חילוקי דעות בבית היהודי: האם לתמוך בליאון?

בנט מנסה למשוך לתמיכה בעופר ברקוביץ; איילת שקד מושכת לכיוון תמיכה במשה ליאון – מחלוקת בבית היהודי לקראת הסיבוב השני לבחירות לראשות העיר ירושלים

עוד פחות משבוע יתקיים הסיבוב השני בבחירות לראשות עיריית ירושלים, ובבית היהודי עדיין לא הכריזו על תמיכה באף אחד משני המועמדים, עופר ברקוביץ או משה ליאון.

בעיתון 'ידיעות אחרונות' דווח הבוקר כי שאלת התמיכה של הציבור הציוני־דתי בעיר עומדת בסלע המחלוקת בין ראשי הבית היהודי. נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי שתמך בסיבוב הראשון בשר לענייני ירושלים זאב אלקין, טרם הצהיר על תמיכה במועמד לסיבוב השני.

ב"ידיעות אחרונות" פורסם כי במפלגת הבית היהודי יש חילוקי דעות בשאלה במי לתמוך. גורמים בסיעה טוענים כי יו"ר המפלגה נוטה לתמוך במועמד עופר ברקוביץ'. לדברי גורמים בסיעה העירונית, בנט מעוניין לתמוך בברקוביץ', בין השאר בשל היריבות המתוקשרת עם שר הביטחון אביגדור ליברמן הידוע כמקורבו של משה ליאון.

עוד טענו ל'ידיעות' הגורמים המעורים בנושא, כי ליאון, שערך זה מכבר דיוני משא ומתן עם סיעות רבות בעיר, לא מסוגל לעמוד בדרישות הסיעה העירונית בראשות חגית משה, ולעומתו ברקוביץ' מסוגל להבטיח את הדרישות ביניהן, סגנות ראש העירייה ליו"ר סיעת הבית היהודי, החזקה בתיק החינוך הממלכתי דתי, והבטחה לשמירה על מעמד רב ראשי ציוני־דתי בעיר.

בעיתון דווח כי לעומת בנט, שרת המשפטים איילת שקד תומכת מאחורי הקלעים במועמדותו של משה ליאון. בשיחה שניהלה עם יושבת ראש הסיעה העירונית הנחתה אותה להשאיר את דלת המשא ומתן עם ליאון פתוחה. הרצל יחזקאל, יועצה הבכיר של שקד, הצהיר זה מכבר על תמיכה בליאון ואמר בשיחה ל"ידיעות אחרונות": "הנטייה הטבעית של הציונות הדתית היא לתמוך במשה ליאון, 'סרוג' שהתחנך בישיבה תיכונית וילדיו לומדים בחינוך הדתי".

היום צפויה להתכנס ועדת השמונה, מטעם סיעת אגודת ישראל, אך לא בהכרח תתקבל שם הכרעה. גורמים באגודת ישראל אמרו כי הרוחות נושבות לכיוון תמיכה בליאון, אך לא בהכרח פירושו של דבר כי 27,000 קולות הסיעה יועברו אליו.

גורמים בכירים בבית היהודי אמרו אמש כי הדבר אינו עומד על הפרק. "כרגע יו"ר הסיעה בירושלים, חגית משה, עדיין בשלב המגעים עם כל אחד מהמועמדים ולאחר מכן תתקבל החלטה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.