במרכזה של סערה פוליטית: ראש העיר מודיעין עילית יעקב גוטרמן

אין נאמנות? ראש העיר מודיעין עילית יעקב גוטרמן שנחשב בעבר לאחד המבריקים שהעמידה "דגל התורה" במישור המונציפאלי, מסתבך בסערה פוליטית שעשוייה לסיים את הקריירה שלו בשורות המפלגה. כל הפרטים

מודיעין עילית כמרקחה, בעקבות המלחמה שמתנהלת בין ראשי 'דגל התורה' לבין ראש העיר מודיעין עילית יעקב גוטרמן.

הרקע למאבק הנוכחי היא ההידרדרות החריפה ואובדן האמון בין ראש העיר לראשי דגל התורה, בהם חבר הכנסת משה גפני, ואיש התחום המנוציפאלי בסיעה מנחם שפירא המשמש גם בתפקיד בכיר בעיריית בני ברק.

לדברי גורמים המעורים במערכת הפוליטית המקומית, בערב הבחירות הבטיח גוטרמן  לנציג ש"ס אבנר עמר  את תפקיד סגן ראש העיר  בתמורה לתמיכה שהעניקה לו ש"ס לראשות העיר. גוטרמן עמד במילתו, אולם  הוא נאלץ לשלם כיום מחיר כבד,  לאחר שנותר לו רק תפקיד של סגן אחד, מה שגרם למתחים ואי יציבות בקואליציה העירונית בעיר.

גני הדקל של גוטרמן - התושבים מרוצים
גני הדקל של גוטרמן – התושבים מרוצים

לאחר שבדגל התורה כבר גיבשו מעומד מוסכם לסגנות, ניסה גוטרמן לקדם דווקא את מינוי מקורבו  טובייה פריינד לתפקיד הסגן, דייני בית הדין במודיעין עילית בראשות הגר"מ קסלר התבקשו להכריע בנידון, ו'בדגל' החליטו להסיר את הכפפות מול גוטרמן, "הוא לא ממושמע לגראי"ל"  כתב גפני במכתבו לבית הדין, ובכך טרף את הקלפים.  

בפלג הירושלמי אומרים לקוקר כי חשיפת הדברים כפי שהיא נראית כרגע מלמדת כי בין גורמים מסוימים בדגל התורה לבין גורמים בכירים  בסיעת בני תורה קיים שיתוף פעולה הדוק מתחת לפני השטח, לדברי אותם גורמים בפלג הירושלמי, הם נמצאים בקשר הדוק עם גוטרמן ומגבים את פעילותו.

במסדרונות עיריית מודיעין עילית מדברים בגלוי, על כך שבדגל התורה החליטו לחסל (פוליטית) את גוטרמן. חברי עירייה במודיעין עילית מביעים תמיהה על ההשתלחות חסרת הרסן של אנשי "דגל". אחד מהם הוא חבר העירייה נחמן ניימן שהתבטא בפורמים סגורים כי חברי העירייה מרוצים מתיפקודו של גוטרמן שמנהל את העיר "בצורה יוצאת מן הכלל".

גוטרמן אצל הגראי"ל - בחזון איש 5 עדיין לא טרקו את הדלת

גוטרמן אצל הגראי"ל – בחזון איש 5 עדיין לא טרקו את הדלת

גוטרמן יצטרך לתפקד מול חברי המועצה  מדגל התורה' שנמצאים בין הפטיש לסדן.

 

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גוטרמן התושבים איתך
  גפני ושפירא תשארו בבני ברק ואל תתערבו לנו

  גולדרינגר |
  הגב
 2. גוטרמן הוא האדם הכי מוערך בבית מרן ראש הישבה הגראי"ל, ואלו שמקנאים בו מנסים לשים לו רגל ללא הצלחה. האמת ידועה שעוד לפני כולם הוא היה הראשון המקורב למרן, ולא התקרב כמו אלו שמקנאים בו שנזכרו רק לאחרונה כשמשתלם להם להיות נאמנים לראש הישיבה, גוטרמן היה הוה ויהיה נאמן לפניהם ויהיה נאמן אמיתי גם אחריהם, הכלבים נובחים והשיירה עוברת. במיוחד כי אנו תושבי העיר מודיעין עילית, רובם ככולם מרוצים ממנו מאוד.

  תושב מודיעין עילית תלמיג מרן הגראי"ל |
  הגב
 3. אני שמח שיצא החוצה כל מעלליו ומעשיו של גוטרמן שהיו מתחת לפני השטח שנים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. עד שיש ראש עיר אחד שמצליח לנהל עיר שאין שקל אחד הכנסות מארנונה….
  אז גם עליו תגידו שהוא לא ממושמע להנהגה התורנית בגלל שהוא לא נתן לכם 'סגן'????????

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. חשיפת הדברים כפי שהיא נראית כרגע מלמדת כי בין גורמים מסוימים בדגל התורה לבין גורמים בכירים בסיעת בני תורה קיים שיתוף פעולה הדוק מתחת לפני השטח. סביר להניח כי ישנו ערוץ חשאי בין גפני עצמו לבין אחדים מבני תורה, ואפילו לבכירים שבהם. אולם מלחץ שמא הדברים יזלגו החוצה ויגרמו לו נזק מול אנשי הבית בחזון איש 5 הוא ממהר להאשים את גוטרמן בקשר שכזה.

  נראה עוד כי הקשר הרציף בין עשרות שנים לא יכול להימחות כל כך מהר, גם אם דוד שפירא לא ממש אוהב את זה.

  יוסף |
  הגב