"חיסול המחבל עשה לנו קצת טוב על הנשמה"

יחזקאל חג'בי, אביו של זיו חג'בי הי"ד, שנרצח בפיגוע בברקן, שמח על כך שהמחבל שרצח את בנו לא נתפס בחיים: "היינו צריכים להתמודד עם החיוכים שלו בבית המשפט"

יחזקאל חג'בי, אביו של זיו חג'בי הי"ד שנרצח בפיגוע בברקן, הביע הבוקר (חמישי) סיפוק מכך שהמחבל אשרף נעאלווה שרצח את בנו חוסל הלילה במהלך המבצע ללכידתו.

"החשש הגדול שלנו היה שיתפסו אותו חי ואז היינו צריכים להתמודד עם החיוכים שלו בבית המשפט. החיסול שלו עשה לנו קצת טוב על הנשמה", אמר חג'בי בראיון בגלי צה"ל.

חג'בי תקף את היושבים במשכן הכנסת והוסיף: "הם רק טוחנים מים ולא עושים מספיק כדי למנוע את הרצח הבא. מה שמעניין אותם זה הקואליציה".

האם, איריס, אמרה בראיון בכאן ב': "יש אנחת רווחה שהדבר הזה נסגר. החשש שלי היה שאצטרך לעמוד מולו בבית משפט. אני שמחה מאוד שזה לא קורה ולא יקרה. הוא מצא את מקומו איפה שהוא צריך להיות".

הלילה, לאחר מצוד שנמשך חודשיים, חיסלו כוחות הביטחון בשכם את המחבל אשרף נעאלווה, שביצע את פיגוע הירי באיזור התעשיה ברקן שבו נרצחו זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל.

המחבל היה חמוש בעת שהגיעו הכוחות למקום בו הסתתר. בזמן ניסיון המעצר התפתחו חילופי אש, מהם נהרג.

כוחות שב"כ, ימ"מ וצה"ל הגיעו אל מקום המחבוא של המחבל בתום מרדף ארוך ורב מאמצים. בין היתר נעצרו ונחקרו על ידי כוחות הביטחון כמה חשודים שסייעו או שהיו מודעים לפעילותו של נעאלווה. חלק מהעצורים הועמדו לדין. מחקירתם עלה כי נעאלווה התכוון לבצע פיגוע נוסף, אשר למעשה נמנע עם איתורו הלילה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.