חיליק פרנק ב'מלווה מלכה' עם המתפללים (וידאו)

אמן הקלרינט חיליק פרנק ולהקתו הרקידו את מתפללי בית הכנסת בגבעת זאב, אשר מאות מתוכם מהם נשארו במקום גם היום במאמץ למנוע את הרס בית הכנסת. {גבעת זאב}

יממה לפני הצעת הפשרה שהוצגה למתפללי בית הכנסת בגבעת זאב, מאות השתתפו אמש (מוצ"ש) באירוע מלוה מלכה בבית הכנסת איילת השחר .

באירוע השתתפו בהשתתפות רבנים ואישי ציבור. ח"כ פרוש קרא לשופטי בג"ץ למצוא דרך למנוע את החרפה שבהרס בית הכנסת. חלק מהנוכחים הפריעו לפרוש בנאומו וקראו לו לפרוש מהממשלה.


באירוע נראה ציבור מגוון של חסידים וליטאים, חרדים, דתיים לאומיים ומסורתיים. בין הרבנים שהשתתפו באירוע היו הרב אליהו שלזינגר רבה של שכונת גילה בירושלים, הרב צבי קוסטינר ראש ישיבת ההסדר במצפה רמון והרב יוסף טולידאנו רבה של גבעת זאב.

אמן הקלרינט חיליק פרנק ולהקתו הרקידו את הנוכחים, אשר מאות מתוכם מהם נשארו במקום גם היום במאמץ למנוע את הרס בית הכנסת.

ח"כ ר' מאיר פרוש מסיעת יהדות התורה השתתף אף הוא באירוע אמש וביקר בחריפות את החלטת בג"ץ: "כל אלא שנמצאים כאן מייצגים מאות אלפים בא"י ובעולם כולו שבאים להביא זעם והתנערות מאותה פסיקה אומללה של בית המשפט העליון שדורש הריסת בית הכנסת הזה חס וחלילה, וחיים בחשש שמי יודע אולי יקרה הדבר הגרוע ביותר שיהודי עלול להעלות על דעתו – שיהרסו את בית הכנסת".

כמה מהנוכחים הפריעו לפרוש בנאומו וקראו לו לפרוש מהממשלה בשל הכוונה להחריב את בית הכנסת.

"לפני מספר שבועות הזכרתי כאן בעצרת את דבריו של המשנה לנשיא ביהמ"ש העליון המנוח השופט מישאל חשין שאמר ביום שהתמנה הפרופסור פרידמן לשר המשפטים שהוא מתריע בפניו שביהמ"ש העליון זה הבית שלו ואם יפגע בבית הזה הוא יגדע את ידו".

"אני לא בא לומר חלילה דברים כאלו על שופטי בג"ץ", הדגיש ח"כ פרוש, "אבל בית הכנסת הזה הוא הבית שלנו ואנו מבקשים משופטי בג"ץ שיבינו את זה וימצאו את הדרך להסיר את החרפה הזו שחלילה וחס לא יהיה קטרוג על עם ישראל שהרסו בית כנסת. מה יאמרו הגויים אם כאן בירושלים בארץ ישראל הורסים בית כנסת בהכשר בג"ץ?".

חיליק פראנק ותזמורתו מרגשים את הקהל בניגוני חב"ד

מאות שבתו השבת בבית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב המיועד להריסה עקב טענת ערבי לבעלות על הקרקע.כעת בחצר בית הכנסת, ציבור המתפללים ביחד עם יהודים שהגיעו לחזק את מתפללי בית הכנסת בסעודת מלווה מלכה ושירי רגש באחדות.

‎Posted by ‎דיווח ראשוני‎ on‎ שבת 14 נובמבר 2015

פרוש מדבר נגד בג"צ

ח"כ מאיר פורוש הערב בגבעת זאב. "פסיקה אומללה של הבג"ץ, להחריב בית כנסת"

‎Posted by ‎די לגזענות של בג"צ‎ on‎ שבת 14 נובמבר 2015

הריקודים הסוערים: "אין שום ייאוש בעולם כלל"

כ-600 איש השתתפו אמש (מוצ"ש) באירוע מלוה מלכה בבית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב בהשתתפות רבנים ואישי ציבור.http://bit.ly/1QEmxxo

‎Posted by ‎הקול היהודי‎ on‎ ראשון 15 נובמבר 2015

.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.