חיסכון לכל ילד: נותרו שמונה ימים לבחירת אפיק השקעה

תכנית חיסכון לכל ילד יצאה לדרך לפני כחצי שנה, מהנתונים עולה כי ל-1.4 מיליון ילדים לא נבחרו עדיין תכניות חסכון כאשר נותרו 8 ימים בלבד לבחירת התוכנית

עד כה נבחרו תכניות חיסכון עבור מחצית מהילדים הזכאים – 1,563,000. מהנתונים עולה כי כ- 945,000 מההורים פתחו תכנית חיסכון בקופות גמל וכ-618,000 מהם פתחו תכניות בבנקים. ל-1.4 מיליון ילדים לא נבחרו עדיין תכניות חסכון כאשר נותרו 8 ימים בלבד לבחירת התוכנית.

 

במידה שהורה לא יבחר את הבנק או קופת הגמל עבור ילדיו, המדינה תבצע בחירה באמצעות מנגנון ברירת המחדל לחיסכון לילדים במקום ההורים. לילדים עד גיל 15 תפתח תכנית החיסכון בקופת הגמל באופן אקראי, ולילדים מעל גיל 15 תפתח תכנית חיסכון בבנק. המדינה תבצע את הבחירה בסבב מחזורי עבור הילדים שיוותרו ללא תכניות חיסכון.

 

עם פתיחת התוכנית בחודש דצמבר 2016, היו שיעורי הבחירה של ההורים גבוהים כך שבשבועות הראשונים גדלו מספר התכניות הנבחרות בכ-60-70 אלף תכניות מידי שבוע. ככל שחלף הזמן ירדה כמות הבחירות לכ-20-30 אלף תכניות בכל שבוע. במקביל, גדל חלקה של המערכת הבנקאית בשיעורי הבחירה של האזרחים על חשבון חלקן של קופות הגמל, ופחת שיעור סכום ההפקדה הנוספת מסך הקופות שנפתחו מ-81% ל-68%.

 

תכנית חיסכון לכל ילד יצאה לדרך באופן רשמי לפני כחצי שנה. במסגרת המכרז שפרסמה חטיבת המימון ואשראי באגף החשב הכללי במשרד האוצר נבחרו 9 בנקים מכל 5 הקבוצות הבנקאיות ו-12 קופות גמל. ההפקדות בחשבונות החיסכון מתבצעות ע"י המוסד לביטוח לאומי, שיפקיד בחשבונות החיסכון על שם הילדים סכום חודשי של 50 ₪ עבור כל ילד זכאי. בנוסף, כל הורה זכאי לבחור להוסיף לסכום 50 ש"ח נוספים אשר ישולמו על ידי הביטוח הלאומי מתוך קצבת הילדים שמקבל ההורה.

 
ניתן לבחור היכן לפתוח את תכנית החיסכון באתר הבחירה, בכתובת http://haotzarsheli.mof.gov.il/ .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.