"אתם לומדים, עלוקות שלי, או מסתלבטים עלינו?"

פרשת ההטרות של גורמים המזוהים עם הפלס: העיתונאי רון קופמן: "מאיפה האנרגיה הזאת לחרמות ומלחמות?! "אתם לומדים, עלוקות שלי, או מסתלבטים עלינו?

פרשת ההטרדות על ידי גורמים המזוהים עם עיתון 'הפלס' של נתי גרוסמן גורמת שוב לחילול ה' עצום ולהכפשת המגזר החרדי בתקשורת הכללית: העיתונאי והפובלציסט רון קופמן התייחס בטורו השבועי המתפרסם בעיתון 'מעריב' להטרדות של פעילי העיתון וכתב: "אתם לומדים, עלוקות שלי, או מסתלבטים עלינו? 44% השתתפות בכוח העבודה של הגברים שלכם? אתם לא מתביישים לחנך עוד דור לבטלה, קומבינות וחרמות"?

לפני כחודשיים נעצרו עשרות פעילים המזוהים עם עיתון 'הפלס' בחשד שאיימו וסחטו מנהלים ובכירים בחברות גדולות במשק וכן בחברות ממשלתיות כדי שיפרסמו בעיתון "הפלס" המזוהה עם הפלג הירושלמי של הגר"ש אוירבך.בין החברות שנסחטו: שטראוס, בזק, יונילבר, יפאורה, אוסם-מטרנה, חברת חשמל וקופת חולים מכבי.

אברהם טריגר במעצר. צילום: פלאש 90
אברהם טריגר במעצר. צילום: פלאש 90

בטורו השבועי מתייחס קופמן לעשרות מכתבים שהגיעו מפעילי 'הפלס' לאחת החברות במשק המפרסמת ב'יתד נאמן' ומסרבת לפרסם ב'הפלס': "נו, יופי, כפי שכבר ידעתי, לא כל האברכים הטפילים עוסקים בלימוד משניות יום וליל. הם עושים ביזנס לא רע כלל. מתברר שלאליטה האשכנזית יש ביטאון משלה שיוצא לאור זה שלוש שנים. קוראים לו ״הפלס״, והוא מוגדר לדעת נאמניו כשופרה של התורה". פתח קופמן.

קופמן הוסיף: "לדעת היח"צנים שלו, יש לו 45 אלף קוראים בסופ״ש והוא מדורג בחסדי שמיים גם ב-tgi בדירוג שהשם הקדוש ממש אוהב. והם נלחמים על קיומם לדעתם מול ״יתד נאמן״ הוותיק וגם נגד ״המבשר״ ו״המודיע״. וואו, כל כך הרבה כלי תקשורת. מתי הם לומדים תורה אם הם קוראים ארבעה עיתונים ביום"?

בדבריו מתייחס קופמן למכתבי ההטרדות: "אוקצור, לפעילים של ״הפלס״, או לתומכים, או לאוהבים ומעריצים את שופרה של התורה, יש דרכי פעולה מתוחכמות לשכנע חברות גדולות לפרסם אצלם: חרמות ומכתבים להנהלת החברות. יהושע ויליגר, שמציין מס' פקס בפנייה לחברת יפאורה תבורי, כותב מכתב נפלא מלא נתונים: מזכיר שהג'מעה כבר הגיבה בעזיבה המונית של חברת האשראי ישראכרט (יש להם אשראי? אז למה אומרים שהם חיים מ־2,014 שקל בחודש?), וגם את קופ׳׳ח מכבי, שמסתכמת לדבריו בעשרת אלפים נפש. וכל חטאם של הגופים הנ"ל הוא לדעתו שהם לא מפרסמים ב׳׳הפלס" אלא בעיקר ב׳׳יתד נאמן". האיומים מרומזים, לא בוטים, אבל מאוד ברורים".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

קופמן מצטט כמה סוגי מכתבים שהגיעו לאחת החברות, נביא כאן את אחד מהם: "הלקוחה הנאמנה, רינה ארונובסקי (מס' הטלפון שלה מצוין במכתב), כותבת כך: "בתור לקוחה ותיקה של חברת יפאורה תבורי, הצטערתי לשמוע שחזרתם לפגוע בי ולפרסם בעיתון הרודף אותי ואת בני משפחתי – ׳יתד נאמן/ הבהרתי לכם כבר כמה פעמים ששותפות בעיתון כזה היא שותפות בחרם שאינו מקובל כלל בחברה מתוקנת (וואללה???), וממילא התנהגותכם גורמת לי להימנע מרכישת מוצרי יפאורה תבורי מבחינה רגשית (אחותי היקרה, כדור קטן עושה כיף גדול, יאזן לך את הסרוטונין במוח מתחת לפאה, ותיפתרנה כל בעיותייך הרגשיות מהמיץ תפוזים. באחריות, כפרה). מאוד אשמח אם פנייתי תתקבל ברצון ותימנעו מלפרסם בעיתון הנ"ל, או לחלופין תפרסמו ללא החרמה – דהיינו גם בעיתון 'הפלס', שעולה בחשיפתו על 'יתד נאמן' בסופ׳׳ש, לפי הסקר היוקרתי tgi".

עורך 'הפלס' נתי גרוסמן. צילום: פלאש 90
עורך 'הפלס' נתי גרוסמן. צילום: פלאש 90

קופמן סיים בביקורת נוקבת ובציוניות ביקר גם את מחרימי העיתון: "עד כאן מקבץ מהמכתבים. ייתכן שזה כותב מקצועי אחד, ייתכן שמדובר בכמה כותבים. אפילו אני צועק "געוואלד, יהודים, געוואלד", על הפגיעה האיומה בביטאון של החבר'ה של גפני וליצמן ר"ל. למה עושים להם ככה? ומאיפה האנרגיה הזאת לחרמות ומלחמות? האם לא כדאי לתעל זאת לשירות צבאי או לאומי, ולהשתתפות פעילה בשוק העבודה במקום להיות לעלוקות על שאר המגזרים ביהדות בישראל".

"אני רק שאלה: אתם לומדים, עלוקות שלי, או מסתלבטים עלינו? 44% השתתפות בכוח העבודה של הגברים שלכם? אתם לא מתביישים לחנך עוד דור לבטלה, קומבינות וחרמות"? סיים קופמן.

16 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אולי אנשי יתד שכחו, אבל אנו לא שכחנו.
  שעיתון הפלס הוקם, אנשי יתד בראשות הגזלן גליק התקשרו והטרידו ואיימו על אנשים לא לפרסם בהפלס.
  אמנם מטרתם לא צלחה, ועיתון הפלס קיים ונושם. על אפם וחמתם של אנשי הכת מחזו"א 5.

  מנוי הפלס |
  הגב
 2. ראוי לטפל באנשי ההשכלה משערי חסד ע"י פירסום מלחמותיהם בכל גדולי ישראל
  ולהסביר לצעירים שבהם שהציבור חפץ שלום וחירות ומעוניין להשיל מעצמו את עול העריצות של אנשי נצח
  לא נשכח איך ירדו לחייו של כל מי שלא חשב כמותם גם עשה לבסוף מה שרצו מספיק היה שלא חשב כמוהם

  רק להיזכר איך רדפו את פאר עולם הישיבות ר' מיכל פינשטיין וירדו לחייו עד מותו

  ולהיזכר איך פירקו את שיעורו של פוסק הדור מרן הרב וואזנר והזהירו לא להגיע לשיעורים שלו רק בגלל שלא חשב כמוהם

  ולהיזכר איך איימו באלימות פיזית על ר' דב לנדאו שלא חשב כמותם

  ולהיזכר איך באמצע ההקפות בשמחת תורה סילקו בבושת פנים את הגאון ר' בנימין זילבר ז"ל כי לא חשב כמותם

  הם מדברים על שלא נותנים להם עליות ?

  הם אלו שהילכו אימים על מרן הרב עובדיה ז"ל ולחמו בחרוף נפש שלא יהיה שלום באלעד בזמן שמרן הרב שטינמן רצה שיהיה אחדות וטענו בהרב שטינמן הולך נגד הרב שך כביכול כי הוא עושה שלום עם הרב עובדיה
  ולפתע ביום פטירתו מי הגיע להספידו גדולי לןחמיו

  רק בדרך של חשיפת פרצופם האמיתי נוכל לשלחם מעלינו ל"נצח " תרתי משמע

  ראובן |
  הגב
 3. מדובר בקומץ של סקריקי פלג נצח אשר שנים התעמרו בציבורים שלמים בחסות העט של לבלרי הפלס אשר עשו מלאכתם רמיה – לשעבר-בעיתון יתד נאמן ובחסדי ה' עלינו ועל כל עמו ישראל פרק עולינו מאותם פוקרים אשר מבעטים הם בכל גדולי ישראל מרן הרב עובדיה
  מרן הרב וואזנר
  מרן הרב מיכל פינשטיין
  מרן הרב מיכל לפקובי'ץ
  מרן הרב בנימין זילבר
  מרן הרב דוד פוברסקי
  מרן הרב חיים גרינימן
  ולהבח"לח
  מרן הרב שטינמן
  מרן הרב חיים קניבסקי
  מרן הרב ניסים קרליץ
  מרן הרב דב לנדאו
  ועוד רבים רבים

  חוני |
  הגב
  • מעולם לא כפה מרן ה״אבי עזרי״ זצוק״ל את דעתו על אחרים, בטענה שאני המנהיג היחידי וכל המרים ראשו אחת דתו לכריתה…כי מאז שגלינו מארצנו אין לנו מלך או נשיא שיכול לכוף לדעתו…וכל מלחמתו היתה נגד דעות משובשות ופשרניות הסוטים ממסורת הדורות….וכל הרשימה הכתובה לעיל אין בה מלחמה על בסיס אישי אלא על דעות שונות ומשונות….ולכך אין שום הגיון והצדקה לרדיפות אכזריות ומטופשות נגד הפלג הירושלמי …והדבר נובע אך ורק משחיתות המידות,וכדי לסתום פיותיהם של מעתיקי השמועה לפי מסורת הדורות,הלא הם מרנן ורבנן ברשותו של מרן רה״י הגרש״א שליט״א ממשיכם של מרן ה״אבי עזרי״ ומרן הגרי״ש זצוק״ל .בתקווה שיבוא השלום וכל בעלי המחלוקת יבלעו באדמה במהרה….

   שונא פלגנות |
   הגב
   • חחחחחחחחחחח נסיון לשכתב היסטוריה אתם מכחישי שואה שהתנהלה כאן במשך שנים מול קבוצות
    מרן ר' מיכל פינשטיין
    מרן ר' חיים גרינימן
    מרן ר' שמואל הלוי וואזנר
    ולהבחל"ח
    מרן הרב שטינמן
    מרן הרב קניבסקי
    מרן הרב קרליץ
    היום אתם מבינים שפעלתם בגאות הרוח מול ענקי האומה ומניגייה

    שולמית |
    הגב
 4. לפעמים אנו נדהמים איך השקפה של גדולי ישראל מדוייקת
  הנה דברים שאמר הגאון הגדול ר' אברהם יהושוע סולובייציק שליט"א בשמחת אופרוף לבנו,
  באחת ההזדמנויות במהלך השבת החגיגית התבטא ראש ישיבת בריסק בפני קבוצת מקורבים איכותית ומצומצמת את דברים הבאים (תורגם מיידיש): "… גאון אחד נכנס לביקור בביתו של ר' יחזקאל אברמסקי זצ"ל וראה על השולחן בסמוך אליו ספר שעוסק ב"ציפייה למשיח" שחיבר אדם בן זמנינו, מיד הוא פנה אל ר' חצקל' ושאל: "מה הספר הזה עושה אצלך על השולחן"? השיב לו ר' חצקל': לפניך נכנס כאן יהודי שאיני מכיר והביא לי את הספר הזה שהוא חיבר.
  והוסיף ר' חצקל': פעם נכנס לרוגוטשובער יהודי שהיה מאוד מוטרד ושאל מה עושים ואיך מחזקים בציבור את העניין של אמונה בביאת המשיח? השיב לו הרוגוטשובער: פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? קודם כל תדאג לעניינים הללו אחר כך תדאג למשיח.
  סיים ר' חצקל': גם אני רציתי לשאול את היהודי שחיבר את הספר הזה האם פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? אלא שנמנעתי רק מפני שחסתי על כבודו.
  ראש ישיבת בריסק המשיך תוך שהוא מכנה את הפג הירושלמי בכינוי באנדיטים: "הבאנדע חברה (- כנופיית הבנדיטים) האלו, נעבאך, הרסו להם את כל ה"קנאות". לפי החוק החדש של הממשלה, בשלוש השנים הקרובות נושא הגיוס לא יהיה על סדר היום הציבורי. אוי ווי, מה עושים? איך מכניסים לציבור שהכל זה רק "קנאות" ו"קנאות" אם אף אחד כבר לא מדבר על הגיוס לצבא? הנה הם מצאו רעיון חדש! לדבר על משיח! קנאות על משיח!
  מה אתם חושבים, ייגמר העניין של משיח הם ישתקו? תשכחו מזה! מחר הם ידברו על "שמיטה", שנה הבאה זה כבר שמיטה, מה רע להיות קנאי על "שמיטה"? אולי זה ימצא חן בעיני אנשים מסוימים ויגדיל להם את המפלגה! אבל אל תדאגו, ייגמר שמיטה הם יעברו לדבר על "קברים".
  המשיך ר"י בריסק: "אתרא קדישא" עוד יהיו פשרנים לעומתם! ייגמר "קברים" הם יפגינו על "שבת", ייגמר שבת הם ימצאו עניינים חדשים. רק אל תדאגו להם! קרוב לחמישים שנה אני מכיר את הבאנדע חברה האלו (הערת המתרגם: שנים רבות היה הגר"ש אויערבך שכנו של הגרא"י בשכונת גשר החיים בירושלים), הם לא יבחלו בשום אמצעי! עד שלא יישארו ילד וילדה שלא יפקפקו בביאת המשיח, הם לא יירגעו! בלי שום אחריות על הציבור! ממש הפקרות! כל ילד צריך לדעת שיש מחלוקת אם יש משיח או אין משיח והכל כדי שכולם יידעו שהם הקנאים שפוסקים שיש משיח! ב"ה שיש משיח! שרעקלאך! מופקרים ממש!
  להם כמובן זה מיותר לומר שידאגו קודם לפרנסה שלהם לפני שהם דואגים למשיח! כי אצלם הדאגה החדשה למשיח זה גופא הפרנסה שלהם! פרנסה כידוע יכולה להתחלף כל הזמן. אז הם באמת דואגים רק לפרנסה שלהם! מה יש לומר להם? תחליפו פרנסה? הם מחליפים כל הזמן!".

  יוסף |
  הגב
  • כבר אמר מרן הרב שך זיע"א.
   שושלת בריסק נפסקה מהעולם.

   מנוי הפלס |
   הגב
  • כבר אמר מרן הרב שך זיע"א. שושלת בריסק נעלמה מהעולם.

   מנוי הפלס |
   הגב
 5. הפלג הבני ברקי מחרים שלא בהגיון את עיתון הפלס ….וגורם לכל הבלגן ….מושחתים נמאסתם…..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. מה לי אנטישמים חילוניים, מה לי אנטישמים חרד"קים או דלים…

  היינו הך……………

  יוני |
  הגב
 7. הסבא והסבתא מפלג הירושלמי, שהם גם הסבא והסבתא של 'בני תייירה' "השונאים" לא הוזמנו לחתונה של הנכדה שהתקיים בבני ברק! בנשיאות הרב שטיינמן. הסכסוך הליטאי קורע משפחות: זוג ליטאי שחיתן בשבוע שעבר את בתו, בחר שלא להזמין את הסבא והסבתא, הסיבה: הם משתייכים לאנשי 'הפלג הירושלמי'
  • בהזמנה לחתונה של הזוג הצעיר לא צוינו שמותיהם של הסבים והסבתות כנהוג, כדי ששמם של ההורים ה'בעייתיים' לא יוזכר
  • קרוב: "במשפחה היתה גם ברית, ולסב ניתנה בכוונה שעה מוטעית" שומו שמים!!!!!!!!!!!!!!!!

  הצטערתי לשמוע ותרגז בטני, אני מקוה שזה לא אמת, אין הדעת סובלת סיפור כזה, ולמעשה בכיתי כשקראתי הכתבה הזאת. לא להאמין! לאן הגענו??? אתם יהודים??? אתם מתנהגים כמו היטלר ממש. תגידו לי זה החינוך אצלכם בבני ברק -חזון איש המשומדים? או הורים טפשים אכזרים? אין מילים לתאר את גודל השאט נפש שכל אדם ברדעת מרגיש לנוכח התנהלות גועלית זאת.

  לא להזמין סבא וסבתא????? למה??? למה??? (בשביל שהם מחמירים במצות התורה יותר ממכם?) ממש נורא!!!! הרי זה דוגמא טובה לחינוח הכת הבני ברקי. קדימה, איפה כתוב בתורה שמותר להכאיב להורים בגלל שהם חושבים אחרת לצד היותר הטוב! אני מקווה שמנהיגי הכת שלכם שאתם מדברים בשמם לא מגבים את השחיתות הזאת. מקווה מאוד אבל לא בטוח.

  האם שאלתה את מנהיג הכת שטינמן אם מותר לעשות את זה? התירוץ לכל קושיות הנ"ל: אין שואלים שום קושיות על המנהיגים-המסיונרים ומנהגים של הרודפים מ"בני תייירה" האכזרים מבני ברק, "השונאים את הקב"ה" משום שכבר אמרו חז"ל עליהם: מבני בניו של "המן" למדו בבני ברק. הם בטח נכדי המן העמליקי , הכת המשומדים ומסיונרים, המטרה שלהם היא "שמד" שמד "שמד" ושב "שמד" גיוס על בני ישיבה , M.A. לבנות "בית יעקב", פשוט "שמד" וכו' מזעזע מזעזע מזעזע… חילול ד' עצום שאפי' יום המיתה אינה מכפרת. אתם לא מתביישים לחנך עוד דור לבטלה?

  כמה אלפי בחורי ישראל נפלו מהתורה והיהדות בגלל ההוראה הכללית של רח' חזון איש להתיצב לגיוס…. מי לוקח אחריות על הבחורים האלו, ואינם להם כוח להתמודד בלשכה ונופלים לגמרי…. כן יש מאוד הרבה כאלו….. האם זה צדקות ואחריות… זה פשוט שמד ורציחה. ברגע שניתן להם הזדמנות ברור כשמש שהם ישובו לתקוף את גדולי ישראל, וכעת שאין להם כח הם ממשיכים להמריד ולהפיץ שקרים בכל העולם כנגד הצדיק הגדול מנהיג הדור הזה לקראת משיח מרן הרב ר' שמואל שליט"א.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
   • אמנם הסב והסבתא מן הפלג הבני ברקי היו(הוניגסברג), אך הסב והסבתא מן הפלג הירושלמי(הרב מושקט) לא היו ולא הוזמנו,לא הם ולא כל הגיסים והגיסות השייכים לפלג הירושלמי..בושה וחרפה……מושחתים נמאסתם….!!!!!!

    קרוב משפחה כואב |
    הגב
  • מדבר על אנשים מוסתים , תראה איך אתה פוער את פיך נגד אחיך מבני ישראל …וכל זה בזכות הסתה מטורפת שאתה חווה מצד הפלס ובזכות הסיפורים המזעזעים שהצד שלך ממציא ודואג לשלוח כל יום במיילים כדי שתוכלו להתמסכן ולהרגיש נרדפים ..!!!!!!!!!!!!!! ולגבי האלפי בחורים שהתגייסו בגלל ההתיצבות , אם תביא לי 15 שמות של כאלה , אני עובר לצד שלך ! ולעומת זה אני כן יכול להביא לך שמות של בחורים מהצד שלך שישבו בכלא וראו מראות מזעזעים ושמעו מה שאוזן חרדית לא צריכה לשמוע וכל זה בשם קידוש ה' ..
   (ונוסף על כך זה דופק אותם בעוד מלא תחומים בחיים , וכל זה כדי שיהיה לכם על מה לפרוש כי לא נעים לאמר שהכל בשביל כבוד !!!)

   דוד |
   הגב
 8. רובם ערב רב שכאילו יענו לומדים תורה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב