חיפה בוערת: "ההצתות על רקע לאומני" ‎ – הצטרפו לשידור החי

חיפה בוערת: אש בוערת בשישה מוקדים שונים ברחבי העיר. שריפות גדולות התפשטו במהרה לאזורים נוספים. הוכרז פינוי של יותר מעשר שכונות בעיר. המפכל הודה: השריפות הצתות מכוונות על רקע לאומני. הצטרפו לשידור החי בערוץ 2

חיפה בוערת:  צוותי הכיבוי  נמצאים  באחד מהרגעים היותר דרמטיים בחיפה ובאיזור הכרמל שם משעות הבוקר החלה  אש בוערת בשישה מוקדים שונים ברחבי העיר.  שריפות גדולות התפשטו במהרה לאזורים נוספים. הוכרז פינוי של יותר מעשר שכונות בעיר. בתים רבי קומות עולים באש.

המפכ"ל רב ניצב רוני אלשיך הודה במסיבת עיתונאים כי ההצתות ככל הנראה על רקע לאומני, "איפה שיש הצתה זה מכוון".

שריפה  גדולה פרצה בשכונות רוממה וספיר, שם פונו תושבים, גני ילדים ובתי ספר. ראש העיר יונה יהב: "אנחנו לא לוקחים שום סיכונים מיותרים". 20 בני אדם פונו לקבלת טיפול בבתי החולים לאחר שנפגעו משאיפת עשן.

הצטרפו למשדר המיוחד בערוץ 2

בשל העובדה שהשריפה פרצה בכמה מוקדים במקביל, מתחזק החשד במשטרה כי מדובר בהצתה מכוונת, ושני חשודים נעצרו. בתוך כך, בשירות בתי הסוהר נערכים לפינוי 600 אסירים וכ-150 אנשי סגל מבתי הכלא "דמון" ו"כרמל" שממוקמים על הר הכרמל.

 

עשרות צוותים של לוחמי האש ומטוסי כיבוי פועלים במוקדי השריפות בעיר. כוחות הכבאות והמשטרה הורו לפנות מיידית את התושבים ממספר שכונות ואזורים בעיר: רמות ספיר, רמת חן, רמת אלמוגי, רמת בן גוריון, אחוזה, מרכז חורב, רוממה, רמת אשכול, בגין, רמת גולדה ונאות פרס. שטחי הפינוי עבור התושבים המפונים נמצאים במתנ"ס בת גלים ובאצטדיון קריית אליעזר הישן.

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הורה להפנות את כל מטוסי הכיבוי הפועלים בארץ לחיפה במאמץ להשתלט על מוקדי האש הרבים בעיר. כמו כן, גויסו בצווי חירום 300 לוחמי אש של פיקוד העורף כדי לסייע במאמץ.

"עיקר הבעיה כרגע הוא באזור שכונת רוממה החדשה, שם יש כל כוח אפשרי", הסביר דובר כבאות חיפה אורי צ'יבוטרו. "זה אירוע גדול מאוד, עם פוטנציאל נזק אדיר בהיקפו לנפש ולרכוש".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.