורה דרכם של אלפי תלמידיו ושומעי לקחו, כולם יראים ושלמים, ואשר רבים מקיימי מצות ומעשים טובים, גומלי חסדים בלב ונפש, ונושעו בזכות תפילותיו. ממש צדיק!! מקדש שם שמיים בעולם!!
  "אוי לנו שכך עלתה בימינו שתרבות רעה וארורה, "עמלקים", "ערב רב", בריונים-מושלמים, וסיקריקים, מחללי שם השם ברבים, קמה-עלתה וגם ניצבה, כקורח ועדתו ממש, כולם שקרנים בלי יוצא מן הכלל, לפצות פה באיש אלקים קדוש, מלאך ד' צבאות וכו' אשר רבים השיב מעוון, ואין חטא בא לידו כלל. ודברים הניכרים הם שמדובר בכזבים ועלילות שווא שקרים ברורים של בעלי מחלוקת זדים וארורים המנסים להטיל דופי, בהרה"ג הנ"ל שליט"א.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. ברוכה הבאה מארץ עוץ.
  נשמעת חוזרת בתשובה במקרה הטוב.
  בקיצור לא ממש מפוקסת

  המעיין |
  הגב
 6. תערבבי את הקלפים ותגידי מה את רוצה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב