חיסונים מומלצים לכלבים

החוויה של גידול חית מחמד בבית כוללת מספר תחומים, הללו מעמידים אתכם כמגדלי הכלב בפני מטלות, נעימות יותר או פחות. אך מה שברור לכולם שכאשר החלטתם לצרף למשפחה שלכם גור כלבים לגידול אתם ממש לא התכוונתם לפתוח את הדלת למחלות שונות ומשונות. מסיבה זו בדיוק מוטלת עליכם החובה לדאוג לטיפול נכון בכלב שלכם ולחסן אותו בחיסונים המומלצים על ידי וטרינרים, כמו כן יש גם חוקים המגדירים אילו פעולות חובה על מגדל הכלב לבצע כדי לגדל את הכלב על פי הנדרש ממנו בחוק. בכל מקרה מומלץ לפנות עם הכלב אל וטרינר מקצועי בשביל להתייעץ ולשמוע על רוטינת חיסונים מומלצים לכלבים, ולפעול בתבונה בשביל להבטיח לכם וגם לכלב שלכם בריאות וימים של אושר ושמחה.

גור כלבים בשנתו הראשונה

ראשית לכל יש להבחין בין כלב בוגר לבין גור רך. כשם שתינוק רך רגיש יותר למחלות בשל היות המערכת החיסונית שלו בלתי בשלה, ולכן הטיפול בו זהיר וכרוך בשמירה על הגיינה מוקפת ועל הזנה נכונה. כך גם כאשר מדובר על גור כלבים בשנת חייו הראשונה. המערכת החיסונית שלו עדיין לא בשלה וכתוצאה מכך הוא חשוף יותר למחלות שונות שעלולות לגרום לו להגיב בצורה חמורה עד מסוכנת במקרה של חשיפה לחיידקים ולנגיפים שונים. זו הסיבה שבשלב זה חובה לפנות לווטרינר מוסמך שיבצע את הטיפול הנחוץ בצורה אחראית ונכונה. בשלב זה יומלץ לכם גם על החדרה של שבב אלקטרוני שיסייע בהמשך בזיהוי של הכלב במקרה של אבדן או של גניבה. שבב זה מכיל את המידע הנחוץ על הכלב ועל הבעלים שלו ומשמש כעין תעודת זהות של הכלב.

מהם החיסונים שהכלב יקבל?

במהלך הביקור שלכם עם הכלב אצל הווטרינר ימליצו לכם על הטיפול המתאים ועל חיסונים מומלצים לכלבים. ראשית לכל עליכם לדעת שחיסון נגד כלבת הוא חיסון חובה שהחוק המתייחס לגידול כלבים מחייב אתכם לחסן את הכלב שלכם. בהיות מחלת הכלבת מחלה מסוכנת ביותר הן לכלבים והן לאנשים חובה לחסן את הכלב במועד בחיסון זה. בנוסף יומלץ על ידי הווטרינר המטפל על חיסונים אחרים כמו חיסון משושה לכלבים, חיסון נגד תולעת הפארק, חיסון שעלת ועוד כפי שיומלץ על ידי הווטרינר. עוד חשוב לדעת שכלב גזעי הוא כלב רגיש יותר למחלות ולפיכך התייחסות הווטרינר לחיסונים בעבורו תהיה שונה.

בצעו את ההמלצות

ככלל חשוב לדעת כי לגבי גידול כלבים חשוב להתנהל על פי ההמלצות תוך התייעצות עם אנשי מקצוע. כיוון שאתם מחויבים לכלב שאתם מגדלים ומצווים להקפיד על שלומו והרגשתו, ובוודאי שאסור לכם לגרום לו לצער או לכאב שניתן למנוע אותו. טיפול על פי הנחיות הוא טיפול נכון שמגן על הכלב שלכם מפני נזקים שונים ומחלות, ומאפשר לו תנאי מחיה נאותים בהתאם לצרכיו.

מעוניינים לאמץ כלב? צפו בכלבים החמודים לאימוץ באתר צער בעלי חיים >>>

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.